Efsun Problemi Hakkında (Erabor&Edoras)

• Merhabalar,

Öncelikle iyi çalışmalar ve yeni sunucu hayırlı olsun. Erabor ve Edorasla alakalı olan efsun problemine değinmek istiyorum.

-Efsun cidden çok zor geliyor, bu zorluğu şöyle anlatabilirim envanterlerce (Sv.6) efsun sandığı harcamama rağmen güzel efsun gelmiyor ve bunu sadece kendi tecrübemden yazmıyorum, çoğu insan efsun getirmenin çok zor olduğunu düşünüyor. Bu durumu set item dizmek anlamında düşünürsek düzgün bir vslik hesap yapmanın vakit ve maliyet karşılığı (sadece efsun kısmının giderleri, dönüşüm maliyetlerini işin içine katmıyorum bile) çok yüksek oluyor.

-Efsun yüksek level itemelere daha zor geldiğinden ve dönüştürdükten sonra bazı itemlerin efsunu değişmediğinden (Kask, silah gibi çift yarı olanlar) oyuncular düzgün efsun yakalayamadığından item dönüştürmek istemiyorlar veya kötü efsunlarla dönüştürüyorlar bu da oyuncuyu zarara sokuyor. Sonuçta dönüştürdükten sonra tekrar efsun atılmayacağından ve insanlar tam efsun olmayan itemlere düşük teklifler verdiklerinden itemler oyuncuların elinde patlıyor.

-Bu maddeyi erabor için yazıyorum, eraborda oyuncu sayısı zaten az seviyede bundan dolayı da efsun atan oyuncu sayısı da yeni serverlere göre çok az. Bu durum da piyasaya düzgün efsunlu item girmesini zorlaştırıyor. Oyuncuların tek şansı efsunlarını kendileri getirmek oluyor ve yukarda bahsettiğim diğer maddelerden dolayı çok vakit ve maliyet harcamalarına rağmen hüsranla sonuçlanabiliyor.

Bu problemlere çözüm olarak 3 önerim var:

1. Alestada olduğu gibi "Kadim Efsun Nesnesi" Erabor ve Edorasa eklenebilir, yüksek level zindanların (Agile, Hidra, Yili, ZÇ) bosslarına drop olarak koyulabilir. Kadim efsun nesnesinin 1-120ye gitmeyeceğini düşünüyorsanız, zindanlara yeni bir efsun sandığı drop olarak eklenebilir. (Örn. 50x(Sv.7) Efsun Nesnesi Sandığı, 50 efsun nesnesi içeriği ile)

2. Efsunun yüksek level itemlere daha zor gelmesi oyundan kaldırılabilir.

3. Eski oyunculara ve itemlerini çoktan yapmış oyuncuların dezavantajını olsa da yeni oyuncuların vslik dizmesini teşvik etmek için genel anlamda efsun gelme oranlarında iyileştirme yapılabilir.

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

@AvşarEli

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!