aStone tarafından yazılan gönderiler

@Feitan , 1 saat kadar sonra discord'a geleceğim.

@AvşarEli Sorunun sizinle yada serverinizle alakalı olmadığını biliyorum. Sorun bilgisayarım Monster ve 960m Kullanıyorum. Ndivia ile açmadığını biliyorum , entegre grafik ile açıyor. Fakat oyun sırasında Entegre grafik ile açsa bile Ndivia ekran kartı devreye giriyor. Ondan sonra da zaten bilgisayar direk kapanıyor. Bir çok ayar denedim kendimce. Yapamadım. Bu akşam 18:00'dan sonra discord' da Feitan ile bir çözüm buluruz diye düşünüyorum. İlgi alakanızdan ötürü teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba

Bilgisayar Kapanma Sorunu

konusunda sizden yardım istemiştim. Sorunu birkere çözdüm. Oyunu 2-3 saat kadar oynadım. Ertesi gün tekrar aynı şekilde açmak istediğimde bilgisayarım oyun içinde turbo fanları çalıştırıyor. Yani Ndivia ekran kartım tekrar devreye giriyor. Oyunu entegre grafikte açmama rağmen.

Şöyle tespitler yaptım belki çözmenizde yardımcı olur ;

-Bilgisayarın adaptörünü çıkarttığım zaman (Prizden çekince) Oyunu oynayabiliyorum. Fan Turboya geçmiyor.
    -Düşük Performans'a aldığım zaman oyunu oynayabiliyorum. Turbo fanlar saniyelik devreye girip çıkıyor. yine bir sorun yok ,ama düşük performansta olduğu için kasma yapıyor.
    -Bu olayların hepsi Ndivia denetim masasından Bütün ayarlar Entegre grafik seçili olduğu halde olan şeyler.

Ndivia ve İntel Ekran kartlarımın ikisinide güncelledim. ve ikiside ayrı ayrı çalışıyor. Hiçbir sıkıntı yok.
    Tek isteğim oyunu İntel ile açıp oyun sırasında İntel ile devam etmek. intel ile açsam bile ndivia ya geçiyor galiba ki turbo fanlar çalışıyor ve sonrasında kapanıyor.

- Oyunu prizden çıkarım oynadım 30 dakika sıkıntı olmadı ve prize taktığımda Turbo fanlar devreye girdiği vakit bilgisayar kapandı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi oyunlar./forumlar..

Merhabalar arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi Oyunu dün akşam indirdim. Girdiğimde 1 metin kestikten sonra bilgisayarım aniden kapanıyor. Konu açmadan önce internette baya bir araştırma yaptım. Fakat bütün sorun ve cevapların "Isınma"dan dolayı olduğunu gördüm. Fakat benim ısınmayla alakalı bir sorunum olduğunu düşünmüyorum.

Bilgisayarım Monster Abra A5 serisinden Ekran kartım 960M.

Son olarak sadece Metin2 TR ve PVP lerde bu sorunu yaşıyorum.

Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok şuan aktif olarak Rust oynuyorum. PUBG gibi oyunlarda bile kapanma sorunu olmuyor.

Konu ile ilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Daha öncesinden de bu sorunla karşılaşmıştım da nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum açıkcası.

Herkese İyi Oyunlar , İyi Formlar.