YurikoOmega tarafından yazılan gönderiler

Okuduğuma göre önce Meley izi görevi yapılmalı.Ancak meley izi görevinden Yelken gemi tahtası gibi eşyaları nerden elde edeceğim açıklanmıyor ve eksik bilgi veriliyor.İnternetten kontrol ettiğimde ise seviyeniz ve üstündeki canavarlardan rahatlıkla elde edilebilir deniliyor.120. seviyeyim nasıl bu görevi yapabilirim ?

Yohara güncellemesi 1-120 sunuculara geldi.

120. seviye şamanım var ancak hangi görevi veya belirli bir şeyi yapmam gerektiğini bilmiyorum.Yeni haritalara nerden gidiliyor veyahut 9. beceri için hangi görevi yapmam gerekiyor bir bilgim yok.İnternetten TR wiki'sinden mi bakmalıyım yoksa bilgi verilecek mi ?

Şey,malum eski konumda yeni şeyler konusunda çok şey anlattım.Eminim ki oradaki konuda gerekli istediğiniz notları almışsınızdır.O yüzden buraya sadece herşeyden önce hemen gelmesi gereken (öyle olmasını düşündüğüm) şeyleri yazmak istiyorum.

1-Normal "Saldırı değeri" hasarı vermesi gereken Zehirli Bulut becerisinin Büyülü saldırı değeri vermesi düzeltilmeli.Ayrıyetten Zehirli bulut becerisi diğer bütün becerilere oran ile canavarlara normalden çok hasar veriyor.20k suikast hasarı verirken,100k'ya yakın zehirli bulut hasarı atılıyor.Bu sadece oyun içi versus (Düello) kapışmalarında değil aynı anda Yanlız Dağ arenası veya belirli toplu kişilerin saldırabildiği bosslar'da da ninjalara aşırı kuvvet sağlamaktadır.Bu beceri "Nerf"'lenmelidir.

2-Metin2 Online Türkiye'de güncellenmiş ve nerf getirilmiş olan Lycan burdada aynı şekilde güncellenmelidir.Becerilerinden gelen kritik oranı azaltılmalı.Kırmızı kurt ruhundan gelen buglu ve aşırı saldırı değeri azaltılmalıdır.Kısacası şu şekilde

-Kırmızı Kurt Ruhu hatırı kalır şekilde az saldırı değeri versin (Normalin %60 kadar aşşası saldırı değeri) böylece bug ile bu oran zaten normale döner.

-Çivit Kurt Ruhu artık tüm takıma etki etsin ve efekt karakterlerin etrafında dönsün.Böylece 3. bir buff kapısıda olur ;)

-Bütün yeni başlayanlara yeni farm kapısı olması için balıkçılığa yeni eşyalar eklensin.Cor düşme oranları artsın.Rüya ruhları ve maskeler dahil herşey 1 haftalık verilsin.Yeni başlayan bir oyuncu metine ilk günden aldıkları ile en az 20k-25k atabilsin.Böylece yeni başlayan biri kısa sürede kendine eşyaları gittikten sonra bir set dizebilir.Veya dizemeyende yeni bir karakterle tekrar farma devam edebilir.

-Metin2 Online türü karakter yenilikleri getirilsin.Örnek"

-Ejderha atışı vurduğu rakipleri sekteye uğratıp geri itmesi

-Okçuların hafif adım becerisinin saniye başına etrafındaki herkese gerçek hasar vermesi (Yenilenmiş beceri)

-Ejderha atışı becerisinin yavaşlatma etkisi olması

-Ejdehra Atışı ve Kükreyişindeki sürekli ateş oranının yükseltilmesi.

Ve daha bir çok karakter yenilikleri getirilmeli.

Yohara İçin İse

1-Hidra güçsüzleştirilmeli böylece 9. beceri için hidra görevi yapılması kolaylaşacak.

2-Yeni becerileri özellikle ve titizlikle kontrol edin ki şu anda sahip olduğumuz 2 beceri gibi bozuk olmasınlar.

3-Yeni karakter eşyası eldiven beceriler ve diğer bütün getireceğiniz yenilikleri lütfen bizede bildirin.

4-Ruh Taşı ++ Ve Sage becerilerin aşırı güçlendirilmiş halini malesef gerçek para ile binlerce won yatırmadan elde edemiyorsunuz.Veyahut oyunda (Edorasda) ortalama bir hesabınız varsa 7 8 ay sürekli farm yaparsanız ancak.Yohara haritalarındaki metinlere Ruh Taşı++ eklenmeli.

