YurikoOmega tarafından yazılan gönderiler

Genel olarak zindan giriş eşyalarının-karakter güçlendiren eşyalardan fiyat artışı var.Örneğin şu an kyanit fiyatları her ne kadar kyanit basma eşyaları aşırı yüksek fiyattada olsa kyanit eşyalar hağla yavaş yavaş artıyor.+100 seviye eşyaların TR'de de kolay yapılabildiğini unutmayalım.Kyanit vs.Çünkü buranın aksine orda herkes gidip büyülü ormanda metin kesmiyor.Kesende zaten kafasına göre ufak fiyatlar çekiyor.Çünkü bu zırhlar herkeste yok.Edoras'da şu an herkesde kyanit silah veya zırh veyahut iç eşyalar yok.Sadece belirli süre oynamış kişilerde var.WON stoğu düşündüğümüzden çok daha kritik yerlere ulaştı.Benim şahsi önerim piyasayı hafifletmek için Büyülü ormanda 120. seviye oyunculara kadar her seviye oyuncuya eşit miktarda Efsanevi YÜkseltme sandığı ve Metin taşı sandığı düşmesi.Böylece seviye farkı olmaz ve piyasaya birazcık daha fazladan efsanevi sandık gelir.

Bu dönemdeki aşırı + basma fiyatı artışının sebebi al-satcı kişilerin sürekli olarak efsanevi sandıkları ucuz fiyattan önceden stoklayıp şimdi pahalıya satmaya çalışmalarıdır.Bulmaca kutularını bile.Bakın her metinden çıkan eşyaylı bile.Pazarlardan 1 wona toplayıp.10 wona satmaya çalışıyorlar.AL-SAT ticareti malesefki piyasamızı çok kötü etkliyor.

Biliyorum piyasa bir müdehaleniz olamaz.Ancak malesefki bencil ve kendini düşünün oyuncularınız herkes için oyunu mahvediyor.Ben bişey diyemem.Güç bela wonumu kasar gene ihtiyaçlarımı karşılarım.Acıdığım şey gelen oyuncunun piyasaya bakıp direk esc oyun sonu yapması.Uykusuz geçirdiğiniz ve emek verdiğiniz ve herkes için açtığınız bu PVP'nin sadece bir avuç kendini düşünen oyuncu yüzünden yok olmasıdır.

Küçülen kafaları 10 wondan 20 wona çıkardılar.Liderlerin notunu 5 6 wondan 12 wona çıkardılar.Al sat ticareti çok aşırı bir boyuta ulaştı.Artık geri dönüş için sizin yardımınıza ihtiyacımız var.Oyuncu azalmış olabilir ancak hağla farm yaparak burda saydığım eşyaları çıkaran bir çok kişi var.Şu an oyuncu azaldıysa ve daha az yeni oyuncu katılıyosa tek sebebi absürt piyasadır.Biliyorsunuz ki her pvp'nin can damarı piyasa ve alış ve satıştır.Her gün GLOBAL CHAT üzerinden p6 alınır.Parayamı ihtiyacın var p6 alınır bütçe 20k 50k won diye yazmalarından bıktım.Artık ben nasıl para kasacağımı bilmiyorum.İtem yapmak önceden kolaydı.Herkes bir yere kadar eşyalarını diziyordu.O kadar basit olmasına rağmen bir çok kişide 105lik zırh dahi yoktu.Ama şu an hiç bir şekilde dizme şansları yok.

Kısaca uzatmadan tek söyleyebiliceğim 10k won alın yanınıza.Ve 1 level savaşçı açın.Şehirde gezinin ve alabileceğiniz şeyleri düşünün.Mitsi mat yakut bile 1k ya yükseldi.Ki zamanında 150 won belkiydi.Her metinden çıkan eşyalar son derece pahalılandı.Oyuncu düşüşünün 1. sebebi Alesta 2. sebebi ise kontrolsüzce yükselen piyasa.EP 1500 wondan 5000lere çıktı.Artık Happy Hours'da işe yaramıyor.Alım satım belirli eşyalar üzerinden dönüyor.Ve p6 alanlar o eşyalarında fiyatını yükseltmekte son derece kararlı.Derhal müdehale gerek.İsterseniz itemler için fiyat limitini siz getirin.İsterseniz dropları yükseltin.İsterseniz özel etkinlikler yapın.Örnek:

