Szatan tarafından yazılan gönderiler

Merhaba,

Oyunda herkesin kendi müslüman olması sebebiyle bu konuyu oluşturuyorum. Eksik olduğum var ise diğer arkadaşlarda aynı şekilde konuya destek verebilir. Belirttiğim şeyler, genel algılardır. Oyuna bir süredir yeni oyuncular başlıyor ve onlarında bu bilgilere ihtiyacı olacağını düşünüyorum.

1) Savunma bonuslarını etkili kullanmak: Rohan'da efsun atarken dikkat etmeniz gerekenler, diğer oyunlardaki gibi "Kılıç - Bıçak - Çiftel - Ok Savunması ve HP" yerine direkt olarak 5 savunma yapmanız gerektiğidir. HP ihtiyacı birçok yerden karşılanıyor.

2) Zehirli Bulut hasarı "Büyüye Karşı Dayanıklılık" bonusu ile azaltılamaz. Zehirli Bulut, büyü vurmuyor. Bazı YouTube yayıncıları bu konu hakkında yanlış bilgi veriyorlar. Buna dikkat edin.

3) Sura, Karabüyü yeteneği sınıfı şu anlık herhangi bir hasar çıkarmaz. Büyüye K. Dayanıklılık bonusu limite kolaylıkla çıkıyor, bu yüzden şu anda Karabüyü sınıfını tercih etmemelisiniz.

4) Beceri Hasarı, Zehirli Bulut'ta işe yaramaz. Yarıinsanlara K. Güçlü ve Saldırı Değeri bonusları Zehirli Bulut hasarını yükseltir. 55 level çar dizen arkadaşlar, 30 levellik silahlara boşuna para harcamasın.

5) PvP'de etkili bir karakter olmak için, "+%129 Y.insanlara K. direnç" dizmelisiniz.

6) PvP'de etkili bir HP ulaşmanız için, pet stat bilgisi HP min %22 - STR min %29 olmalıdır.

7) Yılan silahlarında değişken bonus tercihi olarak, "4 Ort. Hasarı - 4 Beceri Hasarı" veya "3 Yarıi.K. güçlü - 4 Beceri Hasarı" başlangıçlı silah tercih edilmelidir.

5) Yılan zırhlarında değişken bonus tercihi olarak, min "Beceri H. Karşı Koyma 1 - Büyüye K. Dayanıklılık 3" bonusu olmalıdır. Tercihen Yarıinsanlara K. güçlü tercih edilmemelidir.

6) Şu anda en güçlü Sura karakteri, Büyülü Silah yeteneği sınıfıdır. Absürt bir fark mevcut bu yüzden eş değer bir Sura'ya sahip olmadığınız taktirde 1-1 PvP gerçekleştirmemelisiniz.

7) Yeşim sınıfı simyada +%Max.HP bonusu karakterin temel HP'si üzerinden hesaplıyor. Çok yüksek bir HP sağlamaz.

8) Safir sınıfı simyada karakter atak safir kullanmak mantıklı değil. Savunmanızı yüksek tutmanız gerekiyor, 3 karakter savunma safir kullanmanız daha mantıklıdır.

9) PvP için Alastor pet kullanmanız daha iyi olabilir. Özellikle space vuran kişiler, daha yüksek berserker sebebi ile bu peti tercih etmelidir.

10) Küpe ve Ayakkabı için x. eklenen bonus %20-25-30 daha etkilidir.

11) Kostüm bonusunda 3 savunma olmasına dikkat edin.

12) Savaş sırasında space/düz vuruşlarınızda Yansıtma dizmiş karakterler size yaklaşarak kendinizi öldürmenizi sağlayabilir. Bu gibi durumlar için Otomatik Av'a %5'e yaşam koyun ve böyle bir durum yaşadığınızda direkt bineğe binin, %0 HP kalıyor. Binek binerek direkt kurtulabilirsiniz.

13) Ninja karakteri için Zehirli Bulut dışında hasar vurmak istiyorsanız, 6. ve 7. eklenen bonusta Y.insanlara K. Güçlü kullanabilirsiniz. Ek olarak, Yılan hançeri kullanmanıza gerek yok. Onun yerine Kara Ejderha Hançeri kullanımı daha etkilidir.

14) 7. ve 8. beceriler birlikte sıfırlanıyor. Sıfırlama yaparken ayrı ayrı seçemezsiniz. (Misilleme ve Güçlendirme)

15) Tablet kullanımında belirli bir sıralama vardır. Bu sıralamayı kendinize uygun şekilde ayarlayın.