5-Kavansit-Kara ejderha dönüştürme eşyalarının elde edilmesi biraz daha basitleştirilsin.

---------------

Unutmaki stoklanabilicek olan won limiti ayrıyetten pazardaki eşyaların fiyatınıda etkiler.Erebor'un bu konuda bir sorunu olacağını sanmam ancak gelecekte 1-120 won bulunduran her sunucuda won limiti 10k yı aşmamalı (stoklanabilicek) yada 50 en fazla.Fazlası gerçekten piyasayı ciddi kötü etkliliyor.

(Arama camı tüm sunuculardan kalkmalı yada fiyat gösterilmemeli)

Merhaba,biliyorum ki ne güncelleme,drop değiştirme ve belirli şeyler için duyuru yapamıyorsunuz.Ancak Edoras'da npc ve canavarlar ile konuşmaya başladım.Sizcede artık...Bilirsiniz..Bir şeyler yapma vakti gelmedimi ?

Hızlı cevabınız ve ilginiz için teşekkürler ^^ Şahsen beta testi için yardım etmeyi çok isterdim.Ancak sanırım mümkün değil.Yinede 2 sunucu içinde umarım en iyisi neyse o olur.

Meraba,tekrardan hem bir soru hemde bir öneride bulunmak istiyorum.

Yohara güncellemesinde 9. seviye beceriler getirilecek mi ?

Yohara yada farklı bir güncelleme geldiğinde Ninja ve Lycan'ın malesefki çok fazla buglu olan ve oyuncuların bundan sonuna kadar yararlandığı becerileri düzeltilecek mi ?

Artık güncelleme notlarını güncellemden önce açıklasanız ? Mesela,eğer oyuncular bu şeyin olmasını istiyorsa yada istemiyosa bunu size bildirebilir.Ve sizde o şeyi tekrar düzeltmek zorunda kalmazsınız ve herşeyi en baştan tekrardan oyuncuların isteğine göre yapabilirsiniz.Tabi gene sizin kararınız.
    ------------

Biliyoruz ki Yohara güncellemesinde yeni ekipman ve beceri ayrıyetten görevler mevcut.120 olan oyuncuların yeni becerileri için mutlaka 1 kere Hidra kesmek zorunda kalacağını biliyorsunuz.Malesef ki Hidrada çıkan kavgalar vede her oyuncunun 120 olsa dahi Hidraya karşı en az +200 tılsım gerekmesi benim gibi şaman veya farm becerisi düşük karakterleri derinden sarsabilir.

Diyorum ki Hidranın attığı sandıkları azaltıp buna oranla Hidra'nın kuvvet ve hasarını ayrıyetten gücünü düşürseniz.Daha iyi olmaz mı ?

Biliyorum bu birazcık kolaya kaçmak gibi gelecek ancak,kim neden rastgele bir şaman yada okçuyu yanında hidraya götürsün ki ? Bu konuda belki farklı sınıf farm yapamicak canavar kesmekte zorlanacak olan karakterlere karşı birkaç yenilik veya kolaylık getirebilirsiniz ?

Güncelleme için önceden bir haber verilecek mi ? Beta süreci ne kadar sürücek ? Bu güncelleme kafadan bir tarih ile ne zaman gelecek ?

Ayrıca beta testi alımları devam ediyormu ?

Biliyormusunuz,bazen şehirde veya rastgele bir yerde dolaşırken.Aklınıza bazı şeyler takılıyor.Oyunda insanların belirli zamandan sonra korktuğunu veya üzüntü yaşadığını biliyormuydunuz ? Bunun sebebi daha önceden dolu olduğunu gördüğünüz yada dolu olması gereken yerlerin artık boş olması oluyor.Ne kadar güzeldi,heryerde biri vardı.Mavide pazar açmak için millet para öderdi.Şimdi ise bu şekilde.

Yanlış anlaşılmasın kimseye bir söz ettiğim yok sadece.Şehire bu gözden baktım.Sarı ve kırmızı bayrağı gezdim.Kızıl ormana gittim.Gözümle birini görmeye çalıştım ama çok sayılıydı.Herkesin burda olduğu zamanları özledim.Keşke..Keşke gene geri gelseler.Artık 4 ch'miz vee..Bunlar var sanırım.Yeni oyuncu gelmiyor,piyasa altıcılar mahvediyo piyasayı..Chatı okudukca canım sıkılıyo.

