alagan tarafından yazılan gönderiler

Merhaba

Alesta serverı emek serverı olduğunu duyup eski tr tadını vereceğini düşündüğümüz için arkadaşlarımla beraber yaklaşık 2 ay önce başladık. Arkadaşlarım savaşçı açtılar ben ise büyülü silah sura açtım. Eski oyuncuların hepsi bilir ki büyülü silah suranın hem hasarı yüksek olur hem savunması. Aslına bakarsanız bunu bilmek için eski oyuncu olmaya bile gerek yoktur, skillerinizi P açtığınızda savaşçı skilleriyle karşılaştırırsanız büyülü keskinliğin hava kılıcından daha fazla hasar verdiğini görürsünüz(sp ve zeka efsununa bağlı olarak).Velhasıl kelam arkadaşlarımla(bedensel savaşçı karakterler) elimdeki zehir kılıcından yanımdaki pete, petten biyolog görevlerine kadar her şeyim aynı olmasına rağmen (buna str değerleri de dahil) savaşçı karakterler benden fazla hasar vuruyor. Hadi fazla vurmasını da bir kenara bırakalım büyülü keskinlik skillinin hp absorbe(rakipten can çalıp kendi canına ekleme) özelliği için ise çalışmıyor bile denilebilir. Hasar konusunu da geçecek olursak dehşet skillinin sadece adının ve animasyonunun olduğunu söyleyebilirim. Hiçbir işe yaramadığı ve alınan hasarı azaltmadığı çok bariz, skilli aktif ettiğinizde size tek verdiği şey kafanızın üstündeki kuru kafa görüntüsü, büyülü savunmayla birlikte kullanıldığında dehşet skilli normal şartlar altında büyülü silah sura karakterini ölümsüz yapıyor denilebilir ama gelin görün ki büyülü silah suranın ne ws esnasında ne farm esnasında ne de boss kesiminde savaşçıya üstün hiçbir özelliği yok. Gelin size şu örnekle açıklayayım; aynı gün oyuna başladığım aynı seviyede olduğum elimdeki zehir kılıcının ortalamasından evrimine, üstümdeki ölümsüz efsunundan hp değerlerine kadar aynı olduğum savaşçı karakter oynayan arkadaşımla azrail kesmeye gittiğimizde bütün bunlara ek onda 900 küsur savunma varken bendeki savunma 1493 gibi bir değerdeyken azrail beni kesiyor fakat onu kesemiyor(Bunun kesinlikle azrailin kimi hedef aldığıyla bir ilgisi yok). Şu anda o tek başına azrail yapabilirken, görüntüdeki değerlerde ben(v tuşuna bastığımızda çıkan sayılardan yola çıkacak olursak) her anlamda (saldırı değeri ve defans) üstün olmama, saldırı hızımı bile şebnemler ve potlarla çok yükseltip onun değerine yaklaştırmama rağmen ben tek başıma azraili 90 lvl olmuş şu halimle bile kesememekteyim. Bu tip denemeleri diğer bosslar ve metinler üzerinde yaptığımızda savaşçı karakteri sura karakterindeki skillerin çalışmamasından dolayı her anlamda suraya üstün gemekte. Bütün bunları göze önüne aldığımda neden diye sormak istiyorum 2 aydır verdiğim emek neden ? Umarım suranın bu sorunları çözülür. Aksi takdirde benim de içinde bulunduğum bir çok kişi tanımaktayım, sura karakterini ve hatta oyunu bırakmayı düşünen.

İyi çalışmalar.