1 Hafta içinde her bossdan çıkan eşya sayısı 2 katına çıkacak !
    1 haftalığına her metinden çıkan drop oranı 2 katına çıkacak !
    Kısaca farm yapanlara bir kolaylık sağlayın ki,al satcılar artık bir şey yapamasın.AL SATCI kesim piyasayı sadece şu şekilde yükseltebilir."KITLIKTA OLAN" sunucuda bulunmayan eşyaları saklayıp sonradan çok yüksek fiyata satarlar.Bu yüzden size drop oranlarını yükseltin dedim.Çünkü yaptıkları şey bu.Stokla,bekle,sat.Ve piyasası yükselsin.Ve kar edim.Umarım yardımcı olabiliyorumdur.Genede nasıl düzeltmeler getireceğiniz size kalmıştır.Ancak bol etkinlik "Özellikle futbol etkinliği" işimizi görürdü şahsen.

Önerilerin için teşekkür ederim. Bu önerilerini dikkate alacağız fakat, oyun yapısını bozmayan ve bozmayacak şekilde güncelleme ve iyileştirme getirebiliriz.

size şöyle söyliyim piyasa malesefki satılıp alınmadığı için vede malesefki fiyatları yeni başlamış birini aştığı için oyunu bozmayacakta olsa ne azından hağla rohanda kalan oyunculara bir iyilik yapın.Lütfen,dropları yükseltin en azından.İtem bulunmadığı için işimiz çok zor.Hiç bi şekilde düzgün fiyattan item bulamıyoruz.ELimden geldiğince yapabileceğiniz türden şeyler söylemeye çalıştım.Lütfen yeni oyunculara ve şu ana kadar piyasa altıcıların gazabına uğramış emekci oyuncularınızın sesini duyun.

Merhaba,Alesta sunucusu açıldıktan sonra Edoras'ın dramatik bir şekilde kaybettiği oyuncu sayısı piyasaya kritik şekilde yansımaya başlamıştır.
    Ortalama 1 hafta önce bir kyanit silah yapmak en fazla 500-300 wona denk gelecekken şu anda bu fiyatı 4k kadar bir derecede.
    Beta silah-zırh yapmak bile şu anda hiç bir şekilde mümkün değil.Çünkü kaybettiğimiz oyuncular bize piyasada item azlığı olarak geri döndü.150-180 wonluk corlar 380-390 won.
    Altın Apolet-Kıymetli apolet ve benzeri eşyalar 10 adeti 4 won iken şu an +100 won.
    Piyasadaki Kyanit silahlar bile şu anda kyanit dönüştürme eşyalarından kat ve kat daha ucuz.Oldukca ucuza yapabildiğimiz eşyalar artık bu item kıtlığı yüzünden tavan yaptı ve absürt ve yüksek fiyatlardan pazarlara konuldu.
    Al satcılar,itemci satışları.Sürekl serbeste alarak oyuncuları öldürenler ve buna benzer sebeplerden ötürü piyasa çok arttı.Uzatmak istemiyorum çünkü şu anda piyasa çok ama çok pahalı ve yeni başlayan hiç bir kimse itemini dizemez..Önerilerim:

1-Eşya bonusu etkinliği:Eşya düşürme-sandıklardan değerli eşya çıkma şansı bir kaç günlüğüne %200 %300 oranında artsın.Böylece piyasaya yüksek miktarda eşya gelir.Oyuncu seviyesi böyle gitmeye devam ederse belki bunu kalıcı yapabilirsiniz.Eşya bulunsada çok pahalı.

2-Yohara güncellemesi için geçici bir yüksek exp bonus etkinliği.Çünkü bir çoumuz 120 olmalı.

3-Ortalama 1-2 hafta sürücek uzun süreli Altın Futbol topu-Ay ışığı-Ruh sandukası etkinliği.

