oWn tarafından yazılan gönderiler

Resmi çekti Tanrı koydu önüne tüm resimleri,
    Hatırla ! Neydi sebebi yapılan tüm hataların ?
    Bağışla ! Küle mi döndü sevgiler ?
    Hesap ver ! Ben yok olmadan evvel emeller ektim hasadı çık,
    Yıkık duvarlar ördü kinin önüne sevgi gömdü her övgü şımarık etti,
    100 yılım güz oldu, cevap ver ! Can aldım canını kanla sıvadı,
    Tanrı, ben yok olmadan evel dualar ettim,
    Canını ser !

https://www.youtube.com/watch?v=8e0Lbo-Em7k&t=29s

Sanırım boş yapmamak için afk adamlara dalıp bir de elimizi yaşamdan çekmememiz gerekiyor .s

Hepinize iyi eğlenceler diliyorum arkadaşlar.

- Mavi2 de yeni türeyen ve bana iftira atan arkadaşlara buradan cevap vermek istiyorum. Lafı çok uzatmayacağım . [/i]

- Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepimize mutlu , huzurlu , bol sağlıklı ve tabii ki bol bol kârlar edebileceğiniz günler diliyorum :)).

- Bildiğiniz üzere arkadaşlarım ve ben Mordor sunucusunda buff hesaplarımız [ OWNHarley , OWNJoker ] ile günde en az 17/18 saat olmak üzere buff vermekteyiz . Yeri geliyor hiç para vermeden giden arkadaşlarımız oluyor . Diyoruz ki şimdilik bir şey demeyelim , tekrar buff almaya geldiğinde ücreti almadan bu arkadaşa buff vermeyelim . Yeri geliyor 1W a sattığımızı söylediğimiz halde 25/50m veren arkadaşlarımız oluyor . Belki parası yoktur , buff'suz oynamasın bu seferlik böyle olsun diyerek buff'unu veriyoruz. Fakat para vermeyip kaçanlar veya her seferinde 1W vermekten kaçınıp daha az ücret vermeye çalışan çakalları da kara listemize ekliyoruz . Elimizden geldiğince bu arkadaşlara buff vermemeye çalışıyoruz . Hal böyle olunca da bu arkadaşlar bize düşman oluyor :)). Buff verdiklerimizi kesiyorlar , bizim farm hesaplarımızı veya bizimle beraber oynayan OWN loncası adı altında bulunan arkadaşlarımızı kesmeye çalışıyorlar . Bize düşmanlık etmelerini hiçbir zaman bir sıkıntı olarak görmedik , görmeyiz . Bizim tek dertli olduğumuz kısım bizden buff alan bazı arkadaşların emeklerimizi hor görmeleri . Buff ücretini (110STR-75Kritik) çok görmeleri . Günün çoğu saatini servere buff dağıtarak geçiriyor , yeri geliyor tek kişi olarak 8/9 saat aralıksız buff veriyoruz. '' Ya zaten olduğunuz yerden para kazanıyorsunuz '' diyen arkadaşların çoğu 3/5 saatlik farmın ardından sıkılıp oyunu kapatıyor. Oldukları yerden bizim gibi saatlerce buff versinler de görelim . Tabii bunun yanı sıra oyunculara buff verirken bir yandan da 50'yi aşkın PM bizi bekliyor . Cevap veremediğimiz zaman yine biz kötü oluyoruz ... :))

- Biz bu işi yaparken hiçbir zaman parayı önemsemedik . Eğer parayı önemsemiş olsaydık ; buff ücretini almadan buff'u vermezdik . Bunu bizden uzun süredir buff alan arkadaşlarımız da çok iyi biliyorlar zaten . Yeni başlayan arkadaşlardan para almıyoruz. Mavi 2.köyde ölen arkadaşlardan veya biz buff verdikten min. 30/60dk önce gelen arkadaşlardan da para almıyoruz . Para hiçbir zaman önemli olmadı bizim için . Biz hesapları kurmadan önce , güzel bir arkadaş çevresi oluşturup eğleniriz gözü ile baktık her şeye . Çok fazla lonca ile ilgili talep gelince de loncamızı kurduk . Fakat kişi sayısı git gide fazla olmaya başlayınca alımları durdurduk. Ortamımız çok samimi, çok eğlenceli ve çokta güzel oldu . En önemlisi de şu ; biz bu oyunu eğlenmek için oynuyoruz . Bize güzel yaklaşan herkese güzel yaklaşıyoruz. Kötü yaklaşan arkadaşlara bile güzel yaklaşmaya çalışıyoruz . Abartmadığı sürece...

- Şimdi size az önce yaşadığımız kötü bir olayı anlatacağım. Ben yaklaşık olarak 4 veya 5 gündür oyuna giremiyorum . Evimde ki bilgisayarım yarın geliyor . Dükkanımda ki IP ye izin verilmesi gerekiyormuş , bekliyorum . Anlayacağınız 4/5 gündür buff'u diğer arkadaşlarım veriyor. Yaklaşık 1-2 saat önce buff hesabında olan arkadaşım , karakterinin skillerini açması için buff hesabında olan Tılsım ve Kusursuz Elması diğer arkadaşıma vermek için ticaret atıyor. Fakat ne yazık ki itemler başka bir oyuncuya gidiyor . İtemlerin yanlış kişiye gittiğini görünce direkt olarak mesaj atıyor ve güzel bir şekilde geri istiyor. Siz de tahmin etmişsinizdir ki itemler geri gelmiyor :)). Biz de canımız sağolsun diyerek konuyu kapatıyoruz. Biz arkadaşlarımız kötü buff ile oynamasın , farm yaparken zorlanmasın , boss dönerken zorlanmasın diyerek skillerimizi geliştirdik , itemlerimizi geliştirdik. Emin olun hesabı ilk açtığımız gün bile para kazanıyorduk zaten. Ruh taşı++ nın Nesne Market'e ilk geldiği gün direkt olarak aldık ve skill imizi P3 yaptık. O zamana kadar zaten Mavi 2.köy de en çok buff u veren bizdik. Bizden başka 2 farklı buffer arkadaş olmasına rağmen önümüzde 10 kişi sıra bekliyor oluyordu . Fakat biz sizler için skillerimizi geliştirmeye çalıştık ve buff satan hesaplar arasında en çok Str yi [110STR] veren biz olduk . Biz bu kadar çok çabalarken , herkesle dost olmaya çalışırken , buff verirken param yok dostum dediklerinde , canın sağolsun derken böyle bir şeyin bize yapılması açıkçası bizi biraz üzdü . 2,000 W az bir para bizim için . Fakat biz 2,000 Wonunda hiç olmadık zaten . Bu 50Wonluk bir item olsaydı bile bizi üzerdi. Çünkü biz arkadaşlarımızdan böyle şeyler beklemiyoruz. Kimseden beklemiyoruz. Tamam Metin2 oyununda bu tarz olaylar hep var , olmayada devam edecek ama bu bizi sadece kitle olarak geriye götürür. Oyunda bila böyle bir karaktersizlik yapan insan gerçek hayatta neler yapar siz düşünün . Bu bir oyun diyerek geçemeyiz . Bu oyun içersinde yaptığımız davranışlar , yaptığımız hareketler gerçek hayatta olan karakterimizi gösterir...
    (Normalde arkadaşın ismini söylemezdim fakat onunla beraber oynayan arkadaşlar dikkatli olsunlar diyerek , onu daha iyi tanısınlar diyerek ismini paylaşmak istiyorum . Arkadaşımızın nicki : J3ULGURKING , bulunduğu lonca da J3DEL loncası.)

- Mavi2 de bulunmaya devam edeceğiz . Sizinle güzel dostluklar kurmaya devam edeceğiz. Güzel sohbetler etmeye devam edeceğiz :)). Bol bol dost , sanırım bol bol da düşman edinmeye devam edeceğiz . Hepinizi bekliyorum. Yeni başlayan arkadaşlarımız çekinmesinler , parası olmayan arkadaşlarımız çekinmesinler , gelip buff'larını alsınlar. Soru sormak isteyen arkadaşlarımız çekinmesinler , discord adresimizi isteyip gelebilirler ve ne sormak istiyorlarsa sorabilirler . Elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Farm konusunda , item konusunda , piyasa konusunda . Hatta gerçek hayatta anlatacağınız bir şey varsa bile gelip bize çekinmeden paylaşabilirsiniz. Dertleşiriz , sohbet ederiz , eğleniriz. Kaptırdığımız itemler arkadaşa harçlık olsun, sadakamız olsun diyoruz . Çünkü olaydan sonra bize attığı en son mesaj '' 100tl eder kardeş'' ti. Arkadaş 100tl ile gitsin kendine alabiliyorsa 1 adet karakter ve 1 adet haysiyet alsın :)). Eğer parası yetmezse bize oyundan ulaşsın biz üstünü tamamlarız :))...

- Sizden tek istediğimiz ; şu oyunu kavga olmadan , küfür olmadan , hırsızlık vb. olaylar olmadan oynamamızdır. Hepimize sağlıklı ,huzurlu ve mutlu günler diliyorum . Sağlıcakla kalın .

OWN - Furkan

Sizin eşyalarınızın ve hesaplarınızın çok daha ilerisinde hesapları 1 dakika içerisinde yapabilecek olan biz sizin hesaplarınızı yasaklayıp eşyalarınızı xxx bir yang sitesinden mi satacağız gerçekten? Bizim böyle oyunculara ihtiyacımız yok. İyi günler.

Kendilerini avutma çabaları :))

Bu sırrın çağrısı pek gecikmedi gibi . Won çektiğini kimse bilmeyecek sakin ol :))