MarieCurie tarafından yazılan gönderiler

Oyun içi rekabetten çok militarist gibi bir çete yönetiyor hidra girişlerini. 20-25 dakika balıkçıda girmek için bekliyorsun kimseler yok dakika tutan oyuncular 10 saniye kala hurra doluşup kesiyorlar ve asla tıklayamıyorsun. Aslında bu kısımda rekabetten çok oyuncular bug kullanıyor. Daha önce beni hidra girişinde kesen bir oyuncu mesaj atıp öldüğünde lag giriyor tıklayamıyorsun yiyorsa gir demişti.En azından hidra girişindeki balıkçıya korumalı alan gelse (şehirdeki gibi) ya da hidra girişleride beran setaou gibi bir çok aşamalı olsa ya da hiç olmadı hidra soğuma süresi biraz arttırılsa bu boss olanağından bir çok oyuncu faydalansa çok iyi olur diye düşünüyorum. Oyun açıldığından beri farmlık çar oynuyorum ve sadece 1 kere hidraya girebildim.Beklentim kesen ya da girişi oynayan oyunların cezai işlem almasın değil sadece onarım çalışmasıyla hidra olanaklarının arttırılması. Zevkler ve amaçların sadece baskın loncaların değil bireysel oynayan oyuncularında hakkı olduğunu düşünüyorum.

1-Oyunda gün içerisinde 30-40 farklı oyuncunun farklı pvp server veya TR de çar takası (alım-satım) ilanları paylaştığına sıklıkla şahit oluyoruz. Bu durum hem oyuncunun bahsettiği servera PR teşkil etmekte , hem de server' in alternatiflerinin olduğunu yeni başlayan oyunculara düşündürtmekte olduğunu düşünüyorum.Son ki yaşanan oyuncu kayıplarında sağlam bir yüzdeliğin bu kesim sayesinde etki ettiğini düşünüyorum.

2-Genellikle yeni başlayan oyuncular TL ile won alınır, xx sitesinde şu kadar bakiyem var won-item alınır vs gibi genel sohbetten ilan paylaşıyorlar. Yaklaşık 8-9 oyuncuya mesaj atıp bunun ban sebebi olduğunu söylediğimde istisnasız olarak hepsi bilmediklerini söyledi ve teşekkür etti. Duyurular kısmında xx siteler ile won ticaretinin yasak olduğu daha sık duyurulur veya oyuncu ilk kez oyuna giriş yaptığında Hoşgeldin xxx yazısı gibi oyun kuralları ve ihlallerine daha baskın-anlaşılır bir şekilde yer verilirse oyuncuların bilinçsizce yapmış ihlalin önüne geçilebilir.

3-Efsun botunda Pençe efsununu seçince efsun gelsede durmuyor ve pençe efsunu buglu. Bıcak efsunu ile anca getirebiliyoruz ve bu bugda bir çok oyuncunun durumu farketmemesinden ötürü çok fazla sayıda efsun nesnesi harcamasına sebep oluyor bu bug daha önce belirtildi mi bilmiyorum ama yeni farkettiğim bir hata.Pençe efsununun efsun botundan kaldırılması çözüm olabilir.

4-Büyülü Silah sura karakterinin büyü çözme skili rakip oyuncu ile +7 fark üstü etki etmiyor diye biliyordum fakat +7 -7 lvl arası etki ediyormuş ve bu durum 120 lvl bir büyü çözme karakterini 55 lvl karabüyü karakterine karşı hiç bir şey yapamamasına sebep oluyor ki karabüyü suraların oyundaki hasar direncinede bir çözüm getirilmesini bekleyen bir oyuncu olarak kendimden -7 lvlden fazla düşük oyuncuya çözme atamayınca baya sıkıntı çekiyorum :)

Aklıma gelen öneri ve şikayetleri dile getirmek istedim yardımcı olursanız sevinirim, İyi Çalışmalar...

Server açıldığından beri bir çok oyuncuyu oyuna başlatmış ve yılmaksızın oynamaya devam eden biri olarak onarım çalışmalarınıza duyduğum memnuniyet ve desteği belirtmek istedim.Oyundaki son ki duruma bakınca bir çok iyileştirme çabanız etki etmeye başladı. Her ne kadar oyuncu azalsa da bir çok yeni başlayan oyuncu ile oyun yavaştan canlanıyor. Piyasada her ne kadar dalgalanma mevcut olsa da rayına oturacak bir sistemin temellerini gözle görebiliyoruz. Umarım admin ekibi olarak bu çabanızdan vazgeçmez,bu tutumunuzu devam ettirirsiniz. Ben bir oyuncu olarak sonuna kadar destekliyor güzel günlerin sinyallerini alıyorum :) . Çabanız,emeğiniz daim olsun. İyi Çalışmalar... <3 <3 <3

28/04/2019 Tarihinde Rejjo adlı oyuncu tarafıma mesaj atıp oyunun neden durağanlaştığını,ticaretin azaldığını sordu. Ben de oyunu bırakanların serverda edit satıldığını söyleyip bıraktığını,benim görmediğimi gören insanlardan duyduğumu söyledim. Bu durumun düzelebileceğini,yanlış anlama ya da sadece dedikodu olabileceğini söyledim fakat oyuncu sadece işine gelen kısımların SS lerini alıp yetkili kişilere iletmiş hesaplarım ''Sunucu Karalama'' sebebiyle engellendi. Online olma süremden kontrol edebileceğiniz gibi sunucunuz da aktif olarak oynamaya devam ediyorum karalayacak olsam neden oynayayım ya da çevremdekiler oynasın? SS leri kontrol edip yardımcı olursanız sevinirim, İyi çalışmalar..