Holly vs. Doctor - "Sözde 50K EP'ine!"

• Bir süredir, etrafındaki kişilerin fazla şişirmesi ile oluşan bir balonun sönüşü...

Dipnot: Sevgili Doctor'un, ne hikmetse 50K EP vereceği esnada trafosuna kedi kaçması sonucunda elektriği kesilmiş ve halen gelemedi!

• Öncelikle 2 tarafı da ayrı ayrı tebrik ederim; fakat birkaç noktaya gönderme yapmadan da geçemeyeceğim. Şunu başta ifade etmek isterim ki iki oyuncuyu sadece oyunda görmenin yanında çok da fazla muhabbetim olmadı. Bunu şundan dolayı yazıyorum birinin lehine/aleyhine konuşmak için burada değilim. Benim bu videoda gördüğüm oyunda ciddi anlamda vs anlamında adaletsizlik var. Bunu söyleyerek de niyetim polemik ortamı oluşturmak degil bunu da başta söyleyim. Video da büyülü suranın sahıp olduğu büyülü çözme skilini bu kadar güçlü yapmak oyunda vs anlamında çok da adaletli olmadıgı bir gerçek. Öncesinde hatırlayanlar muhakkak olacak ninjanın tukuruk skılı ile bosslara tek attıgı durumdan suankı durumun ne farkı var? Büyülü suraya böyle orantısız bir güç yukledıgınızde diger karakterlerın cazibesine ne olacak? O zaman herkes büyülü sura oynasın dıger karakterlerın bir hukmu kalmasın. Genelde 1-99 oynayan biri olarak arada erabora bakıyorum ortalık suradan geçilmıyor. Sizce bu çok mu normal? Oyunu düello anlamında tek bir karaktere indirgemek oyunun akıbetini sıkıntıya sokar. Daha önceden savunma anlamında eklenen yarı insan efsununda da zannedersek buna benzer bir olay oldu ve hatta ondan sonra bu duruma yönetim tarafından el atıldı. 2008 den bu yana genellikle oldschool anlayısını benımseyen biri olarak bile bunun normal olmadıgı son derece açık. Metin2 zaten kişinin hırs duygularını bir hayli kampçılayan bir oyun bunu herkes farkında. Gordugum kadarıyla her ıkı oyuncu da ciddi emek vermıs gerek maddı gerek manevi. Böyle bir durumda bu şekilde sonuçlanan bir vsnin kaybeden tarafınıda düşünmek gerek. Konunun başında da yazdım her iki tarafıda tanımam etmem ama bir söz var sizlerin de bildigini dusundugum "yiğidi öldür ama hakkını da ver". Karakterler arasında vs anlamında ciddi bir uçurum var ve hem normal degıl hem de adil degil. Metin 2 de optimal dengeyi ayarlamak zordur, bunu gerek 2012 de adminlik yaptıgım priveta serverinde gerekse de ondan sonrakı oynadıgım pwplerde deneyimledim. Bir yeri yaparken başka tarafın bozuldugunu bu oyunu uzun süre oynayan oyuncular gayet de iyi bilirler. Uzun lafın kısası bu kadar orantısız gücün bir karaktere verilmesi çok da adil degıl. Bunu yöneticilerin üzerinde durması gerektıgı bir konu olarak dusunuyorum. Keyifli forumlar...

