Moria Şikayetleri

• Merhaba Sayın Yetkili Arkadaşlar ;

Bu yazıyı Moria serverında oynayan diğer arkadaşlarım ve kendi adıma yazıyorum. Ben metin2 oyununun pay to win bir oyun olduğunun farkındayım. Ama ben pay kısmını yaptım win kısmını alamıyorum. Burada tüm sorunlarımızı yazacağım. Düzeltirseniz sonraki serverlarda oyuncu bulabilirsiniz. Ama düzeltmezseniz bence çok zor olacak sizin için. Gerçekten Moria'da çok kötü bir intiba bıraktınız insanların üzerinde. 3 haftada bu kadar oyuncusuz kalmak emin olun çok zor birşeyi başardınız.

Konu1 Agile: Yetkili olarak değil player olarak, oyuncu olarak düşünün. Agile için öncelikle 1 tanesi şaman olmak üzere 115 lv' e 3 tane karakter kasıyoruz. Sonra Kusursuz simyalarımızı yapıyoruz. +200 karanlık tılsımıda yapıyoruz. Sonra kesici karakterimizn nesnelerini alıyoruz. Bu nesneler nedir. Ortada bırakmayalım. 150 ep Naga kostüm + 100 ep kafalık kostüm + 50 ep silah kostüm + bekçiler tılsımı 100 ep + nazar tılsımı 60 ep + hadi esrarengiz tılsım almayalım yerine mistik lolipop takarız hadi naga madalyonu yerine de kahramanlık alalım. Binek olarakta aytavşanı kullanalım o kadar ep leri bol keseden kullanmayalım. Kaç ep yaptı. 460 ep yaptı bu haftalık. haftalık 460 ep bunlar verdik. Skil de S olmalı hadi onu saymayalım 700 ep yi geçelim sürekli kalıcı zaten. bunlar karakterde şart . 60 ep verip 3 tane kristal taş mühür ile agileye girdik. Oyundan attı diyelim bittik tekrar devam et yok. O ayrı bi konu o riskide aldık göze. Gittik kestik . 1 tane agile sandığı attı ? 460 ep 1 haftada günde 8 kere agile girsem her giriş için 10 ep de öyle gidiyor say 70 ep verdim . Agileyi kestim 1 sandık attı. ?????? İçerisinde ne var bu sandığın sizce? Eder mi sizce 70 ep ? 70 ep etmeside gerekmiyor bu sandığın 90 ep etmesi gerekiyor ki benim bu kadar yatırırımımdan bi kar elde edip diğer oyuncuların önüne geçeyim. Şuan 100 ep 500 won (bu konuyuda ayrıca ele alacağız şimdilik dursun ). Bu sandığı ben kime 450 wona satacam ki oyun oynayabileyim??? Kim alır?? İçerisinde 450 wonluk bir şey yok. İçerisinde dandik bosslardan atan nesne parşömeni var tecrübe parşömeni var. En baba atsın bi vadi geçit anahtarı o da 20 ep değerinde. Değer mi sizce?? değmez. En az 3 sandık atmalı %30 ihtimalle 4 olmalı ki. Ben o sandıkları 150 wondan pazara koyup 450 won kazanabileyim. Takdiri size bırakıyorum sonraki konuya geçiyorum.

Konu 2 Yili vadisi : 2 adet 110 lv karakterle içeri giriyoruz. Yukarıda bahsettiğim 460 ep lik nesne kombosunu s skilli vs. burada uyguluyoruz zaten. 40 ep verdik içeri girdik. yine nesne kombosuyla düşünürsek 50 ep her giriş. Peki ne atıyor 1 tane sandık 1 tane mantar. ???? Ki az önce hiç atmadı. Sizce hak mıdır bu ? 50 ep verdim içeri girdim 250 won (ki burada 100 ep yi 500 wondan baz alıyoruz. ) verdim ya. Sandıgı kaça satacağım? Gerçekten soruyorum kâr elde etmek için ben o sandığı 350 wona satmam lazım. Okadar yatırımım düşme riskini vs göze almak için. yapılmaz . net cevap kimse almaz . O yüzden en az 2 ve %30 ihtimalle 3 sandık atmalı. yoksa girmemin yatırımın ne anlamı var. ?