Bu rastgele duyguları duyduğum anı paylaşmak istedim.Gerçekten birileriyle rastgele pm atıp sohbet etmeyi bile özledim..Burasıda Erebor olmadan önce lütfen acele edin.Bizide Ereboruda yanlızlıktan bir nebze kurtarın.Yeni oyuncular için biraz çabalayın.Kİ buraları böyle boş görmeyelim...

Tekrar diyorum hiç bir kasıtlı niyetim yok kimseye.SADECE sunucunun daha dolu olduğu zamanları özledim.

Erebor ve Edoras İçin Öneri

İlk Öncelikle söylemek istediğin,gelecek olan Yohara güncellemesini bir fırsat bilmeli ve bundan istifade ederek bu 2 sunucu ayrık bir şekilde birleştirmeliyiz.Ereboru kapatmalıyız.

Eşyaları geçirmek.

Biliyoruz ki Ereborda çok emek verenler var.Ve bunlar artık sunucuların birleşerek dahada beter olmasını istemiyor.Ayrıca Edorastaki oyuncularda Erebor'daki aşırı piyasanın kendisine yansımasını istemiyor.Bu yüzden şu önerileri paylaşmak isterim.

Erebor'dan Edoras'a oyuncular eşyalarını ve piyasayı bozmamak içinde belirli bir miktar yangını Edorasa geçirebilsin.

Örnek:

Seviye 120 (Ninja)

İç eşyaları (Kısaca kyanit)
    Eli ve üstü kara ejderha
    Simyaları kusursuz 5-5
    Sahip olduğu yang 200k won.

Edoras'a geçmek istersen konulacak limitler

Karakter bir isim değiştirme kağıdı ile Edorasa geçirilecek.Karakter 120 olarak oyuncuya teslim edilecek.
    İç eşyaları zırhı ve simyaları aynı şekilde verilecek.
    Max 100k won olmak üzere sahip olduğu para geçirilecek.

Satmalık eşyaları Edoras piyasasına göre özenle seçilerek geçirilecek.
    Kasılmalık farklı eşyaları ise aynı ws lik eşyaları gibi geçirilecek.
    Oyuncuları teşvik için karakteri ister şaman ister ninja ister savaşçı gibi dilediği gibi dilediği karakterde geçirilebilecek.

E-posta onayı ve geçmek isteyenler.

Elbetteki her oyuncu bu şartları kabul etmeyebilir.Bu yüzden son oyuncusu kalana kadar beklediğiniz bu sunucuyu taki hiç oyuncusu kalmayana kadar açık tutabilirsiniz.Yeni bir sunucu birleştirme yerine eski sunucuyu yeni sunucuya aktararak Edoras'ta yüksek oyuncu tekrar yakalanabilir.

Sunucu birleşmeleri piyasalarıda birleştireceği için,sunucu geçişleri sırasında etkinlikler yapılabilir.Drop etkinlikleri boss etkinlikleri.Böylece gelecek olan eşyalarla + Edorasın sahip olduğu eşyalarla + etkinlikten kasılarak gelicek eşyalarla fazladan item birikecek ve bunlarda piyasadaki eşyaların aşırı bir şekilde pahalılaşmasını engelleyecek.

Geçmek isteyenler güvenlik sebeplerinden dolayı E-Postalarını değiştirmeli yeni şifre ve Id belirlemeli.

Neden eşyalarımız tamamiyle geçirilmiyor ?

Bildiğimiz üzere Isengard-Gondor-Rohan sunucularının 3'üde vakit içerisinde farklı piyasalara sahip oldu.Bu yüzden oyuncuları yeni geldikleri sunucuda item fazlalığı ve aşırı won birikmesini engellemek amacıyla bu sistem getirilmeli.

Örneğin biri 400k wonu var.Ve edorasa tam bu parayla geçti.Karakterinizi tamamiyle günler içinde fulleyebilirsiniz.Edoras sunucusu Erebor'a göre daha ucuz bir piyasaya sahiptir.Bu piyasadaki eşyaların tamamiyle yok olmaması,veya oyuncuların getirdikleri fazla parayla piyasayı bozmaması amacıyla yapılacaktır.Oyuncuların eşyaları tam geçirilecek ancak 100wondan fazla yang taşınmayacak.Oda Edoras piyasası bozulmasın diye.

Sunucular neden (Bu) şekilde birleştirilmeli ?

3 Sunucu birleşmesindede kötü sonuçlar elde edilmiştir.Ve 3'ü eninde yada sonunda kötü piyasaya sahip olmuş ve oyuncu kaybetmiştir.Bu yüzden,yeni sunucu yerine yada sunucuları birleştirmektense.Sunuculardan birini bir diğerine aktarıp orayı tamamiyle kapatarak oyunu aynı bırakıp aynı şekilde devam edecekler.Erebor'daki kişilerin Edoras'a geçmesi hağlinde bir çou boss ve belirli farm ve itemlerde fazlalık görülecek.Ve bu sayede Edoras'taki az oyuncu az itemler Erebor'dan gelecek olan fazla eşya ancak sayılı oyuncu ile bir nebze azalacak.Erebor oyuncuları artık daha az yanlız hissedecektir.

Rohan Şirketine Öneri.

Son derece iyi bir pvp sunucusu olmanız malesefki hatalar yapmadığınızı göstermiyor.Malesef ki Twitch,youtuber ve sağdan soldan sahte hesaplarla yeni sunucu açın diye size haykıranları çok fazla önemsiyorsunuz.Bunu yapmamalısınız.

Bunun yerine şöyle bir fikrim var.Yeni son bir sunucu daha açın ve 3 tür sunucunuz olsun

Edoras 1-120
    Alesta 1-99
    (Yeni sunucu) 1-105

Her kitleye hitap eden 3 sunucu olsun bunlar asla kapanmasın.

Bu sunucuları nasıl devam ettirmelisiniz ?

Şahsi fikrim yeni oyunculara değer vererek.Biliyoruz ki önceden başlayan sonra başlayanı çatır çatır yiyor.Bu yüzden kimse açılalı 3 ayı geçmiş sunuculara başlamıyor.Bu yüzden,yeni başlayan oyunculara bol bol destek ve eşya yardımı yaparak.Etkinliklerinizi bol tutarak.Drop oranlarını açık ve piyasayı kontrollü tutarak.Belkide bırakın 3'ü senelerce yaşayacak 3 sunucu açabilirsiniz.Şahsen bu benim düşüncem.

Umarım burdaki yazanlar size yardımcı olmuştur.

Aaah.Konumla ilgilenmeyi unutmuşum üzgünüm ;( ... Eeh..Yazdığım onca şeyden biraz olsun..Ne bileyim..Not falan aldınız mı ? Gerçekten oynadığım sunucuyu desteklemek için çok uraşıyorum.

--Ufak güncellemeler ile drop oranlarını düzeltin.Ve büyük güncellemelerden önce bugları ve dropları düzelterek alt yapıyı kurun.Böylece daha basit bir şekilde yapabilirsiniz büyük olanları.

--Büyük güncellemeleri bekletmek yerine oyunculara yavaş yavaş yeniliklerden bahsedin.Böylece oyuncular yeni gelicek olan görev-item-eşyalara yönelik olarak piyasasını yenilikten önce ayarlayabilir ve sizinde yeniden ufak bir güncelleme ile ayar yapmanıza gerek kalmaz.

--Yeni oyuncular için fazla özen gösterin.Yeni başlayan bi royuncu sahip olduklarıyla ilk haftada en kötü efsanevi bir set dizicek kadar güçlü olmalı.Çünkü zaten mitsi seti alamicak bari efsanevi sete sahip olsunda mutlu olsun ilk haftadan.

--Oyun içi bir wiki yapın.Bu wiki oyun içi bir pencereden açılsın.Sandıklardan neler çıktığını bosslardan neler çıktığını nerede olduklarını neler ile kolayca öldürülebiliceklerini yazın.Yeni oyuncular,diğerlerine sorular sorduğunda küfür yiyerek kendilerini kötü hissetmesin.Böylece soru sormak yerine herkes bu oyun içi wiki sayfasını açarak herşeye rahatça ulaşabilir.

--GG-WP gibi kelimelere otomatik sansür ve uyarı yaptığınız gibi küfür kelimelerinede yapın.Böylece cezalar caydırıcı ve hızlı olur.Sizde daha az ss ile uraşırsınız..

