Perahim tarafından yazılan gönderiler

Daha önce 3 kere asıl çarından chat banı yiyen ve su anda asıl çarında chat banı olduğu için şamanı ile yazdıkları.
    Rica ediyorum bu tarz küfürlerin hakaretlerin cezası sadece chat banı olmasın. Bu kadar ucuz olmamalı bazı şeyler. Bunları söylerken o şahıs benim düşmanım olduğu için değil. Hiç tanımasam bile bu tepkiyi yine verirdim. 20 yasında ki çocuklar daha söylediği cümlenin ne kadar ağır olduğunu bilmeden yazıyor cezası da bi kaç saat chat banı olacağını tahmin ettiğinden ağzına geleni rahatlıkla yazabiliyor. Ama bu videoda ki cümle gerçekten hafife alınacak bir sey değil.

Öncelikle herkese iyi forumlar ve iyi eğlenceler dileyerek severek zevk alarak oynadığımız bu Rohan2'nin server fark etmeksizin olan bazı sıkıntılarına değinmek istiyorum.

1) Çok uzun zamandır bugta olan Yaratıkları Öldür 1 ve 2 yani özüt görevleri. Oyunda ws anlamında büyük önem taşıyan bu görev bazı karekterler de aktif olabiliyorken bazı karektelerde hiç bir şekilde aktif olmuyor. Özütler düşürülmesi zor ve emek isteyen bir görev bazı arkadaşlar ep ile nesne marketten çekerek bitiriyorlar buna bende örneğim. Ve bunun karşılığı bu olmamalı düzeltilmesi her karekter için çok güzel olacaktır.
    2) Pazarlar da won sınırının düşük olması. Moria oyuncusu olmama rağmen her itemi pazara atamıyor. Bu won sınırında eroborda ki arkadaşları düşünemiyorum bile. Bir diğer tavsiyem bu konuda her itemin ticareti olmalı özellikle de nakliye kutularını pazara atmamız daha güzel olucaktır.
    3) Erobor ve Moria sunucularında yapılan etkinlikler eventler ... Binek eventi Kralı Yakala Altıgen eventi bunlar oturmuş serverler de çokta önem arz etmiyor drop iyileştirmesi yapılabilir. Haftanın bir günü sabit bir şekilde Yalnız Dağ Arenası ve Krallık savaşları sabit olarak gelirse daha zevkli hale gelebilir sunucular.
    4) Yohorada düşen elde edilen item ürün her ne olursa olsun nesne markette çok aşırı pahalı. Benim şahsi fikrim yohoroda ki hiç bir item Kara ejderlerden daha değerli değil amma velakin nesne markete bakıldığında itemlerinin ücretleri arasında dağlar kadar fark var. Bi ham metalin 50 Ep , Deri Sertleştiricinin 75 Ep olması aşırı bir fiyat.
    5) Yohorada arazi satın alabilmek için +lı malzemeler aşırı derece düşerken binaları kurmak için +sız malzemeleri toplamak gerçekten imkansız. Bunları elde etmek sadece Dokuz Kuyruktan olmamalı yohora haritalarında bu malzemelerin düşme drobu arttırılmalı.
    6) Yohorada ki bossların içerikleri yetersiz ve güzel olan itemleri düşürmek gerçekten de zor. Moria sunucusunda 3 farklı haritada tek basıma tüm bossları kesmeme rağmen güzel bir drop alamıyorum ki bu durumda Eroboru düşünemiyorum bile.
    7) Sadece INT itemlerinin düşmesi diğer itemlerin sadece dönüşümle veya sandık içerinde olması da durumu bı o kadar zorlaştırıyor. Sersem yemiyorsak her seyi yavas yavas yaparsınız mantığı olmuş resmen.
    8) Eldiven üretimi aşırı maaliyetli. Oyunda farm yaparak zaten dönüşüm yapmamız imkansız Nesne marketten ürün alarak dönüştürüp 2k ep veriyoruz fakat yanma ihtimali dönüşme ihtimalinden daha yüksek.
    9) Eldivene sadece Şeytanları Taşı ve Şeytanların Güç taşı ekleniyor diğer 2 slot boş kalıyor. Oyun içerisinde Eldivene eklene taşları silme veya çıkartma itemi yok.
    10) Şeytanların Güç taşı üretmek lonca arazisi olmayan oyuncular için aşırı maaliyetli. Ve onuda dönüştürürken bir taş için 9 kere deneme yapıp 10. seferde geçirmem aşırı can sıkıcıydı :(
    11) Yohora haritalında Karanlık Tılsım işlevsel olarak gözükse de etkisi sadece gnol zindanı 3. katta fark ediyor diğer haritalarda tılsımın hiç bir önemi yok.

