Alesta Hk.

• Oyunun başlarında; ''Ch ler dolu giremiyoruz'' , ''Kesecek metin bulamıyoruz.'' denilirken, şimdi; ''Server öldü, oyuncu kalmadı'' , ''Piyasa dönmüyor, itemlerimiz elimizde kalıyor.'' minvalinde yapılan yorumlara gözümüz takılı oldu. Evet sitedeki online sayacının abartılı olduğunu ben de biliyorum. Kimse kimseyi kandırmaya da hakkı yok. Neyse bu tartışmaya değer bir konu değil zaten. Şimdi, oyunun başında 10-15k temiz vardı. Şimdi hafta için 2k, hafta sonu 4-5k oluyordur. 1-99 için ideal olan budur. Yahu arkadaş ben birçok 1-99 serverlerde oynadım. Birçok servere örnek teşkil eden TC'de bile mevcut yoğunluk yoktu, olmadı. Bilen bilir bir serverin kalabalık olup olmadığı Sarı Bayrağa kurulan pazarlardan anlaşılır. Sarı bayrağın hemen her noktasında pazarlar mevcut. Keza diğer bayrakları söylemiyorum.

Son birkaç haftadır zora gelemeyen, kolay pes eden, karakterini 75'e güç bela atabilmiş insanların oyunu bıraktığı görüyoruz. Oyunu bilenler ise kendine her zaman bir yol çizmeye devam ediyor. Evet, oyunun hâlâ çözülmemiş birçok eksiği var, demeçler vs. Ben hallolacağını düşünüyorum. Yeni açılacak servere de mevcut oynayanlardan geçecek çok az kişi olacağı kanaatindeyim. Çünkü iki serverin kitlesi çok farklı. Tenis ile Basketbol izleyicileri gibi. 1-120 daha fazla online sahip olacaktır. Bunda kolay ve yeni açılmasının etkisi olacaktır. Adım gibi eminim oraya geçip sonra geri gelenlerde muhakkak olacaktır.

Ayrıca Alesta'ya yeni başlayanlara da iki kelâmım var. Arkadaş burası emek server, milletden item isteyip durmayın. Allah aşkına +7 Cennetin Gözü Bilezik pazarda 5m, bir adet Sv.6 Efsun Nesnesi Sandığı 1.1-1.2m den satılıyor. Yani oyunda kolayca para yapabilirsiniz. Seri seri lvl almaya odaklanın. Oyun açılalı bir ay oldu ve doğal olarak kalburüstü itemlere ulaşmak sizler için daha kolay olacaktır.

Dipnot : Yönetimden de Alesta için somut adımlar atmalarını istiyorum. En basitinden nerede reklam yaptıklarını görmek isteriz. Öyle her koldan reklam çalışmalarımız devam ediyor diyerek politik takınmakla olmaz bu işler.

• Söylediklerine harfi harfine katılıyorum. eklemek istediğim Sürgün mağarasına el atılması gerekiyor 80 lvlde full exp bonus +bilgelik+tecler takılı halde çok komik exp veriyor. Kesinlikle hemen güncelleme gerekiyor servera oyuncu kitlesi hızla azalıyor.

• Katılıyorum. Çoğu insan yeni 1-120 açılacak serverin Alestayı bitireceği kanaatinde fakat ben aynı şekilde düşünmüyorum senin de dediğin gibi. Kitleler farklı, sunucu yapısı farklı. Rohan2 yönetiminin Alestayı boşlayacağını da düşünmüyorum. Gayet ilgili ve profesyonel bir ekip ne yapacaklarını çok iyi biliyorlardır.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!