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.

Merhaba, serbest piyasanın geçerli olduğu bir oyun oynamaktasınız, isteyenin istediği fiyattan özgür iradesiyle item koyması en doğal hakkıdır. Açtığınız forum konusu takım tarafından incelendi ve üzerinde tartışıldı, serverla ilgili düşüncelerinizi yazıya dökerek gerek bizim gerek oyuncularımızın okuması için sarf ettiğiniz emek, ayırdığınız vakit için teşekkür ederiz. Fikirleriniz her daim bizim için kıymetlidir. İyi forumlar

Bir kişi 20 wondan koyarken diğer kişinin 200 wondan koyması elbetteki benim için hiç sorun değil.Ama siz bilee..Biliyorum ki,siz bile oyuncularınızı nasıl bir koyun ve kaç tanesinin çoban olduğunu biliyosunuz.Oyuncularınız en ufak bir söylemde bile tedirgin olabiliyor.Biri Edoras diğer sunucular ile kısa süre içinde birleşecek dese hiç ama hiç tereddüt etmeden inanır.Oyuncularınızın Sadece ufak bir kısmı discord ve forum kullanıyor geri kalanının hiç bir şeyden haberi yok.Aynı mantıkla oyunu bırakıyorum diyenleride cezalandırıyosunuz çünkü diğerlerini oyunu bırakmaya teşvik ediceğini biliyosunuz.Ve burdada aynı mantıkla bende sadece 20 wonluk eşyayı 200 wona koyupda diğer oyuncuları buna teşvik edenlere yol vermemek tek çare demek istedim.Ama genede ARAMA CAMI eşyasını derhal kaldırmanız gerekiyor."Biliyorum süs taşı biraz zamlanıcak ancak" yapıcak bir şey yok.Ya dropları eksik oyuncu oranına göre yükseltmelisiniz.Yada fiyatları siz belirlemelisiniz.Alesta'da malesefki yakın bir zamanda piyasası yüzünden kaybedecek.Anlıyorum güncellemeler oyun içi değişiklikler ve daha bir sürü şey ile uraşıyorsunuz.Ancak tek söylemek istediğim önceliğiniz farklı.Önceliğiniz oyuncuların oyun içinde nasıl ve ne kadar sürede eşyaya sahip olabiliyor diye düşünmek olmamı.Zırh,takı,silah bunlara oyuncular sahip olabiliyormu ? Simyalarını bir oyuncu ne kadar sürede dizer bu süze içinde sıkılıp sunucumu bırakırmı diye düşünmelisiniz.Piyasaya müdehale etmek için ya fiyat bulucu zorunlu olmalı ya arama camı kaldırılmalı yada droplar arttırılmalı.Umarım geç olmadan düzeltebilirsiniz.(Özellikle eklemek istiyorum piyasa altı alım satım yapanlara cezai işlem uygulayın)

En son çare yapıcaksanız

Arama camını kaldırın
    Ticaret camı tek eşya olsun
    Fiyat bulucuyu güncelleyin.
    Fiyat bulucudaki fiyatların üstünde eşya satanları ise cezalandırın.Veya koyulamaması için bir yol bulun.Orjinallik demeyin bana bu bir pvp.Orjinal metin2 nin %40ı belki var burda.Piyasa pvpnin ömrünü uzatır.Geceli gündüzlü pvp açma hayal ve emeklerinizin çöpe gitmesini istemiyosanız.Bunlaarı yapın.

5 gün önce güncel Efsanevi ve Mitsi mat simya fiyatları:

250-350 won arası mat efsanevi.

750-900 won arası mitsi mat

Şimdiki fiyatlar

650-800 arası efsanevi mat

1500-2000 arası mitsi mat

Ortalama artışı siz söylermisiniz ? Daha kaç kere kaç defa.Ve daha ne kadar drop arttırın demem gerekiyor ? Kaç kere daha ne kadar Piyasa altı alım satım yapanlara ağır cezai işlem uygulayın demem gerekiyor ? Ben buraya kişisel sebeplerden gelmedim.Ben 120 level şaman sahibiyim.İstesem çatır çatırda paramı yaparım gecelerce uraşıp.(Ki yapıyorum yalanda yok) Ama peki soruyorum size ne için ? Günlük 100 won ve üzeri zamma urayan piyasa içinmi ? Daha size ne kadar drop oranlarını arttırın diye yalvarmamız gerek ? Sizce sadece yüksek levellerin yararınamı olucak ? Bütün sorunları çözücek düzgün ve iyi bir alternatifiniz mi var ? Üstünde günlerdir durduğunuz başka bir çaremi var ? Ne var da bu kadar bekliyorsunuz ? "Sunucuları birleştirmicez" sözde kalıcak buda aynı yeni sunucu planımız yok diyip Alestayı açtığınız gibi.Kaç kere size daha önerilerde bulunup gene boş cevaplar alıcaz ?