Şimdilik aklıma gelen genel sıkıntılar bunlar. Eksiğim var ise diğer arkadaşlar yazar eklerse güzel olur.
    @AvşarEli

Oyunda yazdığım sizin tabirinizle kışkırttığım cümleleri video alıp atabilirsin.
    Kaçma ezik - gıdıklanıyorum - zehir daha fazla vuruyor gibi cümleler hiç bir zaman hakaret küfür değildir herkes yazabilir.
    Seviyeden bahsetmen komik.
    Her ne olursa olsun istediğim zaman ikili diyaloğa girerim istediğim zaman girmem ben bu oyunu kuralına göre oynarım abisi.
    Hadi bakın işinize tüm çarlardan yazın ben video alıp atmaya devam edicem.
    Öpüyorum sizleri. İzlemeye ve takip etmeye devam :) <3
    Perahim Gururla Sunar...

Kendi ağzınla söylemen çok güzel olmuş :) siz ikiniz ben tek buradan da yazarım ws ye çağırıyorum oyun içi bağırmaktan baska karekterlere sizler yazarken sıkıntı yok ben size diyince mi içerlediniz :D ezik kelimesine gelince metin2 tarihinin basından beri kullanılan en çok kelimedir neredeyse metin2 terimi haline gelmiş bir kelimedir. kaçtığın için nerdesin kaçma demem de gayet normal :D ben kışkırtmak için yazmıyorum veya tahrik etmek için :D sizleri kale almıyorum seviyesizce konustuğunuz için. oyundan da yazdığım gibi burdan bir kez daha yazıyorum eziksiniz beni görünce kaçmayın siz ikiniz hatta yanına bir iki kişi daha al gel ben tek :D sizleri gördüğüm yerde kesiyorum kesmeyede devam edicem savas oyunu bu. buraya attığım ilk videon diğerleri için beklemede kal ezik :D @Koftecii XD

Ticaret hakkında pazarlarda hangi server olursa olsun won sınırı olmamalı. İsteyen oyuncu istediği itemi pazara koyabildiğinde ticaret daha hızlı dönücektir.
    Ticaret hakkında bir diğer konu nakliye kutuları pazara konmalı ki herkes petini rahatlıkla satıp-alabilmeli.
    Moria serverinde Simjang ve Baltob yetenekleri g1den sonra başarılı olmuyor. Erobor ve Edorasta böyle bir sıkıntı yoktu diye hatırlıyorum.
    WS de karekterler aşırı dengesiz. Büyülü silahın çözme skili ile Skillerin sönmesi normal skilin amacı bu zaten amma her çözmede yani bir ws esnasında kaç kere atarsa o kadar ejderha tanrılarının kapanması büyük sıkıntı. her ws de ejderha tanrılarını kritik delici mor ve yeşil potu açana kadar rakip bir kez daha büyü çözme atıyor haydaaa buyur burdan yak yeniden aç da vurda adamı kesmek imkansız. Bu büyü çözmenin etkisinin azaltılması şart. Ep ile alının buff çözememesi saçmalık. bu ws de büyülü silah dısında ki tüm çarları siliyor atıyor sura oynamasını sevmeyen oyuncularda çok onlar için dengeleme şart.
    Boya görevi sorunu aylardır sıkıntı zaten. Özüt görevini söylemeye gerek bile yok.
    Bir diğer husus Moria serverinde piyasa aşırı gitti ep kuponlarında gün azaltılması gerekli .
    @AvşarEli

Ep SüreleriNesne marketten alınan ep süreli 7 gün. Bunun düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.Moria Serverinde bir kaç oyuncu istediği gibi piyasayı düşürüp yükseltebiliyor ve buda oyun zevkini tadını kaçırıyor.Eplerin süresi 1 gün olursa eğer kimse stok yapmaz ve bu sayede piyasa saatler içerinde yüzlerce won fark etmez.
    Bir diğer konu bosslar da büyü savunması olmamasından kaynaklı ninjaların zehirli bulur skili çok abartı bir şekilde damage atarak 20milyon cana sahip bir bosu 2 skil atarak kesiyor. Bu durumun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bosları düz vuruşla öle kalka, kaça kaça kesmek hem zorlaştırıyor hem de zevkli oluyor. Kolay olan hiç bir sey güzel değildir basittir. Eminim benim yazdığım bu iki konu hakkın da bana katılan çok fazla oyuncu vardır. Bir diğer önerim ise server sahibi Atilla'nın 2-3 hafta bir discordda toplantı yapıp oyuncuların düşüncelerini daha güzel bir şekilde dinlemek olabilir. ( discordda üyelerin tamamımın mikrofonu kapatılır chate yazma süresi 1 dakika olur siz konuşursunuz oyuncular yazar ve daha fazla kişiye bir an da hitap etmiş olursunuz). Herkese iyi forumlar iyi eğlenceler...