İyileştirme Günlükleri: Öneri, Sorun ve İyileştirme Toplu Bildirim Konusu

• Merhabalar, iyi çalışmalar diliyorum öncelikle.
    Altta sıraladığım önerileri yetkili arkadaşlara iletmiştim ama insanlar da bir şeyler eklemek isteyebilir diye buraya da
    yazmak istedim, fikirlerinize açığım.

--WON MASASI--
    1- Won masasına mitsi simya parşömeni eklenebilir.
    2- Won masasının içeriğinin değişmesi ve insanların masanın içine girmesi problemi(tıklayamama).
    ***2.1- won masasının sağ üstteki amblemden açılması.---
    ***2.2- epin fiyatının artması
    ***2.3- ruh taşı++ eklenmesi (serverde bulması cidden çok zor)
    ***2.4- geçit biletlerinin eklenmesi
    3- Saatinin insanların çoğunlukla aktif olduğu bir saate alınması.

--TICARET--
    1- Won sınırının arttırılması
    ***1.1- 20kya çekildi ama hala yeterli olmadığını düşünüyorum, bekçiler gibi süresi giden nesneleri eraborda koyamıyoruz
    ***1.2- ideal olarak da sınırın 50 veya 100k olması gerektiğini düşünüyorum.
    2- Pazarlardan item ekleme/çıkarma olması.

--ZINDANLAR--
    1- Zindandan attığından tekrar girme seçeneğinin olması.
    2- Kapalı olan zindanların aktif edilmesi (Toprak Ejderhası).
    3- Zindanlardaki bugların düzeltilmesi. (Agile)
    3- Naga ve ZÇ:Razador ganimetlerinde iyileştirme.
    ***3.1- Naga ve ZÇ herkesin bildiği gibi çok tercih edilmeyen zindanlar, bunu düzeltmek için içerikleri iyileştirilebilir
    ama aynı zamanda zorlaştırılmaları gerektiğini de düşünüyorum.
    4- Meleyin ganimetinin düzenlenip aktif edilmesi.
    5- Geçit bileti sıkıntısı.
    ***5.1- Won masasına eklenmesi veya droplarının arttırılması. Razador gibi
    gereksiz görülen bosslara bazı biletler eklenebilir(ZÇ).---
    6- Düşük level zindanlarına çeşitlilik. (Sadece ork labirenti dönülüyor)
    7- Agile vslik kapışmalı bir zindan olduğundan bilet sorunu yaşanmamalı.
    ***7.1- Agile giriş bileti 2 ye düşürülebilir.
    8- Element dünyasının açılması.
    9- Nemerenin soğuma süresinin 2 saate düşmesi (4 çok fazla abartı).
    10- Yılıya 1 sandığın sabitlenmesi (bazen hiç sandık atmıyor).
    12- Kralın sarayının aktif edelip droplarının iyileştirilmesi.
    13- Ork reisi sayısı 2ye çıkarılabilir labirent taşı çok az atıyor.

--VS ANLAMINDA DUZENLEME--
    1- Karakter damagelerinde düzenleme gelmesi.
    ***1.1- Karabüyüye uygun kostüm veya damage iyileştirmesi.
    ***1.2- Şaman skillerinde iyileştirme
    ***1.3- Ninja'nın at skilli bugunun düzeltilmesi (Savunma işlemediği için acayip vuruyor)
    2- Karakter savunmalarının etkilerinin düzenlenmesi (Yarı insan direnç X Karakter direnç)
    ***2.1- Yilidan dönüştürülen karakter kemerlerinin ejder kemerine göre etkisi çok ama çok az,
    bundan dolayı karakter kemerlerine iyileştirme.

--DIGER--
    1. Tatlıdaki %5 hasar etkisi işlemiyor, onun düzeltilmesi.
    2. 3vs3 5vs5 karakter sayısında sınırlama olucak şekilde haftalık grup turnuvaları.
    3. Fırsat içeriğinin güncellenmesi.
    ***3.1- özellikle vslik site itemlerinin olduğu paketin eklenmesi.
    4. Oyun içi etkinliklerin içeriğinin güncellenmesi.
    5. Auranın ticaretinin açılması.
    6. Kara Ejderha İç İtemlerine kara ejderha cevherinin eklenebilmesi.

• 1- Yapılan yanlış hesaplardan ötürü orantısız damage değerlerinin düzeltilmesi sonucu; daha öncede defalarca talep ettiğim Mitsi simyalarda olması gereken fakat sunucumuzda olmayan "Element Gücünün" eklenme vaktinin geldiğini düşünüyorum. Örn; Mitsi Yakut Ateşin Gücü... Aktifleştirilecek olan "Elementar Dünyası"nda gerçekten ihtiyaç duyacağımızı düşünüyorum.

2- Çok uzun süredir birçok oyuncu tarafından dile getirilen "Yaratıkları Öldür 1 ve 2" görevlerinin ışınlanma veya çıkıp girme sonucu yok sayıldığını / sıfırlandığını hepimiz biliyoruz. Yaşanan bu sorunun düzeltilmesi için daha önce sunmuş olduğum çözüm yolunu (şahsi fikrim) tekrar sunmak istiyorum.

Bir karakter bulunduğu konumdan farklı bir konuma ışınlandığı zaman "Loading" ekranı gelir ve karakterin bütün bilgileri ışınlandığı bölüme transfer edilir. "Yaratıkları Öldür" görev serisinde bilindiği üzre eksik nesne mevcuttur. "Jotun Thrym Özütü" elde edilmesi gereken Boss içeriğinde yer almamaktadır. Bu görev "Gondor" zamanı sorunsuz bir şekilde çalışıyordu lakin "Rohan-Gondor" birleşiminden sonra sorun çıkmaya başladı. Bahsetmiş olduğum "karakter bilgi transferi" sırasında sistem bu eksik nesneyi tespit ediyor ve görevde hata meydana gelerek görevi hiç yapılmamış gibi başa sarıyor diye düşünüyorum. Jotun Thrym Özütünün eklenmesi ile bu görev serisinin normale döneceği kanaatindeyim.

3- Gelecek olan "Elementar Dünyası"nda bulunan bir bölümde birden çok elemente karşı savunmalı slotlar ile karşılaşacağız. Bu bölümde hiçbir oyuncunun sıkıntı çekmemesi bununla beraber oyuna farklı bir çaba gelmesi için "Elementler Tılsımı" adında yeni bir item getirilmesi iyi olacaktır. Lakin bu item +200 basıldığı zaman bütün elementlerin %200 gücünü vermeyecek %50 - %75 gibi bir güç vermesi gerekecektir ki mevcut tılsımlar değer kaybetmesin.

4- Sandıklarda bulunan ve sunucuda herhangi bir işlevi olmayan nesnelerin kaldırılması hepimiz için iyi olacaktır. Örn; Protein Lokması

5- Sunucuda bulunan bütün zindanların sandıklarının tekrar kontrol edilmesi ve duruma emek veren oyuncuların gözünden bakılıp tekrar düzenlenmesi bizler için yapılacak büyük bir iyilik olacaktır.

6- Boss'lara "Büyü Savunması" eklenmesi.

