Alesta Son Güncelleme Hakkında

• Oyunun 2-3. haftasında cata gibi sürekli yapılan bir boss a bekleme süresi eklemek ne kadar doğru? Bu bekleme süresinin ejder e eklenmesi gerekirken cata ya ekleyerek oyuncuları oyundan soğutuyorsunuz bu konuyu acilen çözmenizi öneririm çünkü 1-2 gün sonra bu olay cok fazla online düşüşüne neden olacaktır.

• 90 levelim oyunda bireysel olarak dönebileceğim farm yapabileceğim iki yer var. Kızıldaki metinlerden bir şey alamıyorum . 5-6 metin kırınca belki bir efsun nesnesi sandığı atıyor. Yaklaşık 1 saatte 4 tur cata dönebiliyordum. Şimdi 4 turu yapabilmek için 15+30+15+30+15+30+15=150 dk.zaman ayırmam gerek. Zaten akşamları 4-5 saat girip 20 tur dönüp şanlıysak 2 won kar edip çıkıyorduk artık onu da yapamayacağız. Kızıldaki kscilerden kurtulduk diye sevinirken yapılan bu güncellemeyle +86 bireysel oyunculara resmen serverden defolun gidip dediniz. Soğuma süresi kaldırılmazsa çok fazla oyuncu gidecek. En kısa sürede eski haline döndürmeniz dileğiyle.

• Ayrıyeten bu güncelleme içeriğini daha önceden bildirmeniz gerekirdi. Birilerin haberi vardı ki piyasadaki yavrucukları topladılar. Düne göre fiyatları %100 arttı.Kafaların fiyatları sürekli arttığı için elimdeki tüm parayla kafa çekmiştim(perşembe akşamı). 15 wona yakın para verdim. Şimdi soğuma süresinden dolayı kafa piyasası da düşecek. Yapılacak güncellemeleri HERKES ile paylaşsanız çok iyi olurdu.

• Ayrıyeten bu güncelleme içeriğini daha önceden bildirmeniz gerekirdi. Birilerin haberi vardı ki piyasadaki yavrucukları topladılar. Düne göre fiyatları %100 arttı.Kafaların fiyatları sürekli arttığı için elimdeki tüm parayla kafa çekmiştim(perşembe akşamı). 15 wona yakın para verdim. Şimdi soğuma süresinden dolayı kafa piyasası da düşecek. Yapılacak güncellemeleri HERKES ile paylaşsanız çok iyi olurdu.

Loncalar 2-3 gündür yavrucuk stokladılar bu güncellemeyle pazardaki 20 den satılan yavrucukları çekip piyasayı yeniden oluşturdular ki yönetiminde lonca başkanlarıyla toplantı yaptıgını söylüyorlar. Ejdere 30 dk lık bekleme süresi eklenmesi daha yerinde olacaktı. Loncalar 2 haftaya oyunu bıraktığında tüm üyelerini alıp gidecekler geriye bireysel oyuncular kalacak. Bireysel oyuncuların fikirlerinin de dikkate alınması gerekir.

• Katakombun droplarını bi yana bırakıyorum soğuma süresini acilen kaldırmanızı talep ediyorum bireysel bi oyuncu olarak şuan tek keyif aldıgımız şey katakomb ve 30 dakika boyunca beklemek keyfimizi kaçırıyor ve sıkılmamıza sebep oluyor ve sıkılıp keyif alamadığımız bi oyun istemiyoruz lütfen soğuma süresini kaldırın ve oyun keyfimizi eski haline getirin...

• Ben güncellemeyi çok beğendim. Piyasayı tekrardan canlandıracağı çok açık. Catacomb'dan atan itemler daha da değerlenecektir. Soğuma süresini deaftif kılmak için ekstra +86 lvl çar kasmak gerekecek ama olsun daha iyi oldu bence. Yahu +7 Cennet Bilezikler vs. 3m, Yavrucuk Kutusu 25m ye kadar düşmüştü. Şimdi çok daha iyi oldu. Güncellemedeki tespit edebildiğim noksanlık ise Ejderha Odası'na da keşke soğuma süresi koysalardı.

• Ben güncellemeyi çok beğendim. Piyasayı tekrardan canlandıracağı çok açık. Catacomb'dan atan itemler daha da değerlenecektir. Soğuma süresini deaftif kılmak için ekstra +86 lvl çar kasmak gerekecek ama olsun daha iyi oldu bence. Yahu +7 Cennet Bilezikler vs. 3m, Yavrucuk Kutusu 25m ye kadar düşmüştü. Şimdi çok daha iyi oldu. Güncellemedeki tespit edebildiğim noksanlık ise Ejderha Odası'na da keşke soğuma süresi koysalardı.

hocam 10 gündür soğuma süresi olmadan oyuncular sürekli cata yapıp çarları fullediler oyunun 2-3. haftasında böyle bir şey yapmak belki piyasayı canlandırır ama oyuncuların oyundan soğumasına da sebep olur bu droplar ve bekleme süresiyle 10 gündür devam ediliyor geri de kalan oyuncular için uçurum gibi fark oluşacak böyleyken benim 1 haftada kasacağım itemleri zaten 2 günde kastıkları için bu büyük haksızlık ki benim gibi çok insan var cata nın aynı kalıp düşük level farmlarının değerlenmesi gerekiyor catada +7 itemlerin çıkarılp metalin de sadece metin drobundan elde edilmesi gerekiyor ki piyasa düzelsin bu bekleme süresi gerçekten olmadı 2 haftadır aralıksız oynadıgım sv yi bugün oynayasım gelmiyor catanın ekmeğini yiyenler suan bu haline seviniyorlar cünkü geriden gelen oyuncularla aralarında dağlar kadar fark oluşacak

• hocam 10 gündür soğuma süresi olmadan oyuncular sürekli cata yapıp çarları fullediler oyunun 2-3. haftasında böyle bir şey yapmak belki piyasayı canlandırır ama oyuncuların oyundan soğumasına da sebep olur bu droplar ve bekleme süresiyle 10 gündür devam ediliyor geri de kalan oyuncular için uçurum gibi fark oluşacak böyleyken benim 1 haftada kasacağım itemleri zaten 2 günde kastıkları için bu büyük haksızlık ki benim gibi çok insan var cata nın aynı kalıp düşük level farmlarının değerlenmesi gerekiyor catada +7 itemlerin çıkarılp metalin de sadece metin drobundan elde edilmesi gerekiyor ki piyasa düzelsin bu bekleme süresi gerçekten olmadı 2 haftadır aralıksız oynadıgım sv yi bugün oynayasım gelmiyor catanın ekmeğini yiyenler suan bu haline seviniyorlar cünkü geriden gelen oyuncularla aralarında dağlar kadar fark oluşacak

Çok yanlış pencereden bakıyorsunuz hocam. O zaman ilk +86 lvl olanlara Kızıl Orman droplarını (Çelik, bilezik, kolye, küpe vs.) yedikleri için onları lanetleyelim. Böyle bir şey olabilir mi? Şu oyunda farkın açılmasının en önemli neden Mavi Ejderha Odası'dır. 2x2 = 4. Bu kadar açık. Bireysel oyuncuların yapabilecekleri farmların desteklenmesi gerekirdi ve o da oldu kanaatindeyim. Yahu bir Ejderha Pençesine 125-130m veriyoruz, 130m! Neden? Sırf tek başımıza Ejder kesemeyeceğiz için. Bu süreçte ne yapıyoruz peki 18-20m Küçülen Kafa alıyoruz ve Catacomba giriyoruz. Hepimiz giriyoruz hocam 10 tur yapıyorsan 7-8 tanesi çöp çıkıyordu. Yanlış mıyım? Kafa parasın bile ulaşamadığımız turlar olmadı mı? Ben Catacomb'a artık girmiyordum çünki kâr edemiyordum ki. Şimdi kule 15m ye düştüğü için Kafa fiyatları biraz ucuzlayacaktır. Catacomb'da da soğuma süresi olduğu için itemler değerlenecektir ve eminim çöp dediğimiz itemleri bile atsa her girişimizde kafa fiyatını rahatlıkla çıkaracağımıza inanıyorum. Dün Küçülen Kafa ortalama 18-20 edeiyordu. Bir Yavrucuk Kutusu attığında 25-30 ediyordu. Şimdi ise Kafa 10-15m edecek ama Yavrucuk Kutusu 60-100 arası edecek. Bence tamamen bireysel oyuncular için yapılmış müthiş bir güncelleme oldu. Mesele iyi analiz edip, doğru pencereden bakabilmek.

