xReaLy tarafından yazılan gönderiler

Öncelikle tüm ekibe iyi çalışmalar diliyorum. Oyundaki tüm problemleri aşağıya maddeler halinde yazacağım. İlgilenilirse gerçekten oyun zevkimizin ve oyunun kalitesinin katlanarak artacağına inanıyorum.
    1-) KASMA ve OYUNDAN ATMA PROBLEMLERİ
    Gerek metin taşı sandıklarını açarken, gerek efsun nesnesi sandıklarını açarken, gerekse de şebnem yaparken donmalar ve oyundan atmalar mevcut. Karakter değişikliği ya da oyunu kapatıp açma gibi yöntemler işe yaramıyor. Aynı problem 90+ maplarda farm yaparken de karşımıza çıkıyor. Farma ilk başlandığında oyun çok akıcı iken bir süreden sonra metinlerden düşen itemleri toplama aşamasında oyun donmaya başlıyor. Bu konuda bir iyileştirme yapılması lazım.
    2-) MAPLARDA BUG PROBLEMLERİ
    Özellikle 90+ maplarda farm yaparken duvara dokunmamanız gerekiyor. Guatama için bugdan kurtulma çözümü olarak zindan takipten büyülü ormana ışınlanmak yeterli oluyor ya da lycan karakteriniz varsa skil kullanarak bugtan çıkabiliyorsunuz ancak diğer karakterler ile nefrit gibi yıldırım dağları ya da büyülü orman gibi maplarda başa dönülemiyor. Büyülü ormanda iseniz çözüm olarak ya ölmeniz gerekiyor ya da tapınak girişine dönmeniz. Nefrit ve yıldırım dağlarında da ejderha ateşi burnuna ışınlanmanız ya da ölmeniz gerekiyor. Bu konuda da ''Bulunduğum haritanın girişine ışınla'' gibi bir ışınlanma seçeneği eklenebilir.
    3-) GİTTİKÇE ARTAN PİYASA
    Bu konuda destek ekibi ile de iletişime geçerek fikirlerimi sundum ancak buraya da yazayım ki diğer arkadaşlardan da üzerine eklemeler yapılırsa ortaya güzel bir sonuç çıkabilir diye düşünüyorum. Ben bazı arkadaşlar gibi piyasanın artmasının item satın almayı zorlaştırdığını düşünmüyorum. Sonuçta alacağınız itemlerin değeri artarken satacağınız itemlerin de değeri artıyor. Esas problem şu. Artışın önüne geçilmediği sürece çoğu itemi pazardan satabilmek varken aşağıdan yansıtmak zorunda kalıyoruz. Bu bir itemi satmak için hem ekstra çaba istiyor hem de piyasanın dalgalanmasına sebep oluyor. Bu konuda 2 adım atılabilir. Birincisi ''İkinci bir binlik sistem''. Yani yangları wona çevirdiğimiz gibi wonları da başka bir para birimine çevirebilelim. Pazara da bu para biriminden item koyulabilsin. Bunun altyapısını hazırlamak ne kadar çaba ister ne kadar zaman alır bilmiyorum ama kalıcı bir çözüm olacağına eminim. İkinci çözüm ise ''Aylık won masası'' etkinliği. Yalnız öyle her zaman yapılan etkinliklerin verdiği 10 canavar 10 delici 1000 HP gibi burun kıvrılan itemler değil, aksine 3 ya da 7 günlüğüne kullanabileceğimiz, piyasadaki diğer kostüm ve bineklerden daha fazla özellik veren ve kesinlikle talebin olacağı itemlerin konulması lazım. Ya da içerisinden kahramanlık madalyonu gibi EP gibi ya da bu bahsettiğim kostümlerin çıkabileceği ''SÜRELİ SANDIKLAR'' ayda bir kez won masası tarzında bir etkinlik ile piyasadaki wonları eritmeye yeterli olacaktır.
    4-) SAVAŞLAR
    Kırk yılda bir para ödüllü turnuvalar düzenlemek yerine oyun içi rekabeti arttıracak eventlerin yapılması şart. Sonuçta ben bu oyunu para kazanmak için oynamıyorum. Server özelliği gereği ne kadar farm serveri olsa da, gerekli iyileştirmeler yapıldığı taktirde herkes seve seve savaşacaktır. Belki şu an 10 oyuncudan 9 tanesinin vs için hiçbir ekipmanı yok. Çünkü bir getirisi yok. Mesela bozdiyarda level sınırı var. 115 leveldi yanlış hatırlamıyorsam. Bu eventte katılım oranı ne kadar? Bazı eventler gerçekten yaptık gerisi bizi ilgilendirmez tarzı geliyor bana. Bozdiyarda level sınırı kaldırılmalı. Bu durumda herkesin 15 level çarlar ile gelip puan kasmasına engel olmak için de ödüller ona göre düzenlenmeli. Mesela ''15 puan + 1k won'' karşılığında süreli ödüller verilirse ya da kazanılan ödüllerin ticareti engellenirse, izleyin nasıl cümbüş oluyor. Emin olun kimse ''orada ölüyorum ya gitmeyeyim'' demez. Herkesin de envanterinin bir köşesinde vs için karınca kararınca itemleri olur. Böylelikle vs atacak rakip bulamayıp köylerde farmlık çarları kesen stres dolu arkadaşlarımız da streslerini atmış olurlar :)
    5-) YAYINCI EKSİKLİĞİ
    Bunu ben sadece serverin reklamı olarak görmüyorum. Oyuna yeni başlayan ya da oyunda geçirdiği zamana oranla bilgisizlikten dolayı yeterince farm yapamayan ve oyunu bırakma noktasına gelen arkadaşlara da büyük kolaylık sağlayacak bir sistem bu. Gün içerisinde ''Nasıl bu kadar fazla vurabiliyorsun'' şeklinde mesaj atan bir sürü arkadaşımız var. Deneyerek öğrensinler denilebilir mi? Bence yanlış bir düşünce. Oyuncu ne yapacağını bilemeden bütün vaktini öğrenmeye harcayacak kadar meraklı olsaydı zaten oyuna değil bilime yönelirdi. lNimisha diye bir arkadaş sanırım bu konuda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Tanımıyorum kendisini ama gördüğüm kadarıyla olaya sadece reklam açısından baktığınız için kitlesi olmayan bir yayıncıya destek vermiyorsunuz. Bugün sizin için kısa vadede kazançlı bir iş gibi görünmeyebilir ancak emin olun uzun vadede bunun ekmeğini yersiniz.
    6-) SÜRGÜN DAMAR KRİSTALİ YAPIMI
    Gerçekten çok gereksiz bir zorluğu var. Damarın etrafına slot koyulmuş. Slotları öldürüyorsunuz ve bir sonraki slot doğumuna kadar yalnızca 1 kez madencilik yapılabiliyor. Yanlışlıkla madenciliği bitirirseniz tam bir sinir harbi. Tekrar slotların doğmasını bekle. Slotları kes. Tekrar kaz. Zor iş...
    7-) TAKILMADAN GERİ SAYIMA BAŞLAMAYAN İTEMLER
    Yavrucuklar, azrail kostümleri, güç lolipopları, diğer evcil petler, yüzükler... Bu itemlerin takılmadan süre sayımına başlamaması, bu itemlerin düştüğü bossları ve bu bosslardan para kazanarak oyunun erken aşamalarında hızlı gelişmeye çalışan arkadaşları saf dışı bırakıyor. Süre sayımı başlamadığı için piyasada bu itemlerden yığılma oluyor ve değerleri düşüyor. Yeni başlayan arkadaşların da para kazanabilmesi açısından bu itemler düştüğü andan itibaren süre saymaya başlamalı.
    AKLIMA GELENLER BU KADAR. üŞENMEYİP YAZDIN MI DENİLEBİLİR. BU ZAMANA KADAR 2007 TR DIŞINDA EN KEYİF ALDIĞIM PVP SUNUCU OLARAK GÖRDÜĞÜM İÇİN İYİLEŞMESİNİ CANI GÖNÜLDEN İSTERİM BU YÜZDEN ÜŞENMEDİM. UMARIM YARARI OLUR.

Bu videodaki arkadaşın bot olduğuna emin olamadım. Uzunca bir süre bekledim belki metne tıklamıştır başka bir hesaba geçmiştir diye. Karar yönetimin.

OYUNCU KAYMASI OLACAKTIR MUTLAKA EREBORDA OYUNCU ZATEN YOKTU BELKİ BU VESİLE İLE MORDORLA BİRLEŞTİRİRLER EREBORU

Oyuncuların Fikilerini Alıpta Hareket Edimesi Lazım. Erebor Mordor Birlşemesi Lazım

6 AY SONRA YENİ SW ACİLACAK BAKALIM EREBOR VE MORDOR BİRLEŞŞE BİLE TATMİN EDİCİ OYUNCU KALABAGILI OLUCAK Mİ BİRAKANLAR OLUCAK Mİ BİRDE HİÇ BİR REKLAM OLMADAN 1 HAFTA SONRA SWYİ AÇMAK ACELE ŞEKİLDE ANLAMADIM HAYIRLISI OLSUN BİRLEŞİM ERKENDEN OLUP KEŞKE 1 SW Yİ DAHA COK ÖNEMSESEYDİNİZ DAHA İYİ OLURDU HAYİRLİSİ..

Peki başlamayı düşünüyor musunuz yoksa oynadığınız serverlerde kalacak mısınız ?

İki serverin tek çatı altında toplanması lazım iki serverda da oyuncu sayısı dağınık ve servarlar boş olduğundan serverlar birleştirmeli diye düşünüyorum ki tek çatı altında bol oyunculu yeni rekabetler doğuracak bir server oluşması lazım oyunun popülerliğini arttırcak bir yöntem olabilir yönetici arkadaşların bu konuda ki fikirlerini merak ediyoruz

1) Mordor zaten yeterince kalabalık ve şu haliyle farm yapmak mordorda çok zorlaştı. Daha fazla kalabalığa gerek yok bence.
    2) Erebor ile Mordor arasında uçurum gibi fark var. Mordordaki oyuncuyu mağdur eder bu durum.
    3) Serverler birleştirildiği zaman illa ki kısa bir süre sonra yeni bir server açılıyor bu da oyuncuyu yeniden o tarafa kaydırıyor.

İyi Günler. 22222222222 isimli karakterin ölmesine rağmen maden kazmaya devam ettiği görülmektedir. Videoyu direk 3:30'a getirirseniz maden düştüğünü göreceksiniz. Bu arkadaşın 33333333333 ve 44444444444 isminde 2 hesabı daha var. Bu şekilde sürekli maden kazıyor. Hile kullanımının önüne geçmek için bu şekilde videolar çekmeye devam edeceğim. Saygılar.
    https://www.youtube.com/watch?v=gItiljId9F8