Savior tarafından yazılan gönderiler

Öncelikle, itiraz, serzeniş ve sitem içerir. Saygılar.

Şu rastgele attığınız itemci banlarını ne zaman irdelemeyi düşünüyorsunuz sayın oyun yetkilileri? Ortak modem kullanıp birbirimizle ticaret yaparak kasıldığımız, benimle birlikte 4 arkadaşımın hesapları "itemci" sebebiyle ban yedi? Ne yani siz oyuncular arası karşılıksız won geçişini yang alım-satımı olarak mı düşünüp banlıyorsunuz? Peki hiç bu arkadaşlar nasıl aynı ipden giriyor diye düşünmediniz mi?

Birlikte boss kestiğimiz, birlikte alışveriş yaptığımız arkadaşlarımın hepsi sebepsiz yere oyundan soğudu. 3. parti yazılımı kullanıp dolanan arkadaşlar ceza almazken, insanların ortak zevkini mahvetmek ve "Biz kim doğru kim yanlış biliyoruz, rahatına bak sen." demek sizce ne kadar doğru? Burada "itemci" banıyla ilgili birçok şey yazılıp çizildi, onlarca insan haksız yere ban yedi. Ve bu hatalı işlemlerin hepsi ise "üst takım" diye nitelendirdiğiniz yetkililerin kişisel zevklerine alet olmuş durumlar. Sizce artık bir şeyleri gözden geçirme vakti gelmedi mi? Eğer ki yang alım-satımını istemiyorsanız, ilgili sitelerin iplerini, maclerini veyahut ticaret hesaplarını banlayarak bu durumu çözebilirsiniz. Ama suçsuz arkadaşlara da, aa senin hesabına 3 won gelmiş, 5 won gelmiş sen dışardan almışsın diye nitelendirme yapmamanız bence daha iyi olur. Banladığınız hesaplar ve suçsuz insanlar sadece sizin oyun içerisindeki "iyi oyuncu" kitlenizi azaltmaktan başka bir işe yaramıyor ve referans değerinizi düşürüyor. Yakın zamanda bu prosedürlerinizin sonucunun "bot" dolu bir server, dengesiz bir piyasa ve çökmüş bir sistem olmamasını umuyorum. Ki bu suçsuz insanların banlarıyla, yakın zamanda da "en iyi server" sıfatınız tadını çıkaramadan elinizden kayacaktır.

Sonuç olarak, herkes birbirine bir şeyler verebilir ve bu oyun dışı ticaret olarak nitelendirilmemelidir. Bu durum serverinizin saygınlığına ve ceza sisteminizin kesinliğine bir darbe olmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Keyfe keder tarafıma ulaşıp banlarımızı açabilirsiniz. Fakat ceza sisteminiz fikrimce kesinlikle gözden geçirilmeli ve diğer arkadaşların da haksızlığını ortadan kaldırmak için ban affı fikri düşünülmeli.

Saygılar.
    -Savior.

İlk konumu açıyorum, ilk defa forum kullanıyorum. Hatam varsa affoluna. Sabahın erken saatlerinde, 6-8 arası vadide yoğunluklu olarak botlar dolanmakta. Botların ortak özelliği şu ki, kırmızı iksir, çiçek sandığı gibi itemler autopickten alınmıyor, avcı gmmiz vadiden büyülü ormana kadar bütün botları avlasın, avladığı geri dönemesin diyorum. Bu bot arkadaşı, arkadaşım 10 kere kesmesine rağmen(farklı bayrak) yüzümüze dönüp bakmadan metinlere devam etmiştir(bot diye tabii ki). Gereğini siz yöneticilerin takdirine bırakıyorum.

Saygılar.
    -Savior

https://youtu.be/ciYHsz0Xly0

Adamın 90 yang koyması hatalı bir ticaret olabilir. Ama adamın heyecanını ve iyi niyetini suistimal etmen hatalı bir davranış dostum. Birileri senin 90 wonunu aynı şekilde alsa hoşuna gider mi? Bu bir oyun hani 90 won için de bu duruma düşmeye değmeyecek bir şey. En başta yapılan şey bir emek hırsızlığı. Adamın gece gündüz oynayıp, bireysel aktivitelerini kısıtlayıp da topladığı paraya hop diye konmak da ne bileyim. Gerçi yaptığın yanına kar kalır senin de, GM'ler won iadesini yapsa dahi adama, senin çarptığın wonları çekmeleri har gür patırtı yaratır forumda. Sonuç olarak insanı bir çözümleme yapıp adama kuponu verirsen bence bu dava kapanır, 90 won çalmak bir ceza değil fikrimce, vicdanının rahat olduğunu hissediyorsan kesinlikle kendinde bir yerlerde hata araman lazım.

Ha bu arada, haklı olduğunu ve vicdanının rahat olduğunu düşünüyorsan neden takas öncesi ve sonrası sslerdeki won-yang miktarının üzerlerini çizmişsin?

İyi oyunlar.
    -Savior