7- Lycan Karakterler için silah fişi v.b kostümler getirilmesi. (Çikolata Pençesi takıyorum elimde yelpaze oluyor. "Buff verilir" diyen ilk Lycan olarak tarihe geçtiğimi düşünüyorum)

8- Birçok oyuncu için belki önemsiz ama profesyonel ve detaycı oyuncular için çok kritik bir nokta olan 92-94 biolog görevlerinin tekrar seçilmesi (ilk bitimin ardından sadece 1 kere değiştirme hakkımız var) gerektiğini düşünüyorum. Örn; Büyülü Silah sınıfında oynayan bir sura STR ihtiyacı duyduğu için çift STR yapacaktır lakin Kara Büyü sınıfında oynayan bir sura için STR geçeksiz olduğu için çift HP alacaktır ki Büyülü Silah sınıfı daha rakat kasıldığından ötürü Kara Büyü sınıfına geçişler sonradan oluyor ve 92-94 Biolog görevlerinde değişime gitmek zorunda kalıyor. Olaya karakter sınıflarının ihtiyaçları doğrultusundan ziyade "Yanlış Seçim" yapan oyuncular veya bu görevde hangi özelliklerin karakterler için daha etkili olacağını test eden oyuncuların penceresinden bakmamız konuya dahada önem katacaktır.

9- Yardımcı Şaman için "Süre Uzatma Parşomeni" getirilmesi nesne markette canlılık ve oyuncularda rahatlamaya yol açacaktır. Rahatlamak derken; yardımcı şamanı alıyoruz ve kasması büyük dert oluyor lakin süresi bittiği zaman çaresiz kayboluşunu izliyoruz. Kasması bu kadar dert olan bir nesneyi almanın gereksiz olduğunu düşünerek pişmanlığımızla kalıyoruz. Süre uzatma nesnesinin eklenmesi emeklerimizi boşa çıkarmayacaktır düşüncesindeyim. Tabi "Güçlü Atıştırmalık" gibi önermiş olduğum bu nesnede "Won Masasına" eklenirse "Haksız Rekabet" tepkilerini başlamadan bitirecektir.

10- Won sınırının yükseltilmesi güzel bir güncelleme, "Won Masası" içinde yenilik habercisi... "Won Masası" için detaylı bir çalışma yapılıp başta "Mitsi Simya Parşomeni" olmak üzere ihtiyacımız olan bir çok ürünü stok ve fiyat hesaplaması ile "Won Masasına" eklemeniz "Maddi durumu olmayıp buraya varlığı ile destek veren oyuncular için çok büyük bir iyilik olacaktır" UNUTMAYIN; Rohan bu kadar uzun süre ayakta kaldıysa bunun sebebi "EMEKÇİ" Kardeşlerimizdir...

Son güncellemede bazı hatalar, sıkıntılar, eksikler mevcut lakin bunlar zamanla düzelecek durumlar ki düzeltme işlemlerinin en kısa süreye inmesi için bizimde sizlere gördüklerimizi, fikirlerimizi ve isteklerimizi iletmemiz gerek. Bütün Rohan Takımı ve Oyuncularının eline emeğine sağlık...

@AvşarEli Uzun süredir göremedim seni, tekrar hoşgeldin iyi çalışmalar...

• merhaba kolay gelsin , slotların karakterin içine girip hasar almama sorununu düzeltir misiniz

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

• Oyunda öldüğümüzde 15 canavar gidiyor geri almak için baekgoya gittğimde ödülü alırken oyundan atıyor bunu tek sefer değil her gittiğimde 3 5 defa bazen sürekli yapıyor ... /// Ayrıca şunu önermeliyim ki won masasına giriş biletleri eklensin (hidra yılı agile zc naga) sayısıda ep gibi olsun veyahut bunların dropları düzelsin serverda bilet yok bir şey kesemiyoruz olanı pahalıya alıyoruz ve dün 6 7 tur yılı girdim biletleri satsam daha karlıydı :S sandıklar çok çöp aıyor :S heleki hidra 3 4 sandık açıp 1 k lık bile item gelmediği oluyor. birde şu agileyi kamplayan loncalar hakkında farmlık farma oynayan oyuncu agile giremiyor oyunu bırakıyor sonrada, rekabet olsun elbette adam kara ejder setle 4 üncü çarı dizicem diye aç gibi agile geliyor saat başı sen daha kavansitle uğraşıyorsan bunun adaleti nerede ...