Konu 3 ZÇ Razadör : Edorasta +14 kara ejderha zırh basmıştım. yaklaşık maliyet 4k ep. bir tane item için vermem gereken para oyuna happy hours yoksa 1500 lira felan sanırım. full set yapacak olsak sanırım bir araba parası vermemiz gerekiyor. Ki 4 ay sonra yeni sv açılacağı ve oynayacak player sayısının azalacağı göz önüne alınırsa bi anlamı yok. ZÇ Razadör biletlerini oyuna bol bir şekilde serpseniz. Bir insan kaç tur zç razador dönebilir. Kaç kişi+200 Ateş tılsımı basabilir. Bırakın bari itemlerin yarısını zç den kendimiz kasalım ki en azından üstünü ep ile tamamlasın millet. Bu çok saçma bir olay. Size para kazanmayın demiyorum kazanın ama insanlar direk bir item için 4k ep vermeye korkar ama 3k sını oyundan cıkarsa karaejder düşünmeyen insanlar bile karaejder yapmayı düşünür sürümden kazanırsınız. Belki tek başına karaejder i ep ile yapan 4-5 kişi olur ama dediğim şekilde olsa 15 20 kişi olur. Hem siz paragöz olarak damga yemezsiniz hem insanlar daha çok oyuna bağlanır. Hedefi olur oyunda.

Konu 4: Piyasa müdahaleleri : Sv ye ekstra bir para girişi olduğu kesin. bunun sizin tarafınızdan yapıldıgından da eminim. Bunda sıkıntı gören birisi de değilim ama yetkililerin bazı günler nesne marketten alınabilecek herşeyi won masası ile oyuna sürmesi gerekiyor. Mesela siz her hafta 100 ep getirseniz won masası ile 220 wondan. Kimse 500 wona 100 ep satamaz.Oyundaki herşey ep ile aynı doğrultuda arttığı için artmaz. Herkes bekler gününü won masasından çeker. hem piyasa artmaz. Hem oyun içi itemler değersizleşmez.

Büyük bosslara neden kaldığın yerden devam et getirilmediğini de anlayamıyorum. Bu da halledilmesi gereken bir konu. Bazen gelip alabiliyoruz içeri giriş itemlerimizi ama. Video çek youtubeye yükle vs. belki tüm karakterleri aynı anda attı ??? ne yapacağız ? Bir de neden emeğim boşa gitsin. ben 10 dk uğraşmış yilide 3. yada 4. kata gelmişim. neden tekrar başlayayım.

Herneyse. Siz yetkililer lütfen bu konuları dikkate alın. yoksa beraber oynayacağımız dostlarımız kalmayacak oyunda. bu seferde memnun olan insanlar bile oyuncusuzluktan oynamayacak.

Saygılar.

• Merhabalar,

Öncelikle yazmış olduğunuz konu üzerinde detaylı bir şekilde inceleyip gerekli tüm notlar alınmıştır.
    İlerleyen zamanlarda bu şikayetlerinizi üzerinden geçip tekrardan sizi tatmin edecek şekilde ayarlama yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Öneri ve şikayetleriniz için teşekkürler.

İyi oyunlar.

• Az önce Agile keserken kesici karakterimi oyundan attı. Discorda gelip durumu izah ettim. bak 2 karakterim içeride video da aldım dedim. Ama senin kesemeyip kendini attırmadığını nereden bileceğiz dedi.? Karakterini oyundan atmadan önce video kaydı açık olması gerekiyor dedi. Ne yapmamız lazım video kaydı açık mı oynayalım oyunu ? +200 karanlık tılsım var agileye karşı güçlü. karakterin üzeri agile sandığı dolu. kesememem gibi bir durum zaten yok. Madem bu durumda 60 ep yi çöpe atıyorum orada takım arkadaşlarımız ne için yardım ediyorlar. Şuan kaldığın yerden devam et olsa ne gelicem oradaki arkadaş beni kandırmakla itham edecek ne benim emeğim boşa gidecek . 60 ep şuan 20 tl.. Baya bildiğin 20 tl . 20 tl çöpe attık. İşte ben bundan bahsediyorum. Şuan gerçekten sinirliyim çünkü bu bir saçmalık. İnsanlar bu olay başına geldikçe soğuyor oyundan. Adamı katakombdan oyundan atmış . atsın abi 3 wonluk kafa benim 20 tl param çöpe gidince kimse yardım etmiyor bu saçmalık değilde nedir.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!