Güncel Zindan Problemleri

• Merhabalar,

İyi çalışmalar ve iyi forumlar.
    Bu konuda Erebor zindanlarının problemlerinden bahsetmek istiyorum. Konuda kullandığım piyasa değerleri 01.03.2021 tarihinde Erebor ticaret camından alınmıştır.

Alt kısımlarda zindanlara tek tek değineceğim ama kısaca özetlemem gerekirse, Erebor'da Hidra dışındaki bosslara talep ciddi şekilde azalmış durumda. Agile için gereken "Kristal Taş Mührü" piyasada zor bulunuyor, camdaki fiyatları da eple alınma fiyatları ile 1-1, yani camdan çekmenin bir anlamı yok. Yili vadisi ya kendini amorti ediyor ya da zarar ettiriyor, kar ettirme şansı da var ama diğer 2 ihtimale göre daha düşük. ZÇ Razadör biletleri de agile gibi zor bulunuyor ve cam fiyatlarına göre yili vadisi gibi zarar ve amorti etme şansı kar ettirme şansına göre daha yüksek. Naga yapılmıyor, yapan da can sıkıntısına yapıyor çünkü komple zarar konumunda.

*********************************************************************************************************************************************************************************************************
    1.Yili Kayısı Vadisi

Problem:
    Yili'nin camdaki en ucuz anahtarı 170k, en ucuz sandığı 250k, en ucuz mantar fidesi ise 25k. Bu piyasa fiyatlarına göre Yili'ya 340k vererek giriyoruz 1 sandık 2 fide attığında 40k zararımız olmuş oluyor. Yili sandık atmadığında giren oyuncu fide drobuna göre 250-200k civarında zarar ediyor. Oyuncunun karlı çıkması için 2 sandık alması gerekiyor ve bunun şansı da düşük.

Çözüm önerisi:
    Agile'de olduğu gibi yılının ara bossuna 1 adet Yili Vadisi Sandığı sabitlenebilir. Bu sayede oyuncular 1 sandığı garantiler şanslarına göre 2 veya 3 sandık drobu alabilirler.

2.Agile'nin İni

Problem:
    Ticaret camındaki en ucuz Kristal Taş Mührü 200k, en ucuz 100ep 980k. Kristal taş mührü nesne markette 20ep'den satılıyor, bunu ep kuponuna göre wona çevirirsek, mührün cam fiyatından daha ucuza geliyor. Bu durum taş mühür bulmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor.

Çözüm önerisi:
    Kristal Taş Mührü, won masasına eklenebilir veya genel olarak dropları arttırılabilir.

3.Naga Zindanı

Problem:
    Naga zindanı üstte yazdığım gibi can sıkıntısına girilmediği sürece asla tercih edilmeyen bir zindan. En değerli drobu olan Griffon'un won masasına eklenmesi ile tüm değerini kaybetti. Naga giriş mührünün en ucuz cam fiyatı 35K, 4 yerine 3 mühürle girdiğimizde 105K vermiş oluyoruz. Grifon yansıtılmış kelerler camda 25 30k yani orman taç atmadığı sürece (nadir bir drop) kara geçirmiyor, bu kardan kastım da 20k'lık bir kar yani kısaca harcadığınız vakte kesinlikle değmiyor.

Çözüm önerisi:
    Naga Zindanının baştan gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum, Moria'da Grifon gibi droplar oyuncuların işine yararken Erebor'da zindanı dönen oyuncuları amorti dahi etmiyor. ZÇ Razadör'a gelen iyileştirmeye benzer şekilde sandık drobu eklenebilir, ve sandık drobu yönetimin uygun gördüğü şekilde ayarlanabilir. Benim sandık içeriği önerim ise oyun içi elde edilemeyen vslik nesnelerin bu sandığa koyulmasıdır.

4.ZÇ Razadör

Öncelikle ZÇ Razadör iyileştirmesi için teşekkür ederiz. Sandıklı sistem çok güzel oldu oyuncular için.

Problem:
    ZÇ Razadör Geçit Bileti serverde zor bulunuyor, güncel olarak camı kontrol ettiğimde toplamda 10 adet ZÇ Razadör geçit bileti var, bunların en düşük fiyatı 80k, camdaki en düşük Kırmızı Kale Sandığı 42k, en düşük aura sandukası 45k. 160K verip girdiğimiz ZÇ Razadör'den 3 kırmızı kale sandığı + 1 Aura Sandukası almadığımız sürece kara geçemiyoruz, ve bu kar harcanan vakte değmiyor.

Çözüm önerisi:
    Agile'de önerdiğim gibi ZÇ Razadör Geçit Bileti, won masasına eklenebilir veya dropları arttırılabilir bu sayede piyasası da düşücektir.
    *********************************************************************************************************************************************************************************************************

Yohara güncellemesi öncesi böyle bir konu gereksiz olarak görülebilir ama bu zindanların güncellemeden sonra da aktif olarak dönüleceğini düşünüyorum bundan dolayı bu problemleri paylaşmak istedim.

Vakit ayırıp değerlendirirseniz çok sevinirim, sağlıklı günler dilerim.
    @AvşarEli

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!