• Öncelikle 2 tarafı da ayrı ayrı tebrik ederim; fakat birkaç noktaya gönderme yapmadan da geçemeyeceğim. Şunu başta ifade etmek isterim ki iki oyuncuyu sadece oyunda görmenin yanında çok da fazla muhabbetim olmadı. Bunu şundan dolayı yazıyorum birinin lehine/aleyhine konuşmak için burada değilim. Benim bu videoda gördüğüm oyunda ciddi anlamda vs anlamında adaletsizlik var. Bunu söyleyerek de niyetim polemik ortamı oluşturmak degil bunu da başta söyleyim. Video da büyülü suranın sahıp olduğu büyülü çözme skilini bu kadar güçlü yapmak oyunda vs anlamında çok da adaletli olmadıgı bir gerçek. Öncesinde hatırlayanlar muhakkak olacak ninjanın tukuruk skılı ile bosslara tek attıgı durumdan suankı durumun ne farkı var? Büyülü suraya böyle orantısız bir güç yukledıgınızde diger karakterlerın cazibesine ne olacak? O zaman herkes büyülü sura oynasın dıger karakterlerın bir hukmu kalmasın. Genelde 1-99 oynayan biri olarak arada erabora bakıyorum ortalık suradan geçilmıyor. Sizce bu çok mu normal? Oyunu düello anlamında tek bir karaktere indirgemek oyunun akıbetini sıkıntıya sokar. Daha önceden savunma anlamında eklenen yarı insan efsununda da zannedersek buna benzer bir olay oldu ve hatta ondan sonra bu duruma yönetim tarafından el atıldı. 2008 den bu yana genellikle oldschool anlayısını benımseyen biri olarak bile bunun normal olmadıgı son derece açık. Metin2 zaten kişinin hırs duygularını bir hayli kampçılayan bir oyun bunu herkes farkında. Gordugum kadarıyla her ıkı oyuncu da ciddi emek vermıs gerek maddı gerek manevi. Böyle bir durumda bu şekilde sonuçlanan bir vsnin kaybeden tarafınıda düşünmek gerek. Konunun başında da yazdım her iki tarafıda tanımam etmem ama bir söz var sizlerin de bildigini dusundugum "yiğidi öldür ama hakkını da ver". Karakterler arasında vs anlamında ciddi bir uçurum var ve hem normal degıl hem de adil degil. Metin 2 de optimal dengeyi ayarlamak zordur, bunu gerek 2012 de adminlik yaptıgım priveta serverinde gerekse de ondan sonrakı oynadıgım pwplerde deneyimledim. Bir yeri yaparken başka tarafın bozuldugunu bu oyunu uzun süre oynayan oyuncular gayet de iyi bilirler. Uzun lafın kısası bu kadar orantısız gücün bir karaktere verilmesi çok da adil degıl. Bunu yöneticilerin üzerinde durması gerektıgı bir konu olarak dusunuyorum. Keyifli forumlar...

Görüşlerine saygım sonsuz. Bu konu hakkında, lonca içerisindeki biri olarak bende haklı olduğunu düşünüyorum fakat burada sadece Sura ve Ninja karakterlerinin, "hasar" problemine değiniyorsak Şaman karakterinin İyileştirme yeteneğinin süresi ve bastığı HP'yi de unutmamak gerekiyor. Oyunda PvP anlamında, Sura, Ninja ve Şaman bozuk karakterler. Umarım bunlar düzelir ve diğer karakterlerin ve tüm karakterlerdeki diğer yeteneklerin gereken güçlendirmeyi alması sağlanır.

Ayrıca, bu vs. teklifi karşı taraftan geldi hatta "120K canım var bilgin olsun, yok mu 1v1 atacak, işte çarımdaki EP şu kadar ve eğer 1 el alırsan sen kazandım sayarım" gibi sözlerle desteklenmişti. Bizde farkındayız, bazı karakterler bozuk ve bundan dolayı daha adaletli PvP ortamı yok fakat bu tarafların eşit olmadığı anlamına gelmiyor.

• Görüşlerine saygım sonsuz. Bu konu hakkında, lonca içerisindeki biri olarak bende haklı olduğunu düşünüyorum fakat burada sadece Sura ve Ninja karakterlerinin, "hasar" problemine değiniyorsak Şaman karakterinin İyileştirme yeteneğinin süresi ve bastığı HP'yi de unutmamak gerekiyor. Oyunda PvP anlamında, Sura, Ninja ve Şaman bozuk karakterler. Umarım bunlar düzelir ve diğer karakterlerin ve tüm karakterlerdeki diğer yeteneklerin gereken güçlendirmeyi alması sağlanır.

Ayrıca, bu vs. teklifi karşı taraftan geldi hatta "120K canım var bilgin olsun, yok mu 1v1 atacak, işte çarımdaki EP şu kadar ve eğer 1 el alırsan sen kazandım sayarım" gibi sözlerle desteklenmişti. Bizde farkındayız, bazı karakterler bozuk ve bundan dolayı daha adaletli PvP ortamı yok fakat bu tarafların eşit olmadığı anlamına gelmiyor.

oyundaki en büyük adaletsizlik sura karakterinin zırhında silahında ve petinde büyü bozma taşına ve kitabına ihtiyacı olmadan sabit hasar atmasıdır şaman karakteri toplamda 2 tane taş ve 1 beceri kitabı kaybediyor sura ise bunlar için ekstra çaba harcamıyor ve kaybı olmuyor şaman birde bunları yapınca yine vurmuyor ama konumuz bu değil sadece farkı anlamanız için yazdım yeteneği için titan basic hasarı için sura kalkanı takmanız gerekiyor sura karakterine karşı, sura karakteri ne yapıyor sadece hasarı artsın diye kuşak değiştiriyor en büyük sarf ettiği efor çarın bu. :)

Şaman karakteri ve sura karakterinin yetenekleri birisi yaklaşık 3.8 sn. de diğeri de 4 sn. de bir yenileniyor aslında 2 karakterin yeteneklerinin soğuma süreleri gayet adil birbiri açısından.

bu sözleri kullanabilmek her yiğidin harcı değildir :) kullanıyorsan da altını doldurmak gerekir tabii bu zamana kadar söylediğim hiç bir lafın altını dolduramadığım boş sözler etmedim demek ki herkes büyük konuşmaması gerekiyormuş ancak sura ne kadar güçlü olursa olsund diğer insanların gözünde ( hp emer efsunu 2 taraf içinde olmadığı sürece söylüyorum, düellonun hızlı bitmesi ve zevkli olması açısından çünkü şaman karakteri basic(space) hasar atan karakter sura karakteri sürekli yetenek atan bir karakter basic vurmadan sadece yetenek atarak şamanı eritebiliyor şamansa basic vurup azalttığı canı yine rakibine basic atarak rakibinin canını dolduruyor bu oyundaki en büyük adaletsizlik benim düşünce açımdan budur. ) şamana karşı şansı olduğunu düşünmüyorum videoyu izleyemedim ancak şaman karakterindeki arkadaşın oldukça fazla eksikleri olduğuna eminim yada kendi bildiği doğrular aslında yanlış doğrular gibi görünüyor

• video'yu farklı bir platformdan bulup izledim, şaman karakterinde 120k hayat puanı varsa o düelloda ben oyun oynamayı gerçekten bilmiyorum demektir. Ya da boşa oynamışız demektir. Bir adet çözme yeteneğinden 100.000 hasar alıyor da olabilir tabii ekranlarınızdan göremediğim için hasarları varsayım yapıyorum 1 kere kritik vurdunuz canı %20ye düştü 60k vurmuş olsan 20 de fazladan canı olsa 80k 82k hayat puanı ile savaşıyor muhtemelen sizinle ilginç bir durum. Ancak ortada bir kazanan var tebrikler 8)

• video'yu farklı bir platformdan bulup izledim, şaman karakterinde 120k hayat puanı varsa o düelloda ben oyun oynamayı gerçekten bilmiyorum demektir. Ya da boşa oynamışız demektir. Bir adet çözme yeteneğinden 100.000 hasar alıyor da olabilir tabii ekranlarınızdan göremediğim için hasarları varsayım yapıyorum 1 kere kritik vurdunuz canı %20ye düştü 60k vurmuş olsan 20 de fazladan canı olsa 80k 82k hayat puanı ile savaşıyor muhtemelen sizinle ilginç bir durum. Ancak ortada bir kazanan var tebrikler 8)

Hocam yeteneklerin tüm özelliklerine değinmişsin, Büyü Çözme'nin bekleme süresi, bozuk hasarı vb. Sura'nın Dehşet yeteneğindeki absürt hasar düşüşü, %100 çözme oranı vb. fakat biz zaten bunu biliyoruz. Ve bu sadece Sura içinde geçerli değil, 3 karakterin 4 farklı yetenek sınıfı bozuk bizde bunun düzelmesini istiyoruz. Bu arkadaşımız, kendisi bunun farkında olmasına rağmen senden satın aldığı bir iki parça itemle gaza geldi. 120K canı falanda yok, muhtemelen 90 95K canla oynuyor. Ki en fazla 110 yapsın o da bozuk petlerle yapabilir. Bu durumu değiştirmeyecekti, uzayacaktı ama değişmeyecekti. Sura arkadaşın ekranından bugün yarın video gelir, izlersen zaten 3K hasarla asla başaramayacağını sende teyit edersin.