Geçen gün arkadaşım gecesini gündüzüne katıp 10k won yaptı.Tertemiz 5-5 yakut alabilmek için.Ne oldu biliyormusunuz ? o 10k yı biriktriği günden sonraki gün 12k ya yükseldi.Parasının bir kısmını ben tamamlarım dedim tamam dedi.O gün yakut bulamadım ve ertesi gün.TErtemiz yakutlar 17kya yükseldi

Şu parlak yakutlar tertemiz yakut fiyatlarına ulaştı.

Cor drop oranını aşırı aşırı aşırı şekilde yükseltin.Büyülü ormandaki drop oranlarını yükseltin.40 levellik metinlere biraz daha düzgün şeyler koyun.Bakın ben 120 levelde yaptığım onca farm ile item alamıyorum.Kara ejder itemleri pazarlara düşmeye başladı. 120k dan kusursuz Yakutlar görüyorum.Antika yakut bile eski efsanevi yakut fiyatlarından yüksek.

Nasıl gelip burda önerilere bakıyorsunuz anlamıyorum.Dropları açın diyorum lütfen.Allah için hani ne bileyim.Namazınız olsa,işiniz gücünüz olsa.Tüm gün çalışsanız bile.12 saat gece 12 saat gündüz olan 1 günden 1 saatini oyuna girip 10 dakika dolaşmaya ve piyasaya bakmaya ayırabilirsiniz.

Yeni oyuncular gelmiyor ?! Bırakıyor.Artık onları sunucuda tutamıyoruz.Gelende gidiyo olanda itemini gerçek paraya satıp kaçıyo.Yohara gelmeden önce bu sunucu biter.Son kez söylüyorum artık şu sunucunun sorunlarını çözün ve bunun için ise oyuncularla çalışın.

Siz gene paranızı nesne marketten kazanıcaksınız ben size bedava ep dağıtın demiyorum.İTEM DROP ORANLARINI arttırın diyorum.Bakın simyalar karakterler için aşırı önemli.Bunun üzerinden yüksek miktarda para dönüyo.Herkes birbirini kazıklamak için uraşıyo.Ticaretciler ticaret yerine piyasa altı alım satım yapıyo.Bakın şu 1 yıl öncesine kadar piyasa altı alım satım çıktı hem her pvp hemde tr ayvayı yedi.Bu Piyasa altı alım satım tüm metin2 pvp lerinde ömrünü bitiriyor.Sizi son kez uyarıyorum.Bütün dropları eksik oyuncu oranına göre %200 oranında arttırın.Artık tek metin taşı sandığından 5-10 arası cor atsın.Cor fiyatları simya fiyatları uçtu piyasaya biraz fazlalık gerekli.Yoksa bu düzelmicek.Elimizden geldiğince size önerilede bulunuyoruz.Oyunu düzeltmek için olanları not ediyoruz demeyin sakın bana etmiyosunuz.ETseydiniz eğer bu yakutun fiyatı 1 günde 400 won zamlanmazdı.Artık Piyasa altıcıları banlayıp cor oranlarını yükseltin.Çok zor günlerden geçiyoruz elimideki hiç bir para bişey almaya yetmiyor.Bu herkes için geçerli kimse bişey alamıyor.Lütfen artık biraz şu oyuncularınıza yardım edin LÜTFEN.ARTIK GERÇEKTEN DAYANAMIYORUZ.

Aah,sanırım discord'dan bu konunun linkini atsam veyahut ordan en azından en önemli 3 5 şeyi tekrar etsem iyi olacak ama.Şimdilik en önemli birkaç acil güncellemeyi elimden geldiğince "Kibar" bir şekilde anlatmaya çalışıcam.

