Snefru tarafından yazılan gönderiler

Herkese iyi eğlenceler (:!:)

Kaç zamandır bu oyunu oynadığımı ve ne kadar çok şey denediğimi hatırlamıyorum bile ancak hala değişmeyen tek şey ben şaman karakterimde Petime Zırhıma ve Silahıma büyü bozma kitabı ve taşları eklemeden rakibime hasar vermek için attığım yeteneklere sayısal değerler bile göremez iken(bunları yaptığımızda da gördüğümüz değerler 100 200 oluyor eşit güçteki karakterler için bahsediyorum. ) videoda görmüş olduğunuz sura karakter(her hangi bir sura karakterde olabilirdi videoyu baz alarak konuşuyorum) hiç bir şey yapmadan sadece büyü bozma yeteneğine basarak bütün itemlerini büyülü saldırı değeri bonusu ile donatarak absürt değerler görebiliyor sorun bu değerleri görmesi de değil büyülü saldırı değeri ile hasar vuran bir karaktere büyü savunması yaptığınızda (şebnem basmak gibi ) hiç bir işe yaramıyor neden çünkü hasarını sadece beceri hasarına karşı koyma özelliği düşürebiliyor şaka gibi değil mi hasarı hem beceri hasarı( bu eşyaya gelebilen sabit oranlı bonus) hem büyülü saldırı değeri ile artar iken savunması sadece beceri hasarına karşı koyma olması ironisi ile karşı karşıya kalarak oyun oynuyorsunuz. silahına 1 adet fazladan karakter taşı ekleyip zırhına fazladan yaşam taşı ekleyip petine de fazladan 1 adet karakter savunması ekleme fırsatını bulmasından bahsetmiyorum bile.. :sleeping: :sleeping: :sleeping: :sleeping:

Ellerine ve emeğine sağlık :thumbup:

İyileştirmeci Şaman karakterinin vs de ölümsüz olmadığını bir kez daha delillendiren video,

Nitekim Şaman karakterinin Vs de iyileşme dışında vasfı olmadığını ve ne kadar aciz olduğunu gösteren bir çalışma.

sura karakterinin çözme yeteneğinden başka ne işe yaradığını anlatabilir misin bana belki sayende metin2 oyunundan bir şeyler öğrenmiş oluruz

Bence sura karakterinde saçma olan bir durum da yarı insan efsunun ve karakter atak efsunun çözme skilini işlememesi, sura full yarı insanken ve full atakken full savunma bir çara (full savunmadan kastım, yılan zırh, yılan zırhlı kuşak ve aura da kara ayakkabı) 30 31k atak vurmalı ve çözme skili ona göre düzenlenmeli, sunucu da oynamıyor olsam arada girdiğimde görüyorum. Sura karakterleri diğer karakterler gibi ne silahında yarı insan efsununa, ne de zırhında yarı insan efsununa gerek duymuyor. Bu da diğer karakterlere adaletsizlik oluyor.

oynadığı dönemde sura karakterini kullanan birisi daha mantıklı şekilde açıklamış durumu ben kendi açımdan şaman olarak düşünüyordum kendisi daha objektif şeyler söylemiş söylediği gibi 6. ve 7. özelliklerde olsun bir çok özellikte sura karakteri bağımsız ve rahat şekilde oynayabiliyor oyunu şaman oynarken hem beceri hem ortalama zararlı yılan silaha ihtiyaç duyarken surada bu pekte önemsenmiyor çünkü basic vurma ihtiyacı duymuyor karakter

Hocam yeteneklerin tüm özelliklerine değinmişsin, Büyü Çözme'nin bekleme süresi, bozuk hasarı vb. Sura'nın Dehşet yeteneğindeki absürt hasar düşüşü, %100 çözme oranı vb. fakat biz zaten bunu biliyoruz. Ve bu sadece Sura içinde geçerli değil, 3 karakterin 4 farklı yetenek sınıfı bozuk bizde bunun düzelmesini istiyoruz. Bu arkadaşımız, kendisi bunun farkında olmasına rağmen senden satın aldığı bir iki parça itemle gaza geldi. 120K canı falanda yok, muhtemelen 90 95K canla oynuyor. Ki en fazla 110 yapsın o da bozuk petlerle yapabilir. Bu durumu değiştirmeyecekti, uzayacaktı ama değişmeyecekti. Sura arkadaşın ekranından bugün yarın video gelir, izlersen zaten 3K hasarla asla başaramayacağını sende teyit edersin.