• Hocam yeteneklerin tüm özelliklerine değinmişsin, Büyü Çözme'nin bekleme süresi, bozuk hasarı vb. Sura'nın Dehşet yeteneğindeki absürt hasar düşüşü, %100 çözme oranı vb. fakat biz zaten bunu biliyoruz. Ve bu sadece Sura içinde geçerli değil, 3 karakterin 4 farklı yetenek sınıfı bozuk bizde bunun düzelmesini istiyoruz. Bu arkadaşımız, kendisi bunun farkında olmasına rağmen senden satın aldığı bir iki parça itemle gaza geldi. 120K canı falanda yok, muhtemelen 90 95K canla oynuyor. Ki en fazla 110 yapsın o da bozuk petlerle yapabilir. Bu durumu değiştirmeyecekti, uzayacaktı ama değişmeyecekti. Sura arkadaşın ekranından bugün yarın video gelir, izlersen zaten 3K hasarla asla başaramayacağını sende teyit edersin.

benden 1e1 atmaya dair bir eşya kimse satın almadı alamaz çünkü 1e1 eşyalarım kapalı olan hesabımda istese de kimse eşya alamaz benden 1e1 atmak için :)

• Hocam yeteneklerin tüm özelliklerine değinmişsin, Büyü Çözme'nin bekleme süresi, bozuk hasarı vb. Sura'nın Dehşet yeteneğindeki absürt hasar düşüşü, %100 çözme oranı vb. fakat biz zaten bunu biliyoruz. Ve bu sadece Sura içinde geçerli değil, 3 karakterin 4 farklı yetenek sınıfı bozuk bizde bunun düzelmesini istiyoruz. Bu arkadaşımız, kendisi bunun farkında olmasına rağmen senden satın aldığı bir iki parça itemle gaza geldi. 120K canı falanda yok, muhtemelen 90 95K canla oynuyor. Ki en fazla 110 yapsın o da bozuk petlerle yapabilir. Bu durumu değiştirmeyecekti, uzayacaktı ama değişmeyecekti. Sura arkadaşın ekranından bugün yarın video gelir, izlersen zaten 3K hasarla asla başaramayacağını sende teyit edersin.

tahminimce o kadar hp si yoktu 80 82 civarı bir şey olması lazım veya gruptan gördüğüm yanıltıyor olabilir bir şey diyemeyeceğim. oyundaki petler bozuk falan değil kaç yıllık oyuncusunuz bilmiyorum ben uzun süredir oynuyorum ve geçmişte oynamam benim avantajıma bir durum sadece geçmişte ben değil siz oynasanız belkide sizin envanterinizde olacaktı o petlerden bir tanesi ayrıca o ws de petin hp'si 24 falandır sanmıyorum 27 hpli peti olduğunu ortada bir gerçek var birisi kesiyor birisi kesiliyor. tebrik etmek lazım bunca zamandır bu oyunu oynuyorum bir suranın bir şaman karşısında şansı olduğunu düşünmüyorum hala ( hp emer efsunu 2 taraf içinde kullanılmadığı takdirde diğer türlü şaman oynamanın mantığı kalmıyor zaten :) )

• Görüşlerine saygım sonsuz. Bu konu hakkında, lonca içerisindeki biri olarak bende haklı olduğunu düşünüyorum fakat burada sadece Sura ve Ninja karakterlerinin, "hasar" problemine değiniyorsak Şaman karakterinin İyileştirme yeteneğinin süresi ve bastığı HP'yi de unutmamak gerekiyor. Oyunda PvP anlamında, Sura, Ninja ve Şaman bozuk karakterler. Umarım bunlar düzelir ve diğer karakterlerin ve tüm karakterlerdeki diğer yeteneklerin gereken güçlendirmeyi alması sağlanır.

Teşekkür ederim öncelikle. Benim yukarıda yazdıklarım esasen oyundaki karakterlerin hasarlarına yönelik teknik bir yorumdu. Hani aralarında geçen diyaloğa hakim olmadıgım ıcın şu haklıdır veyahut bu haklıdır gibi bir yorum yapmam yanlış olur; fakat şunları da eklemek isterim: Oyunun oyun olduğunu ve bilgisayarı kapatınca herşeyin oyunda kaldıgını unutmamak gerekir. Bunu yazmamdaki temel amaç hırs iyidir fakat yeterince, oranında kullanıldıgında. Biri yada birilerine üst perdeden konuşmayı ben de dogru bulmam. Neticede her iki taraf eşit olsa bile kazananın kaderini elinin yatkınlıgına ve biraz da şans belirler. Son olarak şunu da yazayım bitireyim: Bu yazdıgım sadece burda gördugumden dolayı degıl. Yenilen şu kadar ep bu kadar won gibi söylemleri de şahsen doğru bulmuyorum. Ben metin2 yi, oynarken keyif aldıgım bir oyun olarak goruyorum. Oyunu oyun olamaktan çıkaran bir şey olarak değil...