• Yeni sv olsun eski sv olsun birçok oyuncunun ortak bir problemi olduğunu düşünüyorum.Büyülüde veya boss girişlerinde sürekli serbest açıp kesen insanlar.. Tamam oyun pvp sonuçta bunun önüne geçemesiniz ama en azından derece sistemime bir değişiklik gelebilir. Mesela belirli bi puandan sonra gelen canavar veya yarı insan etkisi. Tamamen bitirmese bile kısmen yavaşlatabilir hemde nerdeyse her sandıktan çıkan yaşam meyveleri bişeye yarar. Bunun haricinde simyalara elementlere karşı güçler gelmeli bununla beraber bir tık bosslar zorlaştırılırsa her 200 tılsım alan yırtık dondan çıkar gibi hidra giremez ve grena yeşim oniks gibi simyalarinda fiyatlari bi nebze yükselir umarım değerlendirirsiniz iyi çalışmalar

• ONERILERIM ALESTA ICINDIR ..... iyi çalışmalar. Ilk onerim bazı itemlerin belirli m altına satılmaması kafa ot luci sandığı vb.. ticareti açık olmayan itemlerin açılması ticareti canlandırır. Ayrıca kulede anahtar ve harita görevleri yapıldıktan sonra max bekleme süresi 5 dk olsun çünkü anahtar yada haritayı alanlar yukarıya çıkarmıyor yada anahtar ve harita attıktan sonra atmaya devam etsin böylece kimse kimsenin kulesine çökemez. Oyuna razador ve nemere yada başka boralarda gelmeli ve ona gore canavarlı içlerde gelmeli çünkü birçok oyuncunun gelişmesi için bir neden kalmadı. Oyuncakların önüne hedef koymalisinizki oyuncular zevk ile oynamalı. Ayrıca kule depoları ve kızıl depoları leş ötesi. Kulede 5 kulenin 4 ü tek sandık atıyor genellikle. Eğer sanalıysak 5. Kulede yanında evrim mutasyon atıyor o da 3 5 m birde oyunda para etmeyen itemleri ( ruh taşı kutsama arttırma kağıd beveri kitabı) değerli hale gelebilir ya da cüzi miktarda yere veya noche sayılabilir. ONERILERIM ALESTA ICINDIR

• Alesta için;