tahminimce o kadar hp si yoktu 80 82 civarı bir şey olması lazım veya gruptan gördüğüm yanıltıyor olabilir bir şey diyemeyeceğim. oyundaki petler bozuk falan değil kaç yıllık oyuncusunuz bilmiyorum ben uzun süredir oynuyorum ve geçmişte oynamam benim avantajıma bir durum sadece geçmişte ben değil siz oynasanız belkide sizin envanterinizde olacaktı o petlerden bir tanesi ayrıca o ws de petin hp'si 24 falandır sanmıyorum 27 hpli peti olduğunu ortada bir gerçek var birisi kesiyor birisi kesiliyor. tebrik etmek lazım bunca zamandır bu oyunu oynuyorum bir suranın bir şaman karşısında şansı olduğunu düşünmüyorum hala ( hp emer efsunu 2 taraf içinde kullanılmadığı takdirde diğer türlü şaman oynamanın mantığı kalmıyor zaten :) )

Hocam yeteneklerin tüm özelliklerine değinmişsin, Büyü Çözme'nin bekleme süresi, bozuk hasarı vb. Sura'nın Dehşet yeteneğindeki absürt hasar düşüşü, %100 çözme oranı vb. fakat biz zaten bunu biliyoruz. Ve bu sadece Sura içinde geçerli değil, 3 karakterin 4 farklı yetenek sınıfı bozuk bizde bunun düzelmesini istiyoruz. Bu arkadaşımız, kendisi bunun farkında olmasına rağmen senden satın aldığı bir iki parça itemle gaza geldi. 120K canı falanda yok, muhtemelen 90 95K canla oynuyor. Ki en fazla 110 yapsın o da bozuk petlerle yapabilir. Bu durumu değiştirmeyecekti, uzayacaktı ama değişmeyecekti. Sura arkadaşın ekranından bugün yarın video gelir, izlersen zaten 3K hasarla asla başaramayacağını sende teyit edersin.

benden 1e1 atmaya dair bir eşya kimse satın almadı alamaz çünkü 1e1 eşyalarım kapalı olan hesabımda istese de kimse eşya alamaz benden 1e1 atmak için :)

video'yu farklı bir platformdan bulup izledim, şaman karakterinde 120k hayat puanı varsa o düelloda ben oyun oynamayı gerçekten bilmiyorum demektir. Ya da boşa oynamışız demektir. Bir adet çözme yeteneğinden 100.000 hasar alıyor da olabilir tabii ekranlarınızdan göremediğim için hasarları varsayım yapıyorum 1 kere kritik vurdunuz canı %20ye düştü 60k vurmuş olsan 20 de fazladan canı olsa 80k 82k hayat puanı ile savaşıyor muhtemelen sizinle ilginç bir durum. Ancak ortada bir kazanan var tebrikler 8)

Görüşlerine saygım sonsuz. Bu konu hakkında, lonca içerisindeki biri olarak bende haklı olduğunu düşünüyorum fakat burada sadece Sura ve Ninja karakterlerinin, "hasar" problemine değiniyorsak Şaman karakterinin İyileştirme yeteneğinin süresi ve bastığı HP'yi de unutmamak gerekiyor. Oyunda PvP anlamında, Sura, Ninja ve Şaman bozuk karakterler. Umarım bunlar düzelir ve diğer karakterlerin ve tüm karakterlerdeki diğer yeteneklerin gereken güçlendirmeyi alması sağlanır.

