Oyun içi hakaret ve küfür konuları hk.

• Merhaba,
    Son zamanlarda çok aşırı saçma sebeplerle chat banları atılmaya başlandı bunlara bir düzen ve kural getirmeniz gerektiğini düşünüyorum.
    Küfür ve hakaret başka laf sokmak başkadır. bunlara ayırt edici bir düzen getirmeniz gerekiyor.
    küçümseyerek konuşmaya, utanmaz, korkak, kuzu gibi laflara yada nüktedan konuşmalara ban atılacaksa duygulardan küçümsemeyi de kaldırın.
    Küfür ve Ailevi değerlere kesinlikle taviz vermeyin bu konuda asla ağzımı açmam ama son zamanlarda abuk subuk sebeplere ban atılıyor. bu oyunda elbette karşılıklu tahrik olacak olacak ki savaş olsun eleştiri kışkıtma gibi ban atılmaması gereken konuları GM ler sanırım ayırt edemiyor. rica ediyorum bu konuya temelli bir düzeltme getirin.
    Bir diğer konu da yan çarlar açarak hakaret edilmesi bu konuyada mutlak bir çözüm getirilmeli chat banı atılacaksa direk ip den girilen tüm çalara chat banı atılsın yoksa attığınız banın hiç bir anlamı olmuyor.
    Son olarak chat banları aşırı şekilde suistimal edilen kişilere de bir yaptırım getirilmelli örneğini verdim DEMİRDÖKÜM isimli çar ve o çarların türevinin sahibi HAKAN isimli vatandaş herkese abuk subuk sebeplerden chat banı attırıyor ama kendisi yan çarlarından her türlü hakareti ediyor.
    tahrik, eleştiri, aileyi kast etmeyen nüktedan konuşmalar ban sebebi olmamamlı.

Bir düşünmeniz dileğiyle...

@Posion
    @Thunder

• Merhaba, Konu içerisinde belirtmiş olduğunuz " Tahrik,Eleştiri,Ailevi değerlere küfür vs." İçin kısa bir cevap sunacağım.

Tahrik,Kışkırtma: İleri düzeyde olmadığı sürece karşınızdaki insanı aşağılamak duruma getirmediğiniz sürece işlem uygulanan bir durum değildir.

Eleştiri: Yeri geldiğinde Rohan2 Takımı vs. olmak üzere herkesi eleştirebilirsiniz. Fakat eleştiriniz akıl vermek bir öneri sunmanın dışına çıktığında karşınızdaki insanları üzebilir veya sinirlendirebilir. Bu her şeyin ileri seviyede soruna yol açmasına sebep olabilir. Kısaca cevap vermek gerekirse insanlara karşı tutumunuz düzgün olduğu sürece her hangi bir işlem uygulanmaz. Bu normal hayatınızda da böyledir. Öncelik size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi lütfen karşınızdaki kişilere yapmayınız. Son olarak kurallarda bir değişiklik olduğu için kışkırtma tahrik gibi şeyler cezai işleme tabi tutulmamaktadır sizden ricam yeniden kurallar kısmına göz atmanız. Konunun başında size direkt olarak kurallar kısmını atıyorum. İyi günler iyi forumlar dilerim.

• Merhaba,

@Town aşağıda yazdıklarınıza göre, oyun içinde ezik, ezme, korkak, pısırık vb. cümleleri oyunda kesinlikle kullanılmaması gerekir. hatta oyunda "DUYGULAR KISMINDA BULUNAN KÜÇÜMSEME HAREKETİNİ DE KALDIRMANIZ GEREKİR."
    Tahrik,Kışkırtma: İleri düzeyde olmadığı sürece karşınızdaki insanı aşağılamak duruma getirmediğiniz sürece işlem uygulanan bir durum değildir.

Bu oyunun savaş oyunu olduğunu düşünürsek bunlar çok normal şeyler ve gerçek hayatınızla oyun kıyası yapamazsınız. Yaparım diyorsanız ben sizin yanınıza geleyim hiç birşey yapmadan sabahtan akşama kadar size isminizi söyleyip güleyim siz ticaret yapmaya çalışırken ticaretinizi bozayım işinize engel olayım siz de gelin bunlardan tahrik olmayın, sinirlenmeyin. bu dediklerim tabi ki mümkün değil kimse bunları kaldıramaz ama bunlar tahrik unsuru olarak görülmüyor oyunda hatta isminizle dalga geçilmesi bile normal olarak görülüyor (bu konuyu özellikle Mert Bey'le görüşerek bu durumun önüne geçebildim.) benim söylemek istediğim olan olmuş biten bitmiş geçmiş için yapılacak birşey yok elbette ama gelecek için önlem alınabilir konuyu dc de @Spectra Mert Bey ile de görüştük saçma sapan şeylere ve saçma sapan tahriklere ban atılıyor kimi oyuncular oyunu oynamak yerine sadece karşısındaki yan çarlarıdan tahrik edip çarlara ban attırıyorlar.
    bence sadece hakarete ban atılmalı, hakaretin de içeriği net şekilde belirlenmeli, aşağıdaki video da her iki çara işlem uygulamışsınız korkak ve kuzucuk hakaret mi ? küfür mü?

Tekrar belirtmek istiyorum oyunda chat banı küfür ailevi değerlere ve dini değerlere hakaret gibi suçlara atılmalı. "kuzu eşek köpek böcek mal havlama" gibi sözler rohan tarihinde ban sebebi olmadı olmamalı da ama aleni aleni küfür etmek ölüye diriye sövenler milletin bu sözlerin ss sini alarak banlatabiliyor son 1 aya bakılınca her şeye ban atılıyor.Saygılarımla..

• @Olgun41 Merhaba, Atmış olduğun video da Korkak petin gibisin bir ima. Pet'in açılımını bilen herkes bunun ima ve argoya girdiğinin farkındadır.
    Açık açık bir insana hayvansın söyleminden her hangi bir farkı yok. Daha önceki yorumumda belirttiğim gibi küçük çaplı şeyler yetkili kişinin insiyatifine kalmış bir durum ben işlem uygularken bir başka yetkili uygulamayabilir. Bazı kelimeler veya cümleler birisi için çok şey ifade ederken bir başkası için hiçbir şey ifade etmeyebilir.

"Yaparım diyorsanız ben sizin yanınıza geleyim hiç birşey yapmadan sabahtan akşama kadar size isminizi söyleyip güleyim"

Bu tarz bir şey sinir bozabilir fakat oyun içerisinde bu tarz davranış sağlayan kişileri engelleyebilir veya umursamayabilirsiniz. Size yeterince yapabileceğiniz şeyler sunulmuş oyun alt yapısı olarak bunları kullanmak yerine siz karşı tarafa aynı şekilde ima vs. de bulunursanız olay 0 noktasından 10 noktasına geçebilir. tam bu sebepten ötürü bazı kelimeler üzerinden kişiyi uyarmak adına işlem uyguluyoruz. Konu kapatılmıştır İyi eğlenceler iyi forumlar dilerim.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!