4-Yere düşen yang oranının 1 haftalığına 3 katına çıkması.

5-+90 Haritalarda-Büyülü ormanda-Vadide ve benzeri sıklıkla farm yapılan bölgelerin barışcıl bölge olması.Bunun bir savaş oyunu olduğunun farkındayız ama burası bir farm sunucusu.Eşyalarını yüksek fiyattan item satarak piyasayı yükseltmiş ve bu sayede itemlerini herkesten önce tamamlamış biri gidip yeni başlamış-başlasada piyasa yüzünden item yapamamış birini kesmemeli.Kısaca Farm haritalarında PVP'yi kapatın.

6-Kostüm-pet gibi etkenlerin farm yaparken önemli olduğunu biliyoruz.Belki etkinlik boyunca oyunculara yardımcı olabilicek ücretsiz bir kaç eşya dağıtabilirsiniz.

7-Etkinlik boyunca şehirler dışı yerlerde pvp-pk "Kısaca vs" imkanı olmasın böylece yeniler-eşyalarını tamamlayamayanlar herkes rahatca eşya düşürebilir.

8-Piyasadaki yang çokluğunu belirli günlerde üst üste 2 kere won masası getirerek azaltmak

9-Kısa süreliğine oto avı belirli bir süre oynamış oyuncular için ücretsiz yapmak.

Çok ağır ve item ve yang bakımından piyasa ve oyunculara yardımcı olucak şeyleri yapmanızı öneririm.Ayrıca her küfür konularına vakit ayırmayın.Çünkü çou tahrik ediliyor.Siz gmsiniz.Birinin sırf size takılıp peşinizden gelerek sürekli şaman bufunuzu alması veyahut durmadan sizinle uraşması sizi kesip üstüne hakaret etmesi nasıl bir his bilemezsiniz.Bazen o küfürü edenler toksit oyuncularınızın gazabına uğrayanlar oluyo.Buda farm haritalarında pk'yı kapatmadığınız için tamamiyle sizin suçunuz oluyo.

Kahramanlık madalyonu-Azrail zırhları Mavi ölümede eklensin.Yada en azından 1 tanesinden biri.Azrail drop oranları yükseltilsin.
    Pet-kostüm-binek ve benzeri eşyalar oyun içi daha basit elde edilebilir hale gelsin "TEKRARDAN" önceden öyleydi artık değil çünkü Alesta açıldı ve oyun çok kötü hale geldi.

---Yeni oyuncular için..

Her ne kadar Alesta yüzünden oyuncu kaybetsekte şu günlerde hağla oldukca iyi ve hevesli yeni oyuncular oyuna katılıyor.Piyasaya baktıklarında "Ben bu kadar parayı nasıl kasıpta alacağım" gibi kendilerine soru soruyorlar.Size tavsiyem ilk öncelikle piyasayı düşürmek için bir şeyler yapın.Yoksa 4. sunucuyu birleştirme planını 1 ay içinde sizden duymak zorunda kalıcaz.

Belki şöyle bir şey yapabilirsiniz.Yeni kahraman silahlarını direk %30 ortalama getirin diğer efsunlarıda 12 güç 12 çeviklik vb "Karaktere göre" değişsin.Böylece kimse bir dolunay bulayımda onunla kasılayım derdine girmez çünkü oyun başlangıcında ona metin kesmesinde iyi yardım edicek bir silahı olur.

Npc'deki silah ve zırhlara efsun getirilsin.Yani oyuncu sadece keşiş plaka ile kalmasın.Karakter her seviye atlayışında geçici süreliğine saldırı gücü-saldırı hızı gibi bonuslar kazansın.Örneğin 10.seviyeden 20. seviyeye geldim.Ve otomatik olarak 1 saatliğine karakterime 100 str ve %10 saldırı hızı geldi gibi.Biliyorum bunları kodlamak zor olabilir ama aklıma bunlar geliyor.Malesefki Rohan oyuncuları sadece oyun içi şikayet etmeyi biliyor.Kimse gerçekten genel bir öneride bulunmuyor.Sadece şunu düzelt bunu yap diyor..Herneyse.