Ayrıca, bu vs. teklifi karşı taraftan geldi hatta "120K canım var bilgin olsun, yok mu 1v1 atacak, işte çarımdaki EP şu kadar ve eğer 1 el alırsan sen kazandım sayarım" gibi sözlerle desteklenmişti. Bizde farkındayız, bazı karakterler bozuk ve bundan dolayı daha adaletli PvP ortamı yok fakat bu tarafların eşit olmadığı anlamına gelmiyor.

oyundaki en büyük adaletsizlik sura karakterinin zırhında silahında ve petinde büyü bozma taşına ve kitabına ihtiyacı olmadan sabit hasar atmasıdır şaman karakteri toplamda 2 tane taş ve 1 beceri kitabı kaybediyor sura ise bunlar için ekstra çaba harcamıyor ve kaybı olmuyor şaman birde bunları yapınca yine vurmuyor ama konumuz bu değil sadece farkı anlamanız için yazdım yeteneği için titan basic hasarı için sura kalkanı takmanız gerekiyor sura karakterine karşı, sura karakteri ne yapıyor sadece hasarı artsın diye kuşak değiştiriyor en büyük sarf ettiği efor çarın bu. :)

Şaman karakteri ve sura karakterinin yetenekleri birisi yaklaşık 3.8 sn. de diğeri de 4 sn. de bir yenileniyor aslında 2 karakterin yeteneklerinin soğuma süreleri gayet adil birbiri açısından.

bu sözleri kullanabilmek her yiğidin harcı değildir :) kullanıyorsan da altını doldurmak gerekir tabii bu zamana kadar söylediğim hiç bir lafın altını dolduramadığım boş sözler etmedim demek ki herkes büyük konuşmaması gerekiyormuş ancak sura ne kadar güçlü olursa olsund diğer insanların gözünde ( hp emer efsunu 2 taraf içinde olmadığı sürece söylüyorum, düellonun hızlı bitmesi ve zevkli olması açısından çünkü şaman karakteri basic(space) hasar atan karakter sura karakteri sürekli yetenek atan bir karakter basic vurmadan sadece yetenek atarak şamanı eritebiliyor şamansa basic vurup azalttığı canı yine rakibine basic atarak rakibinin canını dolduruyor bu oyundaki en büyük adaletsizlik benim düşünce açımdan budur. ) şamana karşı şansı olduğunu düşünmüyorum videoyu izleyemedim ancak şaman karakterindeki arkadaşın oldukça fazla eksikleri olduğuna eminim yada kendi bildiği doğrular aslında yanlış doğrular gibi görünüyor

@Buggy ben 1v1 de 5-0 full hp kestiğim çarları sen bu kadar şımartıyorsun üzülüyorum bu insanların hesaplarına bu denli fiyat biçmen kırdı beni benimle attığı düellodan 3 gün sonra şamanını devir eden 3 ayda kendine gelip surasına nese çekip 10. günde nesnelerini pazarda satıp bahsettiğin gibi sezondan sezona gelip ellerindeki sazı çalıp giden oyuncular yüzünden bu oyundan soğudum oynadığım/oynadığımız dönemde bu şahıslar rakip olmayı bırak çar kasmak için oda oda gezerken ben o kişi değilim dediği ssler var elimde üzülüyorum ki bunlar 18 yaşını doldurmuş yetişkin bireyler çocukları olan insanlar çocuklarından farkları yok oyun oynarken çocukları ile oyundan çıkamıyorlar ruh halleri yansıtıyor bunu size ereborda iyi eğlenceler boş insanlarla birazda siz uğraşın derim :) BEN SIKILDIM..

zodi az sonra gelir ömrü boyunca attığı tüm ws videolarının linkini tek tek burada paylaşır. anlatmaya gerek yok kimin ... olduğunu diye başlar . Dedim o yapmadan ben yapam. Ya tutarsa... ELİNE SAĞLIK CÜRÜM

hayattan zevk almayı bilmek lazım oyunda bu hasarlar varken savaşmayı tercih etmeyebilirdik ama gel görki eğlenelim vakit geçsin diye savaşıyoruz.. dün kırmızı bayrakta 6 hesap 15 hesaba karşı tek tek afk kaldılar o videoda yakında geliyor :) henüz savaşta ZWAN yoktu :)

Keşke daha farklı ve bol içerikli bir video atabilmiş olsaydım fakat savaşlar kendi köylerinde bile 30 40 dakikayı geçmediği için 10 dakika savaştıktan sonra içerde 10 dakika soluklanıyorlardı ancak bu kadar oldu iyi seyirler şimdiden =)

Bize üzülecek birileri var, mesela sen :)
    Sana üzülecek oyunda birileri yok, aksine seviniyorlar ;)

Balon Loncan ile aramda ÇOK fark var bunu çok iyi biliyorsun.