1. VS'lerin daha uzun ve çekişmeli geçmesi için vs'lik kostümlerin kaldırılması gerekmektedir.
    2. Yönetim ekibinin piyasaya müdahale etmesi gerekmektedir. Saatlerce kesilen metinlerin ardından düşen 1 Büyülü Metal'in "6-7m" gibi bir fiyata satılması oyuncuları farm'dan uzaklaştırmaktadır.
    3. Dropların sabit ayarlanması gerekmektedir. 160 adet Lusifer sandığından, Zehir Kılıcı'nın çıkmamasının, 10 adet Lusifer sandığından 2 adet Zehir Kılıcı'nın çıkmasının şans işi olduğunu düşünmüyorum.
    4. Oyuna yeni başlayan arkadaşlarımızın para kasamadığını düşünüyorum. Zira, örneğin beceri kitapları çok değer kaybetmiştir. Yeni oyuncuların para kasabilmesi için iyileştirme yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse; gümüş yükseltme veya altın yükseltme sandıklarının kaldırılması, artı basma itemlerinin slotlardan düşürülmesi ile ufak bir iyileştirme olabilir.
    5. Benim için çok can sıkıcı bir durum olan "K" envanterinden ışınlandıktan sonra bazı itemlerin yok olması sorunun düzeltilmesi gerekmektedir.
    6. Oyuncuların çoğu Katakomb droplarından şikayetçidir. Haklılar da. En azından, droplar öyle bir ayarlanmalıdır ki, oyuncunun küçülen kafa'ya vermiş olduğu paranın en az 3 katını karşılamalıdır. Çünkü Katakomb boss'u kesilmesi zor bir boss'tur.
    7. Piyango biletlerinin bir an evvel açıklanması gerekmektedir. Böyle ufak tefek gecikmeler, yönetim ekibinin itibarını zedelemektedir.
    8. Oyunda örneğin 500 savaşçı karakter var ise 400'ü zihinseldir. Bir savaşçı oyuncusu olarak itiraf etmeliyim ki Zihinsel karakterinin damage'lerinde absürt bir durum vardır. Kritikli olarak 25k ruh vuruşu hiç de normal değildir. Vs'nin heyecanını da bitirmektedir.
    9. Ticaret camının kaldırılması gerekmektedir. Kaldırılması ile, piyasanın kontrolü bir nevi sağlanacaktır. Oyuncular, ticaret camından kontrol edip, pazara "LİLİLİLİLİLİLİLİ" yazıp en düşük fiyattan koyamayacaktır. Böylelikle satılan itemin değeri düşmeyecektir.
  • Sevgili topluluk ve Oyun yöneticilerine [ ALESTA ] ;
    Aktif başarılı ancak oyuncusu günden güne azalan 1-99 sunucumuzda ( KADEMELİ ) Level güncellemesi siz yapımcı ekip adına oldukça zor ancak biz oyuncular için bir umut ile beklenen bir devrim niteliğinde rohan2 nin tam anlamıyla artık yapabileceği son aşamadır . Eski bir yazılımcı olarak bunun gerekliliklerini biliyorum ( files desteği veri kayıpları ) gibi ancak çok bir tecrübe sahibi olmadığım için bu işin altından sizlerin kalkabileceğini düşünmekteyim . 99-105-115-120 olarak belirli aralıklarda eğer bu güncelleme oyunumuza gelirse devrim niteliği olacaktır umarım yanıt alırım

• Şey,malum eski konumda yeni şeyler konusunda çok şey anlattım.Eminim ki oradaki konuda gerekli istediğiniz notları almışsınızdır.O yüzden buraya sadece herşeyden önce hemen gelmesi gereken (öyle olmasını düşündüğüm) şeyleri yazmak istiyorum.

1-Normal "Saldırı değeri" hasarı vermesi gereken Zehirli Bulut becerisinin Büyülü saldırı değeri vermesi düzeltilmeli.Ayrıyetten Zehirli bulut becerisi diğer bütün becerilere oran ile canavarlara normalden çok hasar veriyor.20k suikast hasarı verirken,100k'ya yakın zehirli bulut hasarı atılıyor.Bu sadece oyun içi versus (Düello) kapışmalarında değil aynı anda Yanlız Dağ arenası veya belirli toplu kişilerin saldırabildiği bosslar'da da ninjalara aşırı kuvvet sağlamaktadır.Bu beceri "Nerf"'lenmelidir.

2-Metin2 Online Türkiye'de güncellenmiş ve nerf getirilmiş olan Lycan burdada aynı şekilde güncellenmelidir.Becerilerinden gelen kritik oranı azaltılmalı.Kırmızı kurt ruhundan gelen buglu ve aşırı saldırı değeri azaltılmalıdır.Kısacası şu şekilde

-Kırmızı Kurt Ruhu hatırı kalır şekilde az saldırı değeri versin (Normalin %60 kadar aşşası saldırı değeri) böylece bug ile bu oran zaten normale döner.

-Çivit Kurt Ruhu artık tüm takıma etki etsin ve efekt karakterlerin etrafında dönsün.Böylece 3. bir buff kapısıda olur ;)

-Bütün yeni başlayanlara yeni farm kapısı olması için balıkçılığa yeni eşyalar eklensin.Cor düşme oranları artsın.Rüya ruhları ve maskeler dahil herşey 1 haftalık verilsin.Yeni başlayan bir oyuncu metine ilk günden aldıkları ile en az 20k-25k atabilsin.Böylece yeni başlayan biri kısa sürede kendine eşyaları gittikten sonra bir set dizebilir.Veya dizemeyende yeni bir karakterle tekrar farma devam edebilir.

