ACM tarafından yazılan gönderiler

hocam 10 gündür soğuma süresi olmadan oyuncular sürekli cata yapıp çarları fullediler oyunun 2-3. haftasında böyle bir şey yapmak belki piyasayı canlandırır ama oyuncuların oyundan soğumasına da sebep olur bu droplar ve bekleme süresiyle 10 gündür devam ediliyor geri de kalan oyuncular için uçurum gibi fark oluşacak böyleyken benim 1 haftada kasacağım itemleri zaten 2 günde kastıkları için bu büyük haksızlık ki benim gibi çok insan var cata nın aynı kalıp düşük level farmlarının değerlenmesi gerekiyor catada +7 itemlerin çıkarılp metalin de sadece metin drobundan elde edilmesi gerekiyor ki piyasa düzelsin bu bekleme süresi gerçekten olmadı 2 haftadır aralıksız oynadıgım sv yi bugün oynayasım gelmiyor catanın ekmeğini yiyenler suan bu haline seviniyorlar cünkü geriden gelen oyuncularla aralarında dağlar kadar fark oluşacak

Çok yanlış pencereden bakıyorsunuz hocam. O zaman ilk +86 lvl olanlara Kızıl Orman droplarını (Çelik, bilezik, kolye, küpe vs.) yedikleri için onları lanetleyelim. Böyle bir şey olabilir mi? Şu oyunda farkın açılmasının en önemli neden Mavi Ejderha Odası'dır. 2x2 = 4. Bu kadar açık. Bireysel oyuncuların yapabilecekleri farmların desteklenmesi gerekirdi ve o da oldu kanaatindeyim. Yahu bir Ejderha Pençesine 125-130m veriyoruz, 130m! Neden? Sırf tek başımıza Ejder kesemeyeceğiz için. Bu süreçte ne yapıyoruz peki 18-20m Küçülen Kafa alıyoruz ve Catacomba giriyoruz. Hepimiz giriyoruz hocam 10 tur yapıyorsan 7-8 tanesi çöp çıkıyordu. Yanlış mıyım? Kafa parasın bile ulaşamadığımız turlar olmadı mı? Ben Catacomb'a artık girmiyordum çünki kâr edemiyordum ki. Şimdi kule 15m ye düştüğü için Kafa fiyatları biraz ucuzlayacaktır. Catacomb'da da soğuma süresi olduğu için itemler değerlenecektir ve eminim çöp dediğimiz itemleri bile atsa her girişimizde kafa fiyatını rahatlıkla çıkaracağımıza inanıyorum. Dün Küçülen Kafa ortalama 18-20 edeiyordu. Bir Yavrucuk Kutusu attığında 25-30 ediyordu. Şimdi ise Kafa 10-15m edecek ama Yavrucuk Kutusu 60-100 arası edecek. Bence tamamen bireysel oyuncular için yapılmış müthiş bir güncelleme oldu. Mesele iyi analiz edip, doğru pencereden bakabilmek.

Ben güncellemeyi çok beğendim. Piyasayı tekrardan canlandıracağı çok açık. Catacomb'dan atan itemler daha da değerlenecektir. Soğuma süresini deaftif kılmak için ekstra +86 lvl çar kasmak gerekecek ama olsun daha iyi oldu bence. Yahu +7 Cennet Bilezikler vs. 3m, Yavrucuk Kutusu 25m ye kadar düşmüştü. Şimdi çok daha iyi oldu. Güncellemedeki tespit edebildiğim noksanlık ise Ejderha Odası'na da keşke soğuma süresi koysalardı.

Alesta serverine yeni başlamış veyahut karakterini belli bir noktaya getirmiş (+86) ama eksiklikleri olan arkadaşlarımıza para kasma yolunda bir tavsiyem olacak. Oyunun en önemli kırılma anı 86 level olmaktır. Her ne kadar tatmin edici olmasa da Catacomb dropları bu seviye kendini belli ediyor. Ne yazık ki şu noktada Mavi Ejderha kesecek düzeyde değilim. Birçoğumuz öyledir. Benim para kasma yöntemim şöyle;

Öncelikle bu serverde efsun oranları sabit olmadığından dolayı ve Kadim Efsun Nesnesi'nin tanesi 90m civarında olduğu için Efsun Nesnesi Sandıkları oyunun temel dinamiğini oluşturmaktadır. En çok satılan veya en çok tercih edilen Efsun Nesnesi Sandıkları Seviye 5 ve Seviye 6 Sandıklarıdır. Ben artık Kızıl Orman'da metin kesmiyorum. Kızıl Orman'da oyun ahlakı bana uymayan arkadaşlar olduğu için Hayalet Orman'da farm yapıyorum. Zaten Büyülü Metal'in drobunu da beğenmiyorum. Asıl karakterim +86 lvl üstü ancak ben 55 lvl Hava Kılıcı Perfect olan bir karakter yaptım ve Hayalet Orman'da seri seri farm yapıyorum. Sv. 5 sandıklarının tanesi 400-450k civarında ediyor ve 1 saatte 40-50 arası düşürüyorum. Bunun yanında Altın Yükseltme Sandıkları (Açmak daha mantıklı), Eğitim Sandıkları, Kutsama ve Kutsama Küresi'nden gelen paraları da katacak olursam 35-40m civarı para kasabiliyorum. Yalnızca 1 saatte. 2-2,5 saatte 100 sandık kasabiliyorum. 80-100m arası değişiyor fiyatı. Daha doğrusu sandık fiyatları gün geçtikçe artıyor.