Devam böyle, savaşlarda bana ve bize karşı 5 şer 6 şar adam çıkarmaya +3 devam

dostum lonca lonca gezdin bayrak bayrak gezdin 3 bayrağın afedersin ortalık şeyi gibi girmediğin lonca tanımadığın insan kalmadı ben bu oyuna başladığımdan beri arkadaşımda belli etrafımdaki insanda belli senin gibi 20 tane insan olacağına etrafımda benim loncamdaki arkadaşlar bana yeterli sen lonca lonca gezip KENDİNCE BİZİM KARŞIMIZDA SAF TUTMAYA DEVAM ET SEYYAH KARDEŞİM dc da söylediklerinide unutmuyorum beğenmediğin loncadaki adamlara seste allah rızası için diğer serverden getirdiğimiz epler belli başkalarınıda sordum siz item sahibi olgun insanlarsınız orta yolu bulup bizde itemlerimizi dizelim diyecek kadar aciz bir varlıksın bana server birleşimindeki hallerini anlattırma her gece asellina dc sine gelip şaman için her gün dil döktüğün en sonunda bizim dc den kovulduğun günleri yoksa ağır konuşulacağını sana karşı anlattırma bana şimdi güzel kardeşim oyununu oyna gerisine karışma WON MASASINA 6 7 LER EKLENİR UMARIMDA BAYAN JİANGSHİ DE OLDUĞU GİBİ RAHATCA ALIP ATABİLİRSİN BOL ŞANS EMİN VE YERDE SÜRÜNEN TAYFASI SENİN YANINDA YÜKSEKTEN KONUŞAN VEDATINDA SAĞDA SOLDA DC LERDE MİLLETİN PEŞİNDE ABİ ABİ DİYE GEZİŞİNİ GÖREBİLİYORUM ÇOCUKLARI BOŞ BIRAKMA GARİPLERİM NERDEN MEDET BULACAKLARINI ŞAŞIRIYORLAR :)

Teknik bir ayrıntı daha; sizlerin “çift (ataklı-savunmalı) safir taktığı durumlarda genelikle “3 savunmalı safir “ takıyoruz.

Her bir karakterinizin; çift (sav-ataklı) safirlerinize rağmen kesememek sıkıcı bir durum :|

Aranızda bunu başarabilecek birini göremiyorum :)

Snefru vs TırısFırıs

gerçekten üzülüyorum sizler için sen ve senin gibiler ile ASELLİNA arasındaki fark videoda fazlasıyla açık bir şekilde görülüyor :) ( %5hasar hp emer efsunu devamke kappa )

zodicim oyunda her zaman eğlenmek için oyun oynadık biz ve oyununda her zaman hakkını verdik :) şu zamana kadar hep yan yana eğlencemize bakıyoruz bizim gibi bir ekip bulabilirsiniz umarım eğlenceniz artar sizde oyundan zevk alırsınız :) ben sana örnek vereyim çarları xDrHaydut - Tsuonom - SlyatKnifee ( tabi duruyorsa ) - AssPaR - Eyolf - Ersin ( korkudan hangi çarda olduğunu bile söyleyemiyor gerçide ) - Judass - CONFIDENTAL - TheLaZKiNG bunlar aklıma gelenler baktığın zaman bizden daha kalabalıksınız sorun ne dersen toplamadan başka bir şey olmuyor tabi ama yapacak bir şey yok ( o kadar çok kötüsünki ayakkabındaki %d hasarı hp olarak emer efsunu bile senin motorunu soğutamamış savaşta yerinde duramıyorsun videoda açıkça görünüyor :) )

Umarım bir gün sabit bir şekilde çarını bizim gibi ortaya koyup savaşabilecek kapasiteye geleblirsin LEGAL şekilde avukatsınya her şey legal ve adaletli olmalı sen daha iyi bilirsin bu konuda işportacı :)

VEFAKAR TENEKECİLERİ TENEKEDEN COK SES CIKIYO QWEQWEQWE

ne kadar acınası değil mi fitz basit bir aragonit yay alacağın sıra 400 ep istediğim eşyaya 50 ep indirim isteyen birisi olmana rağmen buralarda bu tür üstten konuşmaları yapabilecek kadar aciz bir korkaktan başka bir şey değilsin sana cevap veriyorum çünkü kendini değerli hissetmen için.