-Metin2 Online türü karakter yenilikleri getirilsin.Örnek"

-Ejderha atışı vurduğu rakipleri sekteye uğratıp geri itmesi

-Okçuların hafif adım becerisinin saniye başına etrafındaki herkese gerçek hasar vermesi (Yenilenmiş beceri)

-Ejderha atışı becerisinin yavaşlatma etkisi olması

-Ejdehra Atışı ve Kükreyişindeki sürekli ateş oranının yükseltilmesi.

Ve daha bir çok karakter yenilikleri getirilmeli.

Yohara İçin İse

1-Hidra güçsüzleştirilmeli böylece 9. beceri için hidra görevi yapılması kolaylaşacak.

2-Yeni becerileri özellikle ve titizlikle kontrol edin ki şu anda sahip olduğumuz 2 beceri gibi bozuk olmasınlar.

3-Yeni karakter eşyası eldiven beceriler ve diğer bütün getireceğiniz yenilikleri lütfen bizede bildirin.

4-Ruh Taşı ++ Ve Sage becerilerin aşırı güçlendirilmiş halini malesef gerçek para ile binlerce won yatırmadan elde edemiyorsunuz.Veyahut oyunda (Edorasda) ortalama bir hesabınız varsa 7 8 ay sürekli farm yaparsanız ancak.Yohara haritalarındaki metinlere Ruh Taşı++ eklenmeli.

5-Kavansit-Kara ejderha dönüştürme eşyalarının elde edilmesi biraz daha basitleştirilsin.

---------------

• Alesta:
    Biraz uzunca bir yazı olacak fakat zerre kelimesine kadar her şey doğru eğer anlamadığınız veya yanlış gelen bir durum olursa discordta tartışmaya açığım. (Kendini geliştirebilmiş insanlarla)
    FARM İÇİN:
    1. Ticarete açılmayan nesneler hala duruyor.Bilgelik,Kemik vs.
    2. Kule drobu o kadar kötü ki 15m e çektiniz zehir wonları 5 e düştü kule sandık fiyatları mecburen söylediğim gibi 13-14e düştü yine kar edilmiyor. Kafa fiyatları uçtu ve sandık dışında zor drop alınıyor. ÖNERİM: Her Kuleden 1 kafa 1 sandık alınmalı.
    3. Boslarda belirtmiş olduğunuz (?) içerisindeki kostümleri kaldırın çünkü çıkmıyor. Sana çıkmıyor algısı yapmayın oyuna giren kostümlerin hepsi ama hepsi eple alınan kostümler. P2win bi server olmaya başladı. ÖNERİM ŞUDUR: 12 saatlik ya da 1gün ya da 6 saatlik kostüm ve yüzükler düşsün düşme oranı yüksek anlık alıp 3-4 saat farm yapabileceği insanların. Hem geriden gelen düşük level oyuncuları oyuna bağlayacaktır.
    4.Metinlerden düşen Arttırma kağıdı,kutsama küresi, ruh taşı çok değersiz piyasa npcsi ile oyunculara fayda sağlatılabilir geriden gelen oyuncuları destekleme aşamasında iyi olacağını düşünüyorum. Yeni player girişi olmazsa oyunun max 1-2 ayı var demektir.
    5.OYUNU ÖLDÜREN TİCARET CAMININ PARA BİLGİSİ GÖSTERMEMESİ.!
    6.Oyun içi inciler çok fazla drobu kısılmalı ve catacombtan kaldırılmalı.!
    VSLİK:
    1. Zihinsel damagesi çok fazla ful savunma halimize 20-30k vurmamalı.!
    2.Şaman damagesi diğer karakterlerin çok gerisinde şebnem kemik ve su basılmış karaktere 1k-2k gibi komik rakamlar vurmakta.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!