Bir diğer önerim yeni başlayanların direkt olarak farma atlayabilmesi için 1 haftalık rüya ruhları verebilirsiniz.Ve maskeler."Tabiki ticareti olmayacak"

Ayrıca sürekli olarak yüksek eşyalarla düşük seviye metin farmı yapanlarada ayar çekilmesi gerek.Şahsen artık Mitsi Mat üstü simyaları giymek +60. seviye olmalı.Mitsi Parlak simyaları gitmek ise +85 ve üstü olmalı.Böylece çoktan simya ve itemlerini yapmış oyuncular fazladan simya desteği ile ufak seviye oyuncuların ellerinden zorla kesmeye çalıştıkları metini kapamazlar.

Edoras ve diğer 120 sunucuyu tekrar popiler yapmak için,yeni bir karakter getirebilirsiniz.Metin2'de yeni bir karakter yapmak basit.Ki internette zaten bir çou kişi kendine göre modeller ve beceriler kullanıyor.Birini seçin ve ekleyin.Belki 6. bir karakter sizi metin2 piyasasının tekrar başına oturtur.Çünkü yeni açılan sunucular sizi indirmeye başladı.

Global sunucularda olduğu gibi bir oyun içi WİKİ yapabilirsiniz.Böylece yeni oyuncular,parasından dolayı kimseyle konuşmayan ve tavsiye vermeyen kendini beğenmiş oyuncularınızdan yarım saat cevap beklemez ve küfür yemez.Üzgünüm ama kimse rohan2 sitesine girip wikiye bakmıyor oyun içi lazım.

Şu yardımcı şamanı biraz daha akıllı "Zeka seviyesini" yükseltebilirsiniz.Böylece yeni oyuncular bi buff için zorla kastığı 5 wonuda gidip buffculara vermez.

Yeni başlayan oyunculara 1 hafta sürücek bir full oran şebnem yüzüğü verebilirsiniz.

Yeni oyuncular 75'inci seviyeye gelene kadar NPC'lerden alınan şeylere daha az yada hiç para vermesin.

NPC lere artık 61. Seviyeye kadar eşyalar getirin.Böylece yeni oyuncular keşişle sürgünde kasılmak zorunda kalmaz.Ve o eşyalarada hazır efsun getirip +9 olarak 1 yangdan satabilirsiniz.

Dolunay ve KDP benzeri eşyaların kaynağı olan Vahşi canavarları daha hızlı spawn olmaları için ayarlıyabilirsiniz.Dolunaylar bile artık yeni oyuncuların alabiliceği türden değil.

---
    Yeni oyunculara başlangıçta ticareti yapılamicak şekilde:

200 Kutsama kağıdı
    Taş envanterine her tür taştan +4 10'ar adet.
    200 adet Çiçek kutusu
    200 adet Bulmaca Kutusu

Verilebilir.

Yeni oyunculara çok fazla destek vermenizi şahsen çok istiyorum.Gerçekten başlayıpda,piyasa ve toksit küfürlü oyuncuları gördükce oyunu bırakanları üzülenleri gördükce şu verdiğiniz gece gündüz emeğe acıyorum.Biraz olsun yenilere,o kadar uraşıp oyunda herkesi kesenler yüzünden bir yere gelemeyenlere yardım edin lütfen.

Merhaba,bu gün oyun içi yapılan duyuru ile yeni bir güncelleme geliceğini duyduk.Bu acaba tam olarak Orjinal Metin2 ile tıpa tıp aynı bir güncellememi olacak ? + 30 seviye getirilicekmi gerçekten ? Ayrıyetten 9. karakter becerileride getirilecek mi ? Umarım yakın zamanda bir açıklama sunabilirsiniz heyecanla bekliyoruz.

Ancak 9. becerileri getirebiliceğinizi şahsen zannetmiyorum.Çünkü daha Lycan Nerf'i bile getirilmedi.

Diğer değişle daha buglu ve absürt becerileri bile düzeltemediniz.Acaba 9. beceriler şu anki zehirli bulut veya Kırmızı Kurt Ruhu veya OKçunun düz vuruşu gibi aşırı buglu bir şekildemi gelecek ?