Kısacası Snefru der tek geçerim herkes rütbesini bilsin bu saatten sonra

bir çoğu rohan2''yi oynuyor sanıyorlar bayılıyorum bu duruma bu tarz videoları izleyip ne düşünüyorlardır acaba :)

Şaman seninle anlam kazanıyor knkm. Devamının olması dileğiyle

inşallah kanka bu başlangıçtı geçmeye çalışan olursa diye hevesi kırılmasın maksat ki rekabet eğlenceli olsun :thumbup:

Elinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim.

eğlenebildiyseniz ne güzel
    = This is Shaman Power = :evil:

BUNDAN 1 AY ÖNCE TATLI KIÇIN SANDALYEDEN KALKMIYORDU NEDEN ÇÜNKÜ BUGLU BİR EFSUN VARDI VE KENDİNCE EGONU TATMİN EDİYORDUN DÜZELDİ VE NE OLDU ESKİ YIKIK HALLERİNE GERİ DÖNDÜN :)

aynı savaşın 30sn lik simya değiştirmemiş kısmında 3k ejderha dönüşü attığını sende biliyorsun bende sana video atacağım bakalım kim ne hasar yiyor :)

AYRICA ŞAMAN OYNAYAN BİR BEN DEĞİLİM SENDE OYNUYORDUN ELİNE VERİDM ÇÖLDE GÖNDERDİM :) ARKADASLARININ ÖNÜNDE RENCİDE OLUP DEFOLUP GİTTİĞİNİ TÜM HERKES BİLİYOR ÇÜNKÜ ------ HERKES ŞAMAN OYNAYAMAZ ---- SENİN ÇAPIN ŞAMAN OYNAMAYA YETMEZ HATTA HİÇ BİR ÇARA YETMEZ OYUNDAKİ BUGLU EFSUNLA BERABER SESİN ÇIKARKEN ŞUAN SÜT DÖKMÜŞ KEDİ GİBİ İŞLERİM VAR DİYEREK OYUNA GİRMEYEN YIKIK BİR EKİPTEN BAŞKA BİR HALT DEĞİLSİNİZ BİZİM ÇARLARIMIZ HEP BURADA SİZ GELİP GEÇİCİ RUHU HER ZAMAN LOSER OLAN VARLIKLARSINIZ BUNU ANLAYANA KADAR SİZ KAFANIZI EZMEK İÇİN VARIM BU OYUNDA 5* 0 ŞAMAN WS ŞAMANDA KAFANI NASIL EZDİYSEM HER YERDE HER ŞEKİLDE EZMEYE DEVAM EDECEĞİM BAKALIM EFSUNDA DÜZELDİ OYUNA GİREBİLİRSENİZ BİZDE VİDEO ALIP ATACAĞIZ AMA KARŞIMIZDA DURMAYA BİLE ÇA PI NIZ YETMİYOR ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN BASİT BİR OYUNDA BİLE AVUKATIM DİYİP BUGLU EFSUN KULLANIP ADALETİ TEMSİL ETTİĞİN MESLEKLE BİLE EGO KASMAK İÇİN BU TİP DAVRANIŞ SERGİLEMEN HAYATIN BOYUNCA EZİK OLARAK YAŞADIĞINI GÖSTERİYOR UNUTMAYIN BU OYUNDAKİ TEK GERÇEK

ASELLİNE LONCASI VE ÜYELERİDİR.

Snefru vs TırısFırıs

LEGAL EFSUNLAR İLE ATILAN WS SONUCUNU GÖRÜYORSUN SENİN ÇARLARIN BENİM ÇARLARIMIN YANINDAN BİLE GEÇEMEZ EMİN ( İNCE BİR DETAY VAR KARŞIMA ÇIKARTTIĞIN BU ÇARIN O GÜNKÜ 1 V 1 İTEMLERİ N E SANA AİTTİ JUGGERNAUT DEMEM YETERLİ VE 9 AYDA ÇIKARTTIĞIN ÇAR :) ALLAH SANA SABIR VERSİN EZİK VARLIK )