Olgun41 tarafından yazılan gönderiler

Sizin tavsiyenize şöyle düşünün “elinde kristal taş,hidra bileti,sandık,hidra tüzüğü,kostüm görünümlü sandık+ Vs. Bulunduran açısından dikkate alındığında 100 adet hidra bileti bulunan kişi elindeki hidra biletinin belirttiğiniz oran doğrultusunda aynı durun uygulanarak azalması gerekir,bu durum hem oyun yönetimi yoracak bir iyileştirme olur hemde yukarıda belirttiğim üzere emek veren kullanıcının elindeki hidra bileti,kristal taş vd azalması yine adil bir çözüm olmayacaktır.teşekkürler

Emin merhaba,
    benim önerim aslında hiç kimseyi etkilemiyor sadece parandan 0 atıldığını düşün hepimizin parası yada itemi 100 kat değer kaybetmiş olacak yani senin elindeki 10m eden "X" itemi 100k değil de 1k won olacak yani herkesin elinde tuttuğu won, yang ,kristal taş, sandık vb tüm itemler pazara atılabilir duruma gelmiş olacak ve serverden won silinmiş olacak.
    "şöyle düşün bende 200m para var ir npc geldi hepiniz elinizdeki wonları erittiniz ben uyanığım harcamadım sizde para yok bende para var piyasa da düştü elinizdeki herşeyi bedava fiyattan toplayabiilirim."
    ama şöyle bir durum var benim önerimde hidra bileti şuan 600k won böl 100'e 6k won kristal taş mühür 2m won böl 100'e 20k bu kadar herşey 100 kat değer kaybetmiş olacak sadece.

Merhaba, pazara item atılamıyor çok doğru ancak pazar won sınırını yükseltmek bu soruna çözüm değil. Daha önce de sınır arttırıldı, epler 1 ay pazara atılabildi ve yine ep fiyatları aldı başını gitti. Doğru çözüm piyasadaki won çeklerinin kapasitesini düşürerek bulabiliriz.
    örneğin: envanetde 200 lü 99.999 tutarlı won çeki var bu won çeklerinin tamamını oyun yönetimi 100 e bölerek oyundaki tüm won çeklerini 100 kat azaltacaklar kalan küsüratları da aşağı yuvarlayarak 4 haneli(1000) won çeklerinin olmasını engelleyecekler.
    yani won çekleri 3 haneli olacak ve serverde oynayan tüm oyuncuların wonları 100 kat azaltılmış olacak.
    Not: bu işlemler yapılırken envanterde çek olarak bulunmayan wonlar ve yang kısmında bulunan tutarlarında 100 kat azaltılması gerekiyor.
    Sonuç olarak envanterdeki won çekleri, won ve yang kısmında bulunan tüm tutarlar 100 kat azaltılırsa hem daha adil bir çözüm bulmuş oluruz hemde pazar won sınırıyla oynamaya gerek kalmamış olur.

Acilen Nöroloji ye git muayene ol. Bak sen bu beyinle çok yaşamazsın. Her yeni gün de karşımıza saçma bir video ile çıkıyorsun kahroluyorum.
    Çöle çağırıp çağırıp oyun sonu atıyorlar sonra burda şov yapıyorlar :D Allah şifa versin..!

Merhaba,

@Town aşağıda yazdıklarınıza göre, oyun içinde ezik, ezme, korkak, pısırık vb. cümleleri oyunda kesinlikle kullanılmaması gerekir. hatta oyunda "DUYGULAR KISMINDA BULUNAN KÜÇÜMSEME HAREKETİNİ DE KALDIRMANIZ GEREKİR."
    Tahrik,Kışkırtma: İleri düzeyde olmadığı sürece karşınızdaki insanı aşağılamak duruma getirmediğiniz sürece işlem uygulanan bir durum değildir.

Bu oyunun savaş oyunu olduğunu düşünürsek bunlar çok normal şeyler ve gerçek hayatınızla oyun kıyası yapamazsınız. Yaparım diyorsanız ben sizin yanınıza geleyim hiç birşey yapmadan sabahtan akşama kadar size isminizi söyleyip güleyim siz ticaret yapmaya çalışırken ticaretinizi bozayım işinize engel olayım siz de gelin bunlardan tahrik olmayın, sinirlenmeyin. bu dediklerim tabi ki mümkün değil kimse bunları kaldıramaz ama bunlar tahrik unsuru olarak görülmüyor oyunda hatta isminizle dalga geçilmesi bile normal olarak görülüyor (bu konuyu özellikle Mert Bey'le görüşerek bu durumun önüne geçebildim.) benim söylemek istediğim olan olmuş biten bitmiş geçmiş için yapılacak birşey yok elbette ama gelecek için önlem alınabilir konuyu dc de @Spectra Mert Bey ile de görüştük saçma sapan şeylere ve saçma sapan tahriklere ban atılıyor kimi oyuncular oyunu oynamak yerine sadece karşısındaki yan çarlarıdan tahrik edip çarlara ban attırıyorlar.
    bence sadece hakarete ban atılmalı, hakaretin de içeriği net şekilde belirlenmeli, aşağıdaki video da her iki çara işlem uygulamışsınız korkak ve kuzucuk hakaret mi ? küfür mü?

