Efes suncusu ile alakalı.

• Yazdığım önerilerin Efes sunucusu ile alakalı oldugunu öncelikle belirtmek isterim. Alesta sunucusundan bu yana açılan diger serverleri de(efes, yakamoz) gören bir oyuncu olarak oyunun gidişatını daha güzel etkileyecegını dusundugum birtakım önerileri yazmak istedim. Öncelikle efsun konusundan başlamak istiyorum. Oyunda efsun elde etmek Erabor sunucusu kadar kolay degıl (Haklı olarak oldschool) burada bir sorun yok; Fakat oyundaki efsun anlamındakı sıkıntı gelen efsunların Erabor sunucusu ile aynı olması. Yani efsun kasmak zor fakat efsun yakalamak oldukca zor. Eraborda efsun kasmanın çeşitli alternatifleri var. Bunlardan bir tanesi kral sarayı. Kral Sarayını basarılı bir sekılde bitiren bir oyuncu 1880 adet açılmamıs seviye 6 efsun elde ediyor. Bu da açıldıgında yaklasık 1 envanter efsuna tekabül edıyor. Aynı durum Efes için geçerli degıl yani bu sekılde bir efsun elde etme soz konusu degıl kaldi ki Efes te sv 6 efsunu actıgınızda 25 adet gibi bir efsun elde ederken Eraborda 40 adet efsun alıyoruz. Yani demek istedıgım Efsun kasmak zor efsun getirmek çok çok zor. Eraborda 5-5 item yakalayan biri olarak 1 ay efsun botuna item koydugumu hatırlarım. Aynı durumu burada yapılması zor neticede aynı oranda efsunu elde etmek mumkun degıl. Hülasa Efese göre bir efsun getirme kombınasyonu olsun. Diger bir konu ise kadim efsun nesnesi. Alesta açıldıgında yuksek seviye bosslardan zannedersem 7-9 adet max kadim elde edilebılıyordu. Şuan da bu durum söz konusu degıl. Kadim kasmak zor ve dahası yine aynı yere vurgu yapıcam 5-5 ve ya yakın bir efsun getirmek oldukca zor. Ara vermeden önce 350 kadim efsun kasıp 5-5 item yakalıyamadıgımı hatırlıyorum. Bu oyuncuyu ciddi sekılde demoralize eder. Her sey kolay olsun kesınlıkle demıyorum. Zorluk olsun ama bur zorluk oyuncunun hevesini kırmasın. Bunun optimal dengesının nasıl olacağını uzun süredir bu piyasada aktif olan sizlere bırakıyorum ve güveniyorum. Kadim efsun küresi oyuna oyunun dengesini bozmayacak sekılde aktıf edılmesı oyunun yararına olacağı dusuncesındeyım. Bunun dışında oyundakı bazı bossların incelenmesı gerektıgını düşünüyorum. Misal sürgün magarasındakı ejder. Bir ara kesmeyı denedım oldukça fazla vuruyor. Yani bir bossun sureklı tek atmasına pek anlam veremıyorum. Onceden alestadan hatırladığım kadarıyla bu kadar sıkıntılı degıldı. Bunlara ek olarak son tası çıkarma kâğıdının oyuna entegresi oyuna bir zarar vermeyecegı dusuncesındeyım. Bir dıger husus alesta açıldığında muhtelif maplarda gümüş/altın yükseltme sandığı gibi sandıklar dusuyordu. Efes açıldıktan sonra bunlar kaldırıldı; fakat alestada sandık kasanların sandıkları sunucu birlestıgınde hala duruyordu. Yanı bir sunucuda var digerınde yok. Bunun adil olmadığını düşünüyorum. Ya olsun ya da kımse de bu sandıklar kalmasın. Oyundaki ticaret konusuna hiç giriş yapmak ıstemıyorum çünkü fazla oyuncunun olmamasından dolayı oyundaki ticaret adeta durma noktasına geldi. Haliyle oyuna yenı başlayan oyuncuların oyunda para kasması ve pazarda gordugu elzem bir itemı alması da oldukça zor. Tavsiye nitelıgınde yazdığım bu yazıyı biraz uzun tuttum. Kusura bakmayın. Niyetim daha güzel bir oyun ortamını yakalamak. Eskı günleri bir nebze olsun yakalamak. Takdir sizlerindir… :thumbup:

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!