16) 1-1 yapılan PvP savaşları için Izgara Levrek kullanımı çok önemlidir.

.

.

.

.

25) Herhangi bir eş Sura karakteri ile Sura olmadığınız taktirde 1v1 vs atmayın. Cesaretiniz kırılabilir ve yamulabilirsiniz. (Böyle durumlarda direkt, Nesne Market > İsim Değiştirme Par. > Satın Al ve sonrasında ben o kişi değilim inkarları ile geçici süreliğine kurtulabilirsiniz.

İyi forumlar. :evil:

Öncelikle eline sağlık . Bu rohan 2 de sura,ninja,iyileştirme bozuk bunda hemfikiriz yanınızdaki arkadaşlar geçenlerde okçu - savaşcı güçlü siz dizmeyi bilmiyosunuz gibi bişiler söyledi oyunda her karakter güçlü

bu videoda senin savunman az diye bu damege çıkıyor ama bende 90 üstü bıcak savunmasıda - kılıç savunmasıda olsa büyü çözme , tükürük her türlü vurabiliyor adil olmayan bu zaten. Çözmeye bec.karsı koyma tükürüğe karşı ninja savunması olsada oyunda bunları bir yere kadar çıkarabiliyorsun buda yetersiz kalıyor. Herkesin oyun bilgisi kendisine göredir. İçinizden bana kızan arkadaşlar bu oyun pvp oyunu, emin olun bu rekabet olmazsa pvpnin tadı çıkmıyor bunu söylemek istedim. Bunun bi oyun olduğunu savaşlarıda eğlence amaçlı çevirmeliyiz 2 tarafada bunu söylemek istiyorum tekrardan eline sağlık<3

Bu videoda 10 savunma ve full atak hesaba vurduğun hasar farkındasındır umarım, düz vuruşta 90 savunma olmalarına rağmen Şaman, Ninja, Sura veya Savaşçı fark etmeksizin +9-15K hasar alıyorsunuz. Zehirli Bulut'a Bıçak Savunması işlediği nerede duyulmuş veya görülmüştür?

Savaş denilen arkadaş, her yerde Ninja vurmuyor diye ağlıyor. Sadece space ile Maradon'da kestiğimde sesini çıkarmadan uzaklaşmıştı.

Senin konunun altında gelip, savunmam yok ama bak şu diye video atılmadığı sürece lütfen sende başkalarının konularının altına kendini açıklamak için gelme dostum.

Herkese iyi forumlar,

Sura'nın Büyü Bozma yeteneğinden yakınan arkadaşların "Ninja vurmuyor" lafına istinaden sadece Zehirli Bulut ile yediği hasarları görün istedim.

*Not: Ninja, Sura ve Şaman karakterlerinin belirli yetenekleri bozuk ve bunu reddetmiyorum. Umarım en kısa sürede diğer yeteneklerin güçlenmesi ve bozuk olanların dengelenmesi gerçekleştirilir. Ninja maks 30K atıyor diyen oyunu bilmeyen arkadaşlara duyurulur. Loncayı kapatıp veya isim değiştir bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Karakter videonun sonunda biraz daha açılıyor veya arkadaşlar eksiliyor.

:evil:

video'yu farklı bir platformdan bulup izledim, şaman karakterinde 120k hayat puanı varsa o düelloda ben oyun oynamayı gerçekten bilmiyorum demektir. Ya da boşa oynamışız demektir. Bir adet çözme yeteneğinden 100.000 hasar alıyor da olabilir tabii ekranlarınızdan göremediğim için hasarları varsayım yapıyorum 1 kere kritik vurdunuz canı %20ye düştü 60k vurmuş olsan 20 de fazladan canı olsa 80k 82k hayat puanı ile savaşıyor muhtemelen sizinle ilginç bir durum. Ancak ortada bir kazanan var tebrikler 8)

Hocam yeteneklerin tüm özelliklerine değinmişsin, Büyü Çözme'nin bekleme süresi, bozuk hasarı vb. Sura'nın Dehşet yeteneğindeki absürt hasar düşüşü, %100 çözme oranı vb. fakat biz zaten bunu biliyoruz. Ve bu sadece Sura içinde geçerli değil, 3 karakterin 4 farklı yetenek sınıfı bozuk bizde bunun düzelmesini istiyoruz. Bu arkadaşımız, kendisi bunun farkında olmasına rağmen senden satın aldığı bir iki parça itemle gaza geldi. 120K canı falanda yok, muhtemelen 90 95K canla oynuyor. Ki en fazla 110 yapsın o da bozuk petlerle yapabilir. Bu durumu değiştirmeyecekti, uzayacaktı ama değişmeyecekti. Sura arkadaşın ekranından bugün yarın video gelir, izlersen zaten 3K hasarla asla başaramayacağını sende teyit edersin.

Öncelikle 2 tarafı da ayrı ayrı tebrik ederim; fakat birkaç noktaya gönderme yapmadan da geçemeyeceğim. Şunu başta ifade etmek isterim ki iki oyuncuyu sadece oyunda görmenin yanında çok da fazla muhabbetim olmadı. Bunu şundan dolayı yazıyorum birinin lehine/aleyhine konuşmak için burada değilim. Benim bu videoda gördüğüm oyunda ciddi anlamda vs anlamında adaletsizlik var. Bunu söyleyerek de niyetim polemik ortamı oluşturmak degil bunu da başta söyleyim. Video da büyülü suranın sahıp olduğu büyülü çözme skilini bu kadar güçlü yapmak oyunda vs anlamında çok da adaletli olmadıgı bir gerçek. Öncesinde hatırlayanlar muhakkak olacak ninjanın tukuruk skılı ile bosslara tek attıgı durumdan suankı durumun ne farkı var? Büyülü suraya böyle orantısız bir güç yukledıgınızde diger karakterlerın cazibesine ne olacak? O zaman herkes büyülü sura oynasın dıger karakterlerın bir hukmu kalmasın. Genelde 1-99 oynayan biri olarak arada erabora bakıyorum ortalık suradan geçilmıyor. Sizce bu çok mu normal? Oyunu düello anlamında tek bir karaktere indirgemek oyunun akıbetini sıkıntıya sokar. Daha önceden savunma anlamında eklenen yarı insan efsununda da zannedersek buna benzer bir olay oldu ve hatta ondan sonra bu duruma yönetim tarafından el atıldı. 2008 den bu yana genellikle oldschool anlayısını benımseyen biri olarak bile bunun normal olmadıgı son derece açık. Metin2 zaten kişinin hırs duygularını bir hayli kampçılayan bir oyun bunu herkes farkında. Gordugum kadarıyla her ıkı oyuncu da ciddi emek vermıs gerek maddı gerek manevi. Böyle bir durumda bu şekilde sonuçlanan bir vsnin kaybeden tarafınıda düşünmek gerek. Konunun başında da yazdım her iki tarafıda tanımam etmem ama bir söz var sizlerin de bildigini dusundugum "yiğidi öldür ama hakkını da ver". Karakterler arasında vs anlamında ciddi bir uçurum var ve hem normal degıl hem de adil degil. Metin 2 de optimal dengeyi ayarlamak zordur, bunu gerek 2012 de adminlik yaptıgım priveta serverinde gerekse de ondan sonrakı oynadıgım pwplerde deneyimledim. Bir yeri yaparken başka tarafın bozuldugunu bu oyunu uzun süre oynayan oyuncular gayet de iyi bilirler. Uzun lafın kısası bu kadar orantısız gücün bir karaktere verilmesi çok da adil degıl. Bunu yöneticilerin üzerinde durması gerektıgı bir konu olarak dusunuyorum. Keyifli forumlar...

Görüşlerine saygım sonsuz. Bu konu hakkında, lonca içerisindeki biri olarak bende haklı olduğunu düşünüyorum fakat burada sadece Sura ve Ninja karakterlerinin, "hasar" problemine değiniyorsak Şaman karakterinin İyileştirme yeteneğinin süresi ve bastığı HP'yi de unutmamak gerekiyor. Oyunda PvP anlamında, Sura, Ninja ve Şaman bozuk karakterler. Umarım bunlar düzelir ve diğer karakterlerin ve tüm karakterlerdeki diğer yeteneklerin gereken güçlendirmeyi alması sağlanır.

Ayrıca, bu vs. teklifi karşı taraftan geldi hatta "120K canım var bilgin olsun, yok mu 1v1 atacak, işte çarımdaki EP şu kadar ve eğer 1 el alırsan sen kazandım sayarım" gibi sözlerle desteklenmişti. Bizde farkındayız, bazı karakterler bozuk ve bundan dolayı daha adaletli PvP ortamı yok fakat bu tarafların eşit olmadığı anlamına gelmiyor.