Yani şu oyunda birkaç gün dişinizi sıkıp bu dediğimi yaparsanız hem benim gibi efsun piyasasını yönlendirir, hem de +9 Kin Kılıcı gibi itemlere 1-2 gün içinde ulaşabilirsiniz.

Dipnot : Ben yan karakterimi full+-full dizdim. Kullandığım pet, maske vs. hepsini ona veriyorum ve 9k ya kadar vurabiliyorum.

Kurulu bir düzen var, ve harika bir server dizayn etmişler sağ olsunlar... Bence tavsiyelerini kendine sakla. Ticaret camı olmasa tek tek pazar gezeceğiz ve piyasadan bir haber olacağız. Simsar çok.

İki gün önce 47m den aldığım Yavrucuk Kutusu bugün 26m. Nedeni ise tartışmasız Ticaret Camıdır. Tavsiyelerimi de istediğim ortamda gayet rahatlıkla söyleyebilirim, sana soracak değilim. Tek tek pazar gezmeye eriniyorsan Ticaret Aynası temin edebilirsin.

Öncelikle emek serverlerindeki piyasayı ayakta tutan yegâne unsur düşük level farmıdır. Ortalama 40-50 seviye bir oyuncunun düşüreceği + basmalar oyundaki piyasa dengesini yönlendirmektedir. Nihayetinde itemlere + basarken + basma itemlerini kullanıyoruz. + basma için gereken ise kuşkusuz Ticaret Camı'nın kaldırılmasıdır. Kaldırılması halinde değeri yerle yeksan olmuş + basmalar tekrardan mâkul bir fiyata ulaşacaktır. Bu da düşük lvl farm yapan arkadaşların hızla gelişmelerine olanak sağlayacaktır. Bu noktada oyuna yeni oyuncular da çekebilmek için 1-2 günlük pet vs. ile başlangıç itemleri ile desteklenmeleri gerekiyor.

Bir diğer gördüğüm önemli eksiklik ise Catacomb droplarındaki +7 Cennet Bilezik +7 Anka Ayakkabı drobudur. Cidden bu kabul edilemez. Yahu +6 Cennetin Gözü Bilezik pazarda 400-500k ya düşmüş. +6 basmaya yarayan Sargı Bezi zaten iki tanesi 500k ediyor. +7 Cennet bilezik ise 4m ediyor. Beyaz İnci 1,2-1,5 arasında değişiklik gösteriyor. Yani alan direkt +7 alıyor. +6 ların bir değeri kalmamış. En kısa zamanda Catacomb dropları gözden geçirilip +7 itemlerin kaldırılması lazım. +6 düşmesinde bir sıkıntı görmüyorum.

90 metinindeki Büyülü Metal drobunun belli bir süreliğine kaldırılması lazım. Bu süre içerisinde Ayışığı Sandık Eventinden çıkabilir. Metinlere Demirci Taşı drobunun eklenmesi gerektiğine inanıyorum. Böylece + sı yüksek itemlerin fiyatlarında ciddi bir artış olacaktır. Bu çok mühim.

Toparlayacak olursam;

1- Yeni oyuncular için 1-2 günlük pet, maske vs. ile desteklenmelidir. Düşük seviye oyuncuları (Kobilerin :D ) desteklenmesi gerekiyor.
    2- Ticaret camı kaldırılmalıdır. Bu çok ama çok önemli :!:
    3- Catacomb droplarında +7 Cennetin Gözü Bilezik ve +7 Anka Ayakkabı kaldırılmalıdır. +6 şeklinde konulmalıdır.
    4- Büyülü Metal drobu bir süreliğine kapatılmalı, yerine Demirci Taşı getirilmelidir. Büyülü Metal bu süre içerisinde Ayışığı Sandık Eventi, boss dropları ile oyunda yer almalıdır.

Sınır olmasa gerek. Çünki şuan 99 lvl olan elemanı oyunun başında 72 lvl Zihinsel görmüşken, şimdi ise Bedensel gördüm.

Sınır olmasa gerek. Çünki şuan 99 lvl olan elemanı oyunun başında 72 lvl Zihinsel görmüşken, şimdi ise Bedensel gördüm.

Aynısı ben kulede birçok defa yaşadım ve totalde 175m paramı yedi (25m verip direkt girdiğimden dolayı). Ben kendimce çözüm buldum. Oyundan atınca mevcut clienti kapatacaksınız. Yeni client açıp ilgili chden giriş yapabiliyorsunuz. En azından kule için birkaç defa denedim ve hepsinde geri girebildim.