A ayrıyettende eklemek isterim.DEX-STR ayrıyetten güçlendiriyo kurt pençesini.Ayrıca kırmızı kurt ruhu savunma değerinde yazdığı oran kadar delici vuruş şansını artırıyor.Bu kadar özelliğe rağmen hağla fazlasıyla saldırı gücünü bug yaparak elde edebiliyor.Daha bu karaktere ne gibi bir bonus verebiliriz anlayamıyorum ? Savunma görmezden gelen bir beceri,saldırı hızı ve blok şansı veren bir beceri,Saldırı gücünu absürt şekilde arttıran bir beceri ve saçma sapan şekilde delici oranı ve her türlü statü türüyle güçleniyor.Lycan için daha ne gibi bir + gelebilir ? Lütfen Orjinal metin2 türü nerf getirin Lycan'a.

Merhaba,ben kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum.Daha doğrusu tüm sunucunun sorunundan.
    Lycan karakteri olması gerektiğinden fazla güçlü.Orjinal Metin2 yapımcıları Lycan'ı dengelemek amacıyla bir nerf getirmişlerdi.Buna göre:
    Lycanın Kırmızı kurt ruhundan aldığı Saldırı Değeri oranı ciddi biçimde düşürüldü.
    Lycanın Becerilerindeki kritik oranı azaltıldı.
    Lycanın Kurt Pençesi becerisindeki savunma delme kaldırıldı.
    (En son hatırladığım bunlardı)

Bu Nerf'in lycanı getirilmesinin sebebi Zeka bugu yapanların önüne geçmek,lycanın aşırı güçlü olmasını engellemekti.Çünkü şu anda Rohan'da.Sahip olduğunuz hiç bir savunma,simya veya benzeri bir savunma eşyası Lycan'ın aşırı güçlü ve bozuk olan Kurt Pençesi becerisiyle başa çıkamıyor.Bu yüzden Farm yapan kişilerin %70i Lycan.Bu ayrıca lycan silah fiyatlarınıda çok yükseltiyor.Şikayetim kısaca budur.Bu bozuk karakteri lütfen orjinal metin2'nin yaptığı gibi güncelleyin.Malesef ki zeka bugunu yapanların sayısı çok fazla.Oyunun açığından faydalanıyorlar.Ve daha beta halindeki bir karakterin fazlasıyla güçlü becerilerinide kendilerini savunmak için kullanıyolar.Yapılabilicek hiç bir simya-eşya bu kurt pençesi becerisine engel olamıyor.

Lycan zaten hem INT hemde STR ile güçlenen bir karakter.Hem beceri hasarını hemde saldırı değerini yüksek tutan bir lycan Zeka bugu ile birlikte kusursuz simyalı birine bile ciddi oranda hasar verebiliyor.Hemde lycan Farmlık olsa dahi.Bu tamamiyle haksızlıktır.Oyunculara hiç bir şey söylemiyorum ancak artık Rohan2'nin karakter güncellemelerini tam olarak getirme vakti,hepsini getirmese bile hem farm yaparken hemde Versus sırasında yada toplu lonca savaşlarında bu adaletsiz-bozuk-fazla güçlü karakter olan Lycan'ın hemen nerf'e ihtiyacı vardır.Ben 50 pençe savunması mitsi mat "Elmasım parlak" seti ve yüksek beceri hasarı savunması ve normal zırh savunmaları ile.TAMAMİYLE BOMBOŞ SİMYASIZ ve elinde sadece 90. seviye dönüşüm Lycan silahı olan bir karakterden 20k yiyorum.Diğer tüm becerileri 4k yı aşkın vuramazken.Kurt pençesi bana 20 25k vuruyor.Bu adaletsizliği lütfen düzeltin.Lycanlar yüzünden kimse düzgün farm yapamıyor.

#LycanNerfGelsin.

Pekala bu sorunu yaşayanlar için çözümünü burda paylaşayım.

Sorunu çözmek için windows için birkaç güncelleştirmeyi kaldırdım hangileri tam göremedim ama.Ardından yeniden yükledim.Ve bilgisayarı yeniden başlattım.Ekran kartının güncel olmaması bu soruna yol açıyormuş.Yani güncellemelere sahiptim ama sanırım sorun bendeydi.

Umarım aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur.

Şey,sorunum hağla devam ediyor.Acaba en azından biyolog ve Epic sura'yı manuel olarak görev yapmak için etkinleştiremezmisiniz ? İsteyen hızlı yapar isteyen npc'ye giderek yapar.Gerçekten bilgisayarımda ben bir sorun bulamadım.Bir çok oyunda iyi fps ve kalite alıyorum ancak metin2 gibi grafik motoru 2006'dan kalma bi oyundaki penceredeki texture silik görünüyor.Ve oyun içi bir çok kötü texture görüyorum.Eğer yapabiliceğiniz bir şey yoksa metin2 için bir client texture paketi aramak zorunda kalıcam.

Peki bir petin sabit bir artış göstermesi için mutlaka 8 seviyeden birinemi sahip olması gerek ? Örneğin yumurtadan çıkan iyi başlangıçlı pet her seviyesinde 0,6 hp gibi benzeri bir artış göstermesi mümkün değil mi ?

Merhaba,ben ortalama 150 veya daha çok pet yumurtası açtım ancak,1 adet bile en kötü efsanevi pet elde edemedim.Efsanevi yada prizmatik pet çıkma şansı ne kadar veya bu tür petleri çıkarmak için bir şeymi yapmak gerek ? Forumda araştırdım ancak pek bir cevap bulamadım o yüzden bu konuyu açtım.Eğer soruma cevap olabilicek bir konu varsa veya cevabı olan varsa neden çıkmadığını söyleyebilirmisiniz ? Yoksa oranları + basma oranıyla aynımı ? "Oldukca az"

Merhaba, bu tür sorun yaşayan oyuncularımız için bu pencerelerde ek çözümler sunacağız. En geç bir sonraki güncellemede aktif olacaktır. Keyifli oyunlar dileriz.

Cevabınız ve desteğiniz için teşekkürler.İşinizde başarılar umarım güzel bir güncelleme olur. <3

Lütfen yapabiliceğiniz bir şey yokmu ? Görevleri yapamadığım için çok güçsüz kaldım.Karakterim 90. seviye ama hağla ork dişi görevini dahi bu hatadan dolayı yapamadım.Eğer yardım etmeyecekseniz en sonunda oyunu kaldırıp tekrar kurucam.

Ayrıyetten oyunu ilk indirip girmeden öncede config ayarlarıyla biraz oynamış olabilirim.Şu anda olabilicek en yüksek ayarlarda çalıştırıyorum.Ancak hiç tam ekran çalıştırmadım ?( ?( ?( Denesemmiki ?

Pekala denedim ve işe yaramadı.Ayrıca yazı tipimi Tahoma'dan Ariel'e alamıyorum.Ve görünüş bozuklukları ve biyolog sorunu devam ediyor.

Ayrıyetten oyunu ilk indirip girmeden öncede config ayarlarıyla biraz oynamış olabilirim.Şu anda olabilicek en yüksek ayarlarda çalıştırıyorum.Ancak hiç tam ekran çalıştırmadım ?( ?( ?( Denesemmiki ?

Pekala.Söylediğinizi denedim.Ekran kartımı kontrol ettim.Oldukça iyi ve sağlam görünüyo.Hatta test etmek için başka oyunlarada girdim.Bir sorun yok.Ancak texture bozukluğu ve biyolog penceresi sorunu hağla sürüyor.

Ortalama 2 gündür oynuyorum.Sorun ne tam olarak anlamadım.Kralı Yakala etkinliği penceresi,bitki dönüştürmek için kullanılan pencere ve bir çok dönüştürme penceresi bulanık görünüyor.Sanki texture birbirine karışmış.Ayrıca biyolog görevlerimi yapamıyorum.X'e basıp her biyolog seçeneğini seçtiğimde,oyunumu direk kapatıyor.Nedenini bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz ?

Not---Gereksiz bulduğum için bütün gölgeleri kapattım.