• oyundaki en büyük adaletsizlik sura karakterinin zırhında silahında ve petinde büyü bozma taşına ve kitabına ihtiyacı olmadan sabit hasar atmasıdır şaman karakteri toplamda 2 tane taş ve 1 beceri kitabı kaybediyor sura ise bunlar için ekstra çaba harcamıyor ve kaybı olmuyor şaman birde bunları yapınca yine vurmuyor ama konumuz bu değil sadece farkı anlamanız için yazdım yeteneği için titan basic hasarı için sura kalkanı takmanız gerekiyor sura karakterine karşı, sura karakteri ne yapıyor sadece hasarı artsın diye kuşak değiştiriyor en büyük sarf ettiği efor çarın bu. :)

Şaman karakteri ve sura karakterinin yetenekleri birisi yaklaşık 3.8 sn. de diğeri de 4 sn. de bir yenileniyor aslında 2 karakterin yeteneklerinin soğuma süreleri gayet adil birbiri açısından.

bu sözleri kullanabilmek her yiğidin harcı değildir :) kullanıyorsan da altını doldurmak gerekir tabii bu zamana kadar söylediğim hiç bir lafın altını dolduramadığım boş sözler etmedim demek ki herkes büyük konuşmaması gerekiyormuş ancak sura ne kadar güçlü olursa olsund diğer insanların gözünde ( hp emer efsunu 2 taraf içinde olmadığı sürece söylüyorum, düellonun hızlı bitmesi ve zevkli olması açısından çünkü şaman karakteri basic(space) hasar atan karakter sura karakteri sürekli yetenek atan bir karakter basic vurmadan sadece yetenek atarak şamanı eritebiliyor şamansa basic vurup azalttığı canı yine rakibine basic atarak rakibinin canını dolduruyor bu oyundaki en büyük adaletsizlik benim düşünce açımdan budur. ) şamana karşı şansı olduğunu düşünmüyorum videoyu izleyemedim ancak şaman karakterindeki arkadaşın oldukça fazla eksikleri olduğuna eminim yada kendi bildiği doğrular aslında yanlış doğrular gibi görünüyor

Bence sura karakterinde saçma olan bir durum da yarı insan efsunun ve karakter atak efsunun çözme skilini işlememesi, sura full yarı insanken ve full atakken full savunma bir çara (full savunmadan kastım, yılan zırh, yılan zırhlı kuşak ve aura da kara ayakkabı) 30 31k atak vurmalı ve çözme skili ona göre düzenlenmeli, sunucu da oynamıyor olsam arada girdiğimde görüyorum. Sura karakterleri diğer karakterler gibi ne silahında yarı insan efsununa, ne de zırhında yarı insan efsununa gerek duymuyor. Bu da diğer karakterlere adaletsizlik oluyor.

• Bence sura karakterinde saçma olan bir durum da yarı insan efsunun ve karakter atak efsunun çözme skilini işlememesi, sura full yarı insanken ve full atakken full savunma bir çara (full savunmadan kastım, yılan zırh, yılan zırhlı kuşak ve aura da kara ayakkabı) 30 31k atak vurmalı ve çözme skili ona göre düzenlenmeli, sunucu da oynamıyor olsam arada girdiğimde görüyorum. Sura karakterleri diğer karakterler gibi ne silahında yarı insan efsununa, ne de zırhında yarı insan efsununa gerek duymuyor. Bu da diğer karakterlere adaletsizlik oluyor.

oynadığı dönemde sura karakterini kullanan birisi daha mantıklı şekilde açıklamış durumu ben kendi açımdan şaman olarak düşünüyordum kendisi daha objektif şeyler söylemiş söylediği gibi 6. ve 7. özelliklerde olsun bir çok özellikte sura karakteri bağımsız ve rahat şekilde oynayabiliyor oyunu şaman oynarken hem beceri hem ortalama zararlı yılan silaha ihtiyaç duyarken surada bu pekte önemsenmiyor çünkü basic vurma ihtiyacı duymuyor karakter

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!