Kan Ritüeli ve Cadılar Bayramı Etkinliği

• Merhabalar,

Öncelikle iyi çalışmalar ve iyi forumlar. 06.02.2021 tarihinde bütün sunuculara Kan Ritüeli ve Cadılar Bayramı Etkinliği geldi. Bir süre etkinlikle uğraştıktan sonra deneyimlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle Yutnori Masasındaki ürünlerin fiyatları (Cadılar bayramı jetonu ile ödül alınan masa) oyun içi düşen jetonlara göre astronomik kalıyor. Belki günlerce farmın sonunda Moria'daki bir oyuncu pazarlardaki jetonları da toplarsa bir adet item almayı başarabilir, Erebor ve edorasta item almanın mümkün olduğunu düşünmüyorum. Kan ritüeli için özel hazırlanmış mape gelirsek, mape 120 level full+full lycanım ile girdim, üstünde sage buff vardı, karaejderleri itemlerle beraber 116 beceriye karşı koymam olsa da, mapdaki 90lv bossundan tek yedim. Anladığım kadarıyla +10,-10 lvden dolayı o mapin ideal farm leveli 85, ama ben 120level hesabımla tek yiyorken 85lv adam nasıl o bossu keser pek bir fikrim yok.

Kısaca özetlemem gerekirse,
    -Jeton drobu çok az veya masadaki itemler çok pahalı erebor ve edorasta 1 adet item alma ihtimalimiz yok.
    -Map ideal farm leveline göre çok zor, ayarlanması gerekiyor. (Özellikle boss)

Eski oyuncular, yeni içerikleri dört gözle bekliyorken bu şekilde gelmeleri bizleri üzüyor açıkçası.
    Vakit ayırıp değerlendirirseniz sevinirim.
    @AvşarEli

• Kan Ritüeli ve Halloween etkinliği diğer özelliklerin yanı sıra harita sadece ekstra bir özelliktir. Diğer bir durum ise etkinliğin gelecek olan talebe göre 1 haftaya yayılmasını düşünebiliriz bu sayede hem jeton ile alışveriş yapma hem de çark çevirme için yeterli miktarları toplayabileceksiniz. Aksi halde kolay bir drop oranıyla karşı karşıya kalmış olsaydınız oyun içi piyasa dengelerini bozabilecek bir etkinlik olurdu. Daha önceki etkinlikte olduğu gibi eventin son iki gününde Sunak ve Yut Nori masası için droplar artacaktır. Keyifli oyunlar dileriz.

• Cevabınız için teşekkür ederim ama ben bir gün farm yapsam 100 tane jeton çıkaramıycam, bu gerçekçi gelmez ise 200 diyelim, bir haftada bu 1400 yapar. Yani kısaca 1 hafta boyunca tüm gün farm yaptığımda 1 adet Ruh Taşı++ alıyorum. Sizce de bu çok düşük değil mi?

• Etkinliğin bu şekilde başlaması planlanan bir şeydir, mesajımda da bahsettiğim üzere son günlerde drobu artacaktır. Droplar arttığı gibi sosyal medya hesaplarımızda hikayelerde geçen sefer olduğu gibi duyurulacaktır. Çark çevirme vb. etkinliğin diğer özelliklerinden de yararlanmayı unutmayın. Keyifli oyunlar dileriz.

• Son 2 gün dropların arttırılmasının bir şey değiştirceğini düşünmüyorum, Ruh Taşı++ ereborda 130-150klık item 1 agile sandığından daha ucuz dropalar artsa bile kimse 1 gün tek bir taş için eventle uğraşmaz.

• Ben yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum, kanımca düzenli etkinlikler ve özel zamanlarda gelen etkinlikler var. Oyuncular düzenli etkinliklerden değerli şeyler veya güzel droplar beklemiyorlar zaten. Halbuki, özel zamanlarda gelen nadir etkinlikler oyuncular için cezbedici olmalı diye düşünüyorum. Şu anda aktif olan etkinlik, erebor ve edoras için görünüm değişiminden başka bir etkisi yok. Nadir bir etkinlik geldiğinde bir oyuncu olarak beni daha fazla farm yapmaya itmesi gerektiğini düşünüyorum, ama bu etkinlik getiri anlamında o kadar az şey veriyor ki (masadan hiçbir şey) kimseyi cezbettiğini düşünmüyorum. Tam tersine oyuncular yeni görünümden sıkılmış durumda.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!