LastOne tarafından yazılan gönderiler

Sürdürülebilirlikten ne anladığımızın oldukça farklı olduğu ortada. Ben oyun deneyiminin daha canlı ve aktif olmasını, oyuncunun oyunu oynama hevesinin devamlılığını kastediyorum. Şahsi görüşüme göre de yeni serverlardan sonra Edoras çoğunlukla inin cinin top oynadığı, insanların da oyun oynarken mutsuz olduğu bir yere dönüştü. Dediğim gibi, bu benim ve çevremde aynı serverda oynayan arkadaşlarımın görüşü. Siz katılmak zorunda değilsiniz. Konuya aynı şekilde bakmadığımız ortada o yüzden size cevap vermeyi burada kesiyorum.

Genel oyuncu kitlesinde de bir sorun olabilir tabii ki. Böyle bakanlar eminim vardır. Ama öyle bakmayanlar da var ve ben de onlar adına, gördüğüm bir sorunu dile getiriyorum. Serverların sürdürülebilirliği yok, bu bir gerçek. Burada oyuncuların seçimini etkileyen şey de sürekli yeni server açılması doğal olarak. Tıpkı OGame gibi. Orada da aynı problem var. Sürekli yeni sunucular açıyorlar. Sonra oyuncular da "Bu serverda güçlü olamadık bari diğerinde olalım" mantığıyla sürekli yer değiştiriyorlar. Ayrıca dediklerimden Rohan2 ekibinin ya da herhangi bir yönetimin "hayır kurumu" olmasını istediğimi çıkaramazsınız. Tabii ki para kazanmalılar. Ama bu şekilde değil. Hayatta hiçbir şey siyah ya da beyaz değildir. Fakat insanlar bir eleştiri getirdiğimde nedense tam aksinin olmasını istediğimi düşünüyorlar. Hayır, sadece iyileştirilmeler yapılmalı diyorum. Gelip giden oyuncular yerine kemik kitle olan oyuncular için bir şeyler yaparlarsa bu bence onlar için çok daha iyi olur.

Ayrıca, bu oyunu arkadaşlarımla beraber oynuyorum ve onların da bu sistemden rahatsız olduğunu söylüyorum. Forum hesaplarının olmaması ve burada aynı sorunu dile getirmiyor olmaları, insanların bundan yakınmadığı anlamına gelmiyor. Şu da var. Bundan rahatsız olan tek kişi ben olsam, o zaman görüşlerimin hiçbir değeri olmayacak mıydı? Bahsettiğim şey diğer insanlar için de potansiyel bir sorun, yani üstünde düşünülmesi ve konuşulması gereken bir sorun olmayacak mıydı? Bakış açınız çok yanlış. Umarım bu üstten bakan tavrınız her neyse, en azından insanlar bir sorun belirttiğinde onu kenara koyabilirsiniz.

Efendim emeklerimiz çöp oluyor demedim, piyasada bir sorun var dedim. Bunun en büyük kaynağı da oyuncuların sürekli olarak yer değiştirmesi ve yönetimin sürekli yeni serverlar da açması bunun başat sebebidir. Ayrıca, var olan bir durum hakkında görüş ya da sorun bildirmek neden garip olsun? Bir şeyin iyi olması onun geliştirilemeyeceği anlamına gelmez. Kaldı ki bahsettiğim sebep yüzünden iyi de değil.

Edoras'ta yeterince oyuncu olduğunu düşünüyorum. Neden sürekli yeni server açarak oyuncuları o serverdan kaçırıyor, sonra da piyasanın berbat olmasına sebep oluyorsunuz? Ürünler önceki hallerine göre 70 kat fazla fiyatına bile satılıyor artık ve bu sorundan bıkmış olan tek kişi ben de değilim. Oyunu yönetmekte gerçekten kötü bir iş ortaya çıkarıyorsunuz.

Halihazırda böyle bir sistemin zaten olduğu söyleniyor ama katiyen doğru değil. En azından bende nedense işlemiyor. Razador yaparken bazen atıyor ve oyuna dakikasında geri girmeme, aynı CH'de bekçiden tekrar giriş yapmayı denememe rağmen bekleme süremin olduğuna dair bir uyarı alıyorum. En azından bir 5 dakika kadar bosslara geri girebilmeliyiz. Bekleme süresi de işin içine girince bu sistem cidden eziyet oluyor çünkü. Umarım buna bir çözüm getirirsiniz. Teşekkürler.

Sorun başlıkta yazdığı gibi. Daha önce bir karakteri silmiştim ve çalışıyordu kod ama şu an çalışmıyor. Bir sonraki güncellemede düzelme olasılığı var mıdır?

Merhaba şifrenizde türkçe karakter veyahut özel karakter kullanmamanız gerekli. Bildirim için teşekkürler, kısa sürede site üzerinden bunu engelleyeceğiz. Şifre sıfırlama gönderip yeni şifre oluşturunuz. Keyifli oyunlar dileriz.

Anlamadınız maalesef. İki hesabın da şifresi aynıyken birine girebildim, diğerine giremedim.
    Ayrıca giremediğim o hesap yalnızca diğer karakterimin de olduğu servera girmiyordu. 1. servera girmede sorun yaşamadım. Yani şifreyle alakalı bir sorun değil bu.