KoalaBeyy tarafından yazılan gönderiler

Discord sunucusuna gelip bana ulaşmanızı rica ediyorum.

Dostum bahsettiğim ban yiyen arkadaş geldi seslide bir yetkiliyle konuştu. Bot kullanımı ve itemciden dolayı banlandığı söylenmiş. Yapmadığını kayıtlara bakıldığını söylediğinde de GM arkadaşlardan birisi elinden bir şey gelmediğini onu banlayan kişinin TL olduğunu söylemiş.

Böyle bir durumda kanıt ve ya geçerli bir sebep sunmamak sizce etik mi ? Yanlış anlamayın kimseye işini öğretmeye çalışmıyorum ama ortaya böyle bir şey atıldığında bir kanıtı olmalı diye düşünüyorum.

Öncelikle konuyu forum kültürüne pek hakim olmadığım için yanlış yere açtıysam affola. Sorunuma gelecek olursak bir insanın itemci üzerinden item ve ya yang aldığı neye göre belirlenip banlanıyor bu konuyu merak ediyorum. Beraber oyuna başladığım Greedz nickli arkadaşım bu gün ban yedi. Discordda yetkililerle konuştuğunda TL'nin itemci kullanımı yüzünden hesaplarının kapatıldığı ve TL banladığı için bir şey yapamıyorlarmış. Şu noktada maruzatım şudur ki arkadaşın elindeki tek +9 zehir benim ep çekerek alıp kendisine hiçbir beklentim olmadan kendimde kin kılıcı olduğu için verdiğim zehir.

Arkadaşın düzgün +9 itemi bile yok. Kastığı paranın hepsini 3 hesaptan vadi önünde sabah akşam farm yaparak taş kasarak ve simya yaparak kasıyor. Bu arkadaşın hesabında itemciden ne alınmış olabilir ?

Konu hakkında tatmin edici bir cevap alabilirsem çok mutlu olurum. Bu arada yanlış anlaşılmasın kasılması için verdiğim hesap banlanınca giden zehir kılıcında değilim. Takıldığım nokta yapmadığı bir şey yüzünden o kadar emek verdiği hesabının banlanması ve hiçbir şekilde yardımcı olunmaması.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler