vidar tarafından yazılan gönderiler

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Bu haber beni çok sevindirdi eminim ki bir çok oyuncu bunu duyunca çok sevinecek. Gelecek güncellemeye dört gözle bekliyoruz o zaman. İyi çalışmalar dilerim.

Merhabalar,
    Öncelikle iyi çalışmalar.

Sv.250 Auranın maliyeti ep olarak 4000ep tutuyor. Ayrıca emdirdiğimiz itemi de düşünürsek bu maliyet 4000'in de üzerine çıkıyor. Oyuncular ise bu kadar maliyetli bir itemi karakter değiştirmek istediklerinde yan çarlarına aktaramıyorlar. Eğer o karakteri kullanmayacaklarsa tek çareleri devir ile oyun içi satmak veya takaslamak oluyor. Çoğu auralı hesap satmaya çalışmış oyuncunun da bildiği gibi bu hesaplar auranın maliyetine görece çok komik fiyatlara anca gidiyorlar o da ancak alıcı bulunursa. Bu problemden dolayı Auranın ticaretini açmayı düşünür müsünüz? Komple açmak istemez iseniz de bir diğer seçenek sadece Sv.250 Auranın ticaretinin açmak olabilir çünkü auranın asıl maliyeti seviyesinden geliyor.

Vakit ayırıp değerlendirirseniz çok sevinirim, iyi forumlar.

@AvşarEli

Merhabalar,
    Öncelikle iyi çalışmalar, Eraborda bugün gerçekleşen yıl dönümü etkinliğinde 4 mapde de ch2-3-4 bugdaydı. Etkinlik başladığında çıkan gölge savaşçılar dışında bir daha bu chlerde gölge savaşçı çıkmadı. Sadece ch1'de çıktılar ama çölde ch1'de de çıkmadı. Özet olarak etkinlikte sadece 3 mapde tek chde gölge savaşçı çıktı. Böyle nadir ve değerli bir etkinliğin buga girmesi oyuncular için üzücü oldu. Bunun telafisini yapabilir misiniz?
    Vakit ayırdığınız için teşekkürler.
    @AvşarEli

Merhabalar,

Öncelikle iyi çalışmalar ve yeni sunucu hayırlı olsun. Erabor ve Edorasla alakalı olan efsun problemine değinmek istiyorum.

-Efsun cidden çok zor geliyor, bu zorluğu şöyle anlatabilirim envanterlerce (Sv.6) efsun sandığı harcamama rağmen güzel efsun gelmiyor ve bunu sadece kendi tecrübemden yazmıyorum, çoğu insan efsun getirmenin çok zor olduğunu düşünüyor. Bu durumu set item dizmek anlamında düşünürsek düzgün bir vslik hesap yapmanın vakit ve maliyet karşılığı (sadece efsun kısmının giderleri, dönüşüm maliyetlerini işin içine katmıyorum bile) çok yüksek oluyor.

-Efsun yüksek level itemelere daha zor geldiğinden ve dönüştürdükten sonra bazı itemlerin efsunu değişmediğinden (Kask, silah gibi çift yarı olanlar) oyuncular düzgün efsun yakalayamadığından item dönüştürmek istemiyorlar veya kötü efsunlarla dönüştürüyorlar bu da oyuncuyu zarara sokuyor. Sonuçta dönüştürdükten sonra tekrar efsun atılmayacağından ve insanlar tam efsun olmayan itemlere düşük teklifler verdiklerinden itemler oyuncuların elinde patlıyor.

-Bu maddeyi erabor için yazıyorum, eraborda oyuncu sayısı zaten az seviyede bundan dolayı da efsun atan oyuncu sayısı da yeni serverlere göre çok az. Bu durum da piyasaya düzgün efsunlu item girmesini zorlaştırıyor. Oyuncuların tek şansı efsunlarını kendileri getirmek oluyor ve yukarda bahsettiğim diğer maddelerden dolayı çok vakit ve maliyet harcamalarına rağmen hüsranla sonuçlanabiliyor.

Bu problemlere çözüm olarak 3 önerim var:

1. Alestada olduğu gibi "Kadim Efsun Nesnesi" Erabor ve Edorasa eklenebilir, yüksek level zindanların (Agile, Hidra, Yili, ZÇ) bosslarına drop olarak koyulabilir. Kadim efsun nesnesinin 1-120ye gitmeyeceğini düşünüyorsanız, zindanlara yeni bir efsun sandığı drop olarak eklenebilir. (Örn. 50x(Sv.7) Efsun Nesnesi Sandığı, 50 efsun nesnesi içeriği ile)

2. Efsunun yüksek level itemlere daha zor gelmesi oyundan kaldırılabilir.

3. Eski oyunculara ve itemlerini çoktan yapmış oyuncuların dezavantajını olsa da yeni oyuncuların vslik dizmesini teşvik etmek için genel anlamda efsun gelme oranlarında iyileştirme yapılabilir.

@AvşarEli

Merhabalar,

Öncelikle iyi çalışmalar ve yeni sunucu hayırlı olsun. Erabor ve Edorasla alakalı olan efsun problemine değinmek istiyorum.

-Efsun cidden çok zor geliyor, bu zorluğu şöyle anlatabilirim envanterlerce (Sv.6) efsun sandığı harcamama rağmen güzel efsun gelmiyor ve bunu sadece kendi tecrübemden yazmıyorum, çoğu insan efsun getirmenin çok zor olduğunu düşünüyor. Bu durumu set item dizmek anlamında düşünürsek düzgün bir vslik hesap yapmanın vakit ve maliyet karşılığı (sadece efsun kısmının giderleri, dönüşüm maliyetlerini işin içine katmıyorum bile) çok yüksek oluyor.

-Efsun yüksek level itemelere daha zor geldiğinden ve dönüştürdükten sonra bazı itemlerin efsunu değişmediğinden (Kask, silah gibi çift yarı olanlar) oyuncular düzgün efsun yakalayamadığından item dönüştürmek istemiyorlar veya kötü efsunlarla dönüştürüyorlar bu da oyuncuyu zarara sokuyor. Sonuçta dönüştürdükten sonra tekrar efsun atılmayacağından ve insanlar tam efsun olmayan itemlere düşük teklifler verdiklerinden itemler oyuncuların elinde patlıyor.

-Bu maddeyi erabor için yazıyorum, eraborda oyuncu sayısı zaten az seviyede bundan dolayı da efsun atan oyuncu sayısı da yeni serverlere göre çok az. Bu durum da piyasaya düzgün efsunlu item girmesini zorlaştırıyor. Oyuncuların tek şansı efsunlarını kendileri getirmek oluyor ve yukarda bahsettiğim diğer maddelerden dolayı çok vakit ve maliyet harcamalarına rağmen hüsranla sonuçlanabiliyor.

Bu problemlere çözüm olarak 3 önerim var:

1. Alestada olduğu gibi "Kadim Efsun Nesnesi" Erabor ve Edorasa eklenebilir, yüksek level zindanların (Agile, Hidra, Yili, ZÇ) bosslarına drop olarak koyulabilir. Kadim efsun nesnesinin 1-120ye gitmeyeceğini düşünüyorsanız, zindanlara yeni bir efsun sandığı drop olarak eklenebilir. (Örn. 50x(Sv.7) Efsun Nesnesi Sandığı, 50 efsun nesnesi içeriği ile)

2. Efsunun yüksek level itemlere daha zor gelmesi oyundan kaldırılabilir.

3. Eski oyunculara ve itemlerini çoktan yapmış oyuncuların dezavantajını olsa da yeni oyuncuların vslik dizmesini teşvik etmek için genel anlamda efsun gelme oranlarında iyileştirme yapılabilir.

@AvşarEli

Merhabalar, iyi çalışmalar diliyorum öncelikle.
    Altta sıraladığım önerileri yetkili arkadaşlara iletmiştim ama insanlar da bir şeyler eklemek isteyebilir diye buraya da
    yazmak istedim, fikirlerinize açığım.

--WON MASASI--
    1- Won masasına mitsi simya parşömeni eklenebilir.
    2- Won masasının içeriğinin değişmesi ve insanların masanın içine girmesi problemi(tıklayamama).
    ***2.1- won masasının sağ üstteki amblemden açılması.---
    ***2.2- epin fiyatının artması
    ***2.3- ruh taşı++ eklenmesi (serverde bulması cidden çok zor)
    ***2.4- geçit biletlerinin eklenmesi
    3- Saatinin insanların çoğunlukla aktif olduğu bir saate alınması.

--TICARET--
    1- Won sınırının arttırılması
    ***1.1- 20kya çekildi ama hala yeterli olmadığını düşünüyorum, bekçiler gibi süresi giden nesneleri eraborda koyamıyoruz
    ***1.2- ideal olarak da sınırın 50 veya 100k olması gerektiğini düşünüyorum.
    2- Pazarlardan item ekleme/çıkarma olması.

--ZINDANLAR--
    1- Zindandan attığından tekrar girme seçeneğinin olması.
    2- Kapalı olan zindanların aktif edilmesi (Toprak Ejderhası).
    3- Zindanlardaki bugların düzeltilmesi. (Agile)
    3- Naga ve ZÇ:Razador ganimetlerinde iyileştirme.
    ***3.1- Naga ve ZÇ herkesin bildiği gibi çok tercih edilmeyen zindanlar, bunu düzeltmek için içerikleri iyileştirilebilir
    ama aynı zamanda zorlaştırılmaları gerektiğini de düşünüyorum.
    4- Meleyin ganimetinin düzenlenip aktif edilmesi.
    5- Geçit bileti sıkıntısı.
    ***5.1- Won masasına eklenmesi veya droplarının arttırılması. Razador gibi
    gereksiz görülen bosslara bazı biletler eklenebilir(ZÇ).---
    6- Düşük level zindanlarına çeşitlilik. (Sadece ork labirenti dönülüyor)
    7- Agile vslik kapışmalı bir zindan olduğundan bilet sorunu yaşanmamalı.
    ***7.1- Agile giriş bileti 2 ye düşürülebilir.
    8- Element dünyasının açılması.
    9- Nemerenin soğuma süresinin 2 saate düşmesi (4 çok fazla abartı).
    10- Yılıya 1 sandığın sabitlenmesi (bazen hiç sandık atmıyor).
    12- Kralın sarayının aktif edelip droplarının iyileştirilmesi.
    13- Ork reisi sayısı 2ye çıkarılabilir labirent taşı çok az atıyor.

--VS ANLAMINDA DUZENLEME--
    1- Karakter damagelerinde düzenleme gelmesi.
    ***1.1- Karabüyüye uygun kostüm veya damage iyileştirmesi.
    ***1.2- Şaman skillerinde iyileştirme
    ***1.3- Ninja'nın at skilli bugunun düzeltilmesi (Savunma işlemediği için acayip vuruyor)
    2- Karakter savunmalarının etkilerinin düzenlenmesi (Yarı insan direnç X Karakter direnç)
    ***2.1- Yilidan dönüştürülen karakter kemerlerinin ejder kemerine göre etkisi çok ama çok az,
    bundan dolayı karakter kemerlerine iyileştirme.

--DIGER--
    1. Tatlıdaki %5 hasar etkisi işlemiyor, onun düzeltilmesi.
    2. 3vs3 5vs5 karakter sayısında sınırlama olucak şekilde haftalık grup turnuvaları.
    3. Fırsat içeriğinin güncellenmesi.
    ***3.1- özellikle vslik site itemlerinin olduğu paketin eklenmesi.
    4. Oyun içi etkinliklerin içeriğinin güncellenmesi.
    5. Auranın ticaretinin açılması.
    6. Kara Ejderha İç İtemlerine kara ejderha cevherinin eklenebilmesi.

Merhabalar öncelikle,
    Son bakımlarda Erabor'da bazı problemler oluştu, bunlar:
    1- Damagelerin ciddi miktarda düşmesi
    2- Agilenin girişinin bozuk olması
    3- Ejderha tanrısı markalarının ektilerinin açılıp/kapatılınca statları değiştirmemesi
    Bu problemlere çözüm getirilicek mi?

Üstteki problemler dışında bakım için öneriler sunmuştuk bazılarını tekrar hatırlatmak istiyorum:
    1- Kara ejderha cevherlerinin eklenebilmesi
    2- Elementler dünyasının açılması
    3- Won masası içeriğinin güncellenmesi
    4- Auranın ticaretinin açılması
    5- Fırsata vslik site itemlerinin olduğu paketler getirilmesi

Bu konuları tekrar değerlendirebilir misiniz?

yanlışlıkla entere bastım devam ediyorum, sonra WOLTEX grubu ile geldi agileyi kaptılar benden elinize sağlık yazdım karşı gruptan olan CRYMORE de aynı şekilde eline sağlık dedi. Sonraki turlarda ben kaptım yine elinize sağlık yazdım bu sefer aileme küfür etti ardından agileyi keserken yazdım arkadaşa zaten videoda gözükür neden küfür ediyorsun diye olay çok bambaşka bir hal aldı hakaretler ve küfürler varken bu ikiliye tehdit eklendi artık aileni seviyorsan benle muhattap olma ne anlama geliyorsa, bunu size bırakıyorum. Bir oyun için bu kadar ağır konuşup insanları tehdit etmek kimseye yakışmaz. Tek temennim gereğinin yapılması, ssleri sıralıyorum.
    YouTube Linki1
    YouTube Linki2
    YouTube Linki3

Dostum yani serverin başından beri o loncadaki 2 grup agileyi kapattılar tek başlarına yapıyorlar sonra gelip diğer oyunculara vsliğiniz nerde diyorlar :D ben dizdim çarları 2 3 tur da kapatım zorlarına gitti galiba hakaretler küfürler başladı :D Bu arada videoda sorun oldu tekrar yükledim linki bırakıyorum.
    YouTube Linki