Bakın reklam yapmış gibi olmasın ama...Otlu veya Global -- Farmlık , pvp'lik (Kısaca vs) her pvp sunucusunun 1 özelliği vardır "Rohanda asla vaar olmamış" Ki oda:

Piyasa bir şekilde düşmeye başlarsa anında müdehale..Bunu nasıl mı yapıyorlar ? Mini güncellemelerle.Örneğin otlu bir pvp sunucusunda,mavi ejdere girmek için gereken kıvrık anahtar eşyası atan General'in çıkardığı kıvrık anahtarların fiyatı yükselmişse.Direk ufak bir güncelleme ile bu bossun attığı kıvrık oranı önemli derecede arttırılıp piyasadaki fazlalığı arttırılıyor.Ve direk bu eşyanın piyasasına müdehale ediliyor.Bu sayede her pvp'nin gerçek anlamda damarı olan piyasa kurtuluyor.

Ne istiyoruz ? Piyasamızı kurtarmak için mini güncellemeler.Drop artışları azaltışları ve ekstra oyuncular için cezai işlemler.

-Belirli eşya-item-metin taşı sandıkları gibi şeylerin düşme oranları çok yüksek oranda artsın.
    -Piyasa altı alım ve piyasa üstü satım yapanlar ağır şekilde cezalandırılsın.

Başkada bir şey yok.

Oyuncular:Yardım edin piyasa mahvoluyor,eğer piyasa mahvolursa kimse bişey alamaz pvpde batar.:
    Rohan2 Yönetim:Biz piyasaya müdehale edemeyiz..sAyGıLaRıMlA
    Oyuncular:O halde bir kaç eşyanın drop oranını yükseltemezmisiniz ? Biz size yardımcı olabiliriz düzeltmekte.
    Rohan2 Yönetim: "Foruma bakar ve bir şey olmamış gibi ayrılır".

Sadece 10 bin wonunuz oldunu düşünüp oyuna girin ve neler alabiliceğinizi bir kağıda yazın.Aynı sorun Alestada'da başlamak üzere lütfen ama.

--Süreli görevleri para karşılığında süresini kaldırma gelsin örnek:

Liderlerin görevi - Yarım saat başı 1

1 Saati 3 kere kaldırma ücreti - 1w
    2 Saati 3 Kaldırma ücreti - 2w
    3 Saati Kaldırma ücreti sabit - 4w "Ve sürekli olarak bu şekilde devam etsin.

Oyun içi en ufak küfürü bile cezalandırıyosunuz.Bence bu yanlış.Şahsen PM dışında herkesin görmesini zorunlu hale getiricek türden küfürler dışında hakaretlere ceza vermemelisiniz.Yani:

Global chat (Bağırma)
    Lonca Sohbeti
    Grup Sohbeti (Grupta 3 den fazla kişi varsa)
    Normal Sohbet

Ve varsa diğer herkesin görebildiği küfürleri cezalandırın ancak,şahsi PM üzerinden yapılmış hakaretlere bakmanız bence o kadarda önemli değil.Çünkü oyunda engelleme,fısıltı bloklama gibi şeyler eklenmiş.Bunları kullanarak kolayca bu küfürler engellenebilir.Eğer oyun içi birinin size küfretmesini kafanıza bu kadar takıyosanızda oyunu oynamayın.Bu metin2 küfürsüz malesefki ne pvp ne de TR var.(Daha doğrusu küfürsüz oyun yada ortam yok)

Gaya Mağzası ve Metin Mağzasını yenileme getirin.Sürekli aynı eşyaları görmekten sıkıldıkda.

Otomatik Av - Metin ve Gaya mağzasına eklenmeli.Veya yüksek seviye bosslara eklenmeli.

+90 Haritalarda canavarlardanda ufak bir şansda + basma atılabilmeli.Aynı 2. Köydeki bir yabani delinin değerli taş düşürme şansı gibi.

Kostüme silah yansıtma getirilmeli tekrar (Varsa bilemiyorum ben yapamadım bunu yapamazsın diyor).

Ve en önemlisi..