Tekrar belirtmek istiyorum oyunda chat banı küfür ailevi değerlere ve dini değerlere hakaret gibi suçlara atılmalı. "kuzu eşek köpek böcek mal havlama" gibi sözler rohan tarihinde ban sebebi olmadı olmamalı da ama aleni aleni küfür etmek ölüye diriye sövenler milletin bu sözlerin ss sini alarak banlatabiliyor son 1 aya bakılınca her şeye ban atılıyor.Saygılarımla..

BU ARKADAŞIN 2 GÜNDÜR BU TARZ TAHRİK VE İSMİMLE DALGA GEÇMESİNİ BEN KALDIRAMIYORUM 2 GÜNÜN VİDEOLARIDA AŞAĞIDADIR GEREĞİNİ YAPMANIZI RİCA EDERİM.

Merhaba,
    Son zamanlarda çok aşırı saçma sebeplerle chat banları atılmaya başlandı bunlara bir düzen ve kural getirmeniz gerektiğini düşünüyorum.
    Küfür ve hakaret başka laf sokmak başkadır. bunlara ayırt edici bir düzen getirmeniz gerekiyor.
    küçümseyerek konuşmaya, utanmaz, korkak, kuzu gibi laflara yada nüktedan konuşmalara ban atılacaksa duygulardan küçümsemeyi de kaldırın.
    Küfür ve Ailevi değerlere kesinlikle taviz vermeyin bu konuda asla ağzımı açmam ama son zamanlarda abuk subuk sebeplere ban atılıyor. bu oyunda elbette karşılıklu tahrik olacak olacak ki savaş olsun eleştiri kışkıtma gibi ban atılmaması gereken konuları GM ler sanırım ayırt edemiyor. rica ediyorum bu konuya temelli bir düzeltme getirin.
    Bir diğer konu da yan çarlar açarak hakaret edilmesi bu konuyada mutlak bir çözüm getirilmeli chat banı atılacaksa direk ip den girilen tüm çalara chat banı atılsın yoksa attığınız banın hiç bir anlamı olmuyor.
    Son olarak chat banları aşırı şekilde suistimal edilen kişilere de bir yaptırım getirilmelli örneğini verdim DEMİRDÖKÜM isimli çar ve o çarların türevinin sahibi HAKAN isimli vatandaş herkese abuk subuk sebeplerden chat banı attırıyor ama kendisi yan çarlarından her türlü hakareti ediyor.
    tahrik, eleştiri, aileyi kast etmeyen nüktedan konuşmalar ban sebebi olmamamlı.

Bir düşünmeniz dileğiyle...

@Posion
    @Thunder

ben eşek dedim diye ban yedim adamlar ağzına geleni sövüp sayıyor aynı cezayı alıyor adamın ölüye diriye sövdüğü videolarıda atmıştım daha önce.

ŞİMDİ GİDİP BU ADAMIN 1 LEVEL ÇARINA BAN ATACAKSANIZ DA HİÇ BAN ATMAYIN BIRAKIN AÇIK KALSIN 1 LEVEL YENİ ÇAR AÇMAK ÇOK ZOR OLMASA GEREK..!
    @Posion Emre Bey sw ler birleşirken sürekli 1 level çarlardan küfür eden çarların tüm çarlarına işlem uygulayacaktınız özellikle bu arkadaşa gereğini yapmanızı rica ediyorum.

DEMİRDÖKÜM VE TÜREVLİ İSİMLİ ÇARLAR PARS JESTER İSİMLİ ÇARLARIN HEPSİ HAKAN İSİMLİ BU VATANDAŞA AİT SÜREKLİ ABUK SUBUK SS ALARAK ÇARLARA CHAT BANI ATTIRIYOR SONRA PM DEN AĞZINA GELENİ YAZIYOR..!
    GEREĞİNİN YAPILMASINI RİCA EDER.
    "AYRICA BU CHAT BANLARININ SUYU ÇIKMIŞ DURUMDA BİRİ UTANMAZ DEDİ DİYE BAN ATIYOR BİRİ KUZU DEDİ DİYE BİRİ EŞEK DEDİ DİYE BAN ATIYOR ADAMLAR ANA AVRAT DÜZ GİDİYOR . BAZEN ATTIĞINIZ BANLARI TR DE BİLE ATMIYORLAR ÇOK TUHAF Bİ HALE GELDİ BU CHAT BANI İŞİNE Bİ STANDART GETİRİN KÜFÜR MÜ OLACAK YOKSA ALENİ HAKARET Mİ OLACAK Bİ DÜZENLEME YAPILMASI GEREKİYOR..!"