• Çok yanlış pencereden bakıyorsunuz hocam. O zaman ilk +86 lvl olanlara Kızıl Orman droplarını (Çelik, bilezik, kolye, küpe vs.) yedikleri için onları lanetleyelim. Böyle bir şey olabilir mi? Şu oyunda farkın açılmasının en önemli neden Mavi Ejderha Odası'dır. 2x2 = 4. Bu kadar açık. Bireysel oyuncuların yapabilecekleri farmların desteklenmesi gerekirdi ve o da oldu kanaatindeyim. Yahu bir Ejderha Pençesine 125-130m veriyoruz, 130m! Neden? Sırf tek başımıza Ejder kesemeyeceğiz için. Bu süreçte ne yapıyoruz peki 18-20m Küçülen Kafa alıyoruz ve Catacomba giriyoruz. Hepimiz giriyoruz hocam 10 tur yapıyorsan 7-8 tanesi çöp çıkıyordu. Yanlış mıyım? Kafa parasın bile ulaşamadığımız turlar olmadı mı? Ben Catacomb'a artık girmiyordum çünki kâr edemiyordum ki. Şimdi kule 15m ye düştüğü için Kafa fiyatları biraz ucuzlayacaktır. Catacomb'da da soğuma süresi olduğu için itemler değerlenecektir ve eminim çöp dediğimiz itemleri bile atsa her girişimizde kafa fiyatını rahatlıkla çıkaracağımıza inanıyorum. Dün Küçülen Kafa ortalama 18-20 edeiyordu. Bir Yavrucuk Kutusu attığında 25-30 ediyordu. Şimdi ise Kafa 10-15m edecek ama Yavrucuk Kutusu 60-100 arası edecek. Bence tamamen bireysel oyuncular için yapılmış müthiş bir güncelleme oldu. Mesele iyi analiz edip, doğru pencereden bakabilmek.

hocam başta dediğiniz konu oyunun döngüsü bu biçim de o konuya kimse bir şey diyemez ve loncalar ejderden bu kadar kasarken bireysel oyuncuların bu kadar mağdur edilmesi oyunun ömrünü kısaltır. Sizin de dediğiniz gibi 10 turun 7-8 i hala çöp çıkyor ve üzerine 30 dk lık bekleme süresi geldi bunu bir sürece yaydığımız da önceden bekleme süresi olmadan kesenler her türlü kar etmiş oluyor ve çarlarını dizmiş oluyorlar şimdi ise ben günde 20 cata yapabilecegim yerde bu 10 tura bile belki çıkmayacak ve en fazla 1-2 seferde yaptıklarım kar olarak kalacak. 2-3 günde bu kötü droplarla (zor sv için droplar bence yeterliydi) 1 haftalık yapacağım itemleri önceki droplarla 1 günde yapıyorlardı bu uçuruma neden oluyor ve oyuncularda bu uçurumdan dolayı oyuncuların çoğu oyunu bırakır. bu düzenleme sv açıldıgında olması gerekiyordu ya da ilk hafta böyle bir karar alınıp yapılması gerekiyordu bekleme süresi için geç kalındı. Yavrucuk kutularıda şimdi 2-3 günde 2-3 tane düşürecez ve en fazla 60m den gidecekler yani 120-180m arası bir şey olacak bekleme süresi olmadan kasanlar ve bu güncellemeden haberi olan loncalar sabah tüm yavrucukları çekip stok yaptılar yani coğu loncanın elinde belki yüzlerce yavrucuk vardır. Stokculara böyle prim verilmemesi gerekiyor ondan dolayı katanın eski haline getirilip hiç olmazsa metal ve +7 itemlerin droplarının kaldırılması cok daha etkili olacaktı.Ben ve konuştuğum çoğu kişi bu haliyle oynamayı düşünmüyoruz en fazla 2 gün daha bekleyip düzelmezse bırakmayı düşünüyoruz bu bekleme süresinin o kadar yanlış olduğunu düşünüyorum ki 2-3 gün içerisinde günlük online sayılarında ki düşüşü herkesin fark edeceğine eminim.

• Bencr arkadaş güzel söylüyor düzgün bi güncelleme olmuş ki azrailinde dropları bir tık daha düşerse piyasa daha iyi canlanacaktır şuanda pazar kuruyoruz satış olmuyor piyasa her geçen gün düşüyor buna çare bulunması gerekiyordu +8 anka ayakkabı 20m çelikler dusmus 100 130me basarken 10tane metal gitse ki daha fazla gidiyor zaten +9 parasını geçiyor metal piyasası düşüyor hatta metallerin drobuda azalmış olacak soguma suresıyle metalde pıyasada azalaxak değerlenecek bu şekilde 9 8 itemlerde degerlenecek azda olsa fiyatlar bu şekilde düşüle olursa herkes bi anda gelişecek ve oyun sonu demek olacaktır. Benim fikrimce mantıklı olmuş ama tabikide her fikre saygı göstermek lazım ilerleyen günlerde neler olacağını hep beraber göreceğiz iyi oyunlar..

• Merhaba, oyuna her gün yüzlerce yeni oyuncu katılıyor ve belirli bir seviyeye ulaşmış oyuncular farm ve zindan konusunda yeni oyunculara fırsat vermiyor yapılan 30 dakika soğutma süresi iki zindandada bu yüzden uygulanmıştır, tamamen oyunun iyileştirmesine yöneliktir. Keyifli oyunlar dileriz.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!