Biliyoruzki herkesin çok kolay kasılma şansı yok.Ve bazılarımızın itemleri yok.Güçlü kişiler bizim metinlerimizi bizi öldürüp ayrıyetten çalıyor.Canavarlarla dolu bir yerde kasılırken başka biri gelip yerimizi kapabiliyor.Bende diyorum ki seviye görevlerimi getirseniz ? Örneğin 1. Seviyeden 120'ye kadar.Belirli canavar - metin kesme veya eşyayı bir yere götürme - npc ile konuşma gibi belirli aktiviteler karşılığında oyuncuya ufak bir miktar yang ve görevin karşılığını gerçekten verecek miktarda exp verilmeli.Bu ücretsiz exp görevleri sayesinde kasılıcak kadar iyi itemleri bulamayanlar veya yer bulamayanlar bu görevleri yaparak kolayca seviye yükseltebilirler.

Pekala sanırım yeni kısa bir önerinin süresi geldi gibi.Uzatmadan :P

--Sage beceriler normalde olması gerektiğinden 10 kat güçlü.Bunu bulamayanların hesabı çok güçsüz kalıyor.Geçerli piyasadaki fiyatları aşırı yüksek.Önerim +75 ve üstü bütün bosslardan çıkabilir hale gelmesi.-100 +75 arası canavarlardan çıkma ihtimali düşük geri kalanı orta olmalı.

--Kavansit veya kara ejder eşyalarını bilemem ancak kyanit eşyalar ve Beta eşyaları yapmak piyasa altı alım satım yapanlar yüzünden yükseldi.Önerim Efsanevi yükseltme sandıklarından 2-3 arası %100 oranla apolet çıkması.

--Kyanit zırhları yapmak ve basmaka ayrıca zorlamaya başladı.Mitril-Akik-Aytaşı-Titandiyoksin gibi eşyaların çıkma oranı arttırılmalı.

--Ruh Taşı++ eşyasının yanmaması gerekli.En azından bu kadar nadir çıkıyorken.

--P6 Alım-satım yapmak oyun kuralına aykırı olmalı.Ve 1 aydan 3 aya kadar ban ile cezalandırılmalıdır.Pİyasa altı alım ve satım yapılması oyun içi ticareti çok kötü durumda etkiliyor.Ne piyasa altı satım nede alım yapılmalıdır.

--Yeşil efsun botu bir süredir bugda bunu düzeltin lütfen.

--Zehir bulutu yeteneği artık büyü hasarı yerine saldırı değeri vermeli (INT'den STR'ye dönmeli)

--Kırmızı Kurt Ruhunun verdiği saldırı değeri yüksek oranda düşürülmeli.

--Büyü bozma taşının %25'lik büyü bozma oranı %15-%20'ye düşürülmeli

--Pet küresi satıcı veyahut belirli bosslara eklenmeli.

--Geçici EP kuponu indirimi yapılmalı.

--Yılbaşına özel etkinlikler düzenlenilmeli.Bu etkinliklerden oyuncular belirli miktarda ep kazanabilmeli

--Şamanın düz vuruş hitbox sorunu çözülmeli.

--Lycan'ın Kurt Pençesi becerisi aşırı bir şekilde nerflenmeli.Kritik oranı-saldırı değeri-zırh deşme oranı düşürülmeli.

--Kırmızı kurt ruhunun savunmaya eş değer bir biçimde delici efekti düşürülmeli yada kaldırılmalı.

--İyileştirme grup efekti eklenmeli

--Çivit Kurt ruhu artık tüm gruba etki etmeli

--Kalan karakter yenilemeleri ve okçunun hafif adım yerine getirilmiş özel becerisi getirilmeli.

--5-35 Seviye arası tüm metinlerden 30 seviye eşyalar düşmeli.Dolunay-Kırmızı Demir Pala-Antik çan vb..

--Bulmaca kutusu bütün seviye metinlere eklenmeli.

--Mavi ölüme fazladan bir kaç eşya konulmalı (Exp Parşomeni,Nesne exp parşomeni,ruh taşı++ (10)-(5) Adet arası büyülü demir.

--Mavi ejdere fazladan ödül eklenerek daha değerli hağle getirilmeli.

--Silahcı-Zırhçı NPC'lerine 1 - 18 - 26 yerine 26 - 34 - 48 lik zırhlar getirilmeli.Veyahut 34 - 48 - 54 lükler.

--Bütün Bosslardan Milo-Athena sandığı çıkmalı.

--Salsa elbisesi Steampunk kıyafeti veya bir çou diğer güzel görünen kostümler milo ve athena sandıklarına eklenmeli.

Şimdilik bu kadar sanırım.Umarım içinden bir kaç tane seçebilirsiniz.

--Ayrıca posta kutusu ne zaman aktif olucak ?