Edoras Öneri.

• Merhaba,Alesta sunucusu açıldıktan sonra Edoras'ın dramatik bir şekilde kaybettiği oyuncu sayısı piyasaya kritik şekilde yansımaya başlamıştır.
    Ortalama 1 hafta önce bir kyanit silah yapmak en fazla 500-300 wona denk gelecekken şu anda bu fiyatı 4k kadar bir derecede.
    Beta silah-zırh yapmak bile şu anda hiç bir şekilde mümkün değil.Çünkü kaybettiğimiz oyuncular bize piyasada item azlığı olarak geri döndü.150-180 wonluk corlar 380-390 won.
    Altın Apolet-Kıymetli apolet ve benzeri eşyalar 10 adeti 4 won iken şu an +100 won.
    Piyasadaki Kyanit silahlar bile şu anda kyanit dönüştürme eşyalarından kat ve kat daha ucuz.Oldukca ucuza yapabildiğimiz eşyalar artık bu item kıtlığı yüzünden tavan yaptı ve absürt ve yüksek fiyatlardan pazarlara konuldu.
    Al satcılar,itemci satışları.Sürekl serbeste alarak oyuncuları öldürenler ve buna benzer sebeplerden ötürü piyasa çok arttı.Uzatmak istemiyorum çünkü şu anda piyasa çok ama çok pahalı ve yeni başlayan hiç bir kimse itemini dizemez..Önerilerim:

1-Eşya bonusu etkinliği:Eşya düşürme-sandıklardan değerli eşya çıkma şansı bir kaç günlüğüne %200 %300 oranında artsın.Böylece piyasaya yüksek miktarda eşya gelir.Oyuncu seviyesi böyle gitmeye devam ederse belki bunu kalıcı yapabilirsiniz.Eşya bulunsada çok pahalı.

2-Yohara güncellemesi için geçici bir yüksek exp bonus etkinliği.Çünkü bir çoumuz 120 olmalı.

3-Ortalama 1-2 hafta sürücek uzun süreli Altın Futbol topu-Ay ışığı-Ruh sandukası etkinliği.

4-Yere düşen yang oranının 1 haftalığına 3 katına çıkması.

5-+90 Haritalarda-Büyülü ormanda-Vadide ve benzeri sıklıkla farm yapılan bölgelerin barışcıl bölge olması.Bunun bir savaş oyunu olduğunun farkındayız ama burası bir farm sunucusu.Eşyalarını yüksek fiyattan item satarak piyasayı yükseltmiş ve bu sayede itemlerini herkesten önce tamamlamış biri gidip yeni başlamış-başlasada piyasa yüzünden item yapamamış birini kesmemeli.Kısaca Farm haritalarında PVP'yi kapatın.

6-Kostüm-pet gibi etkenlerin farm yaparken önemli olduğunu biliyoruz.Belki etkinlik boyunca oyunculara yardımcı olabilicek ücretsiz bir kaç eşya dağıtabilirsiniz.

7-Etkinlik boyunca şehirler dışı yerlerde pvp-pk "Kısaca vs" imkanı olmasın böylece yeniler-eşyalarını tamamlayamayanlar herkes rahatca eşya düşürebilir.

8-Piyasadaki yang çokluğunu belirli günlerde üst üste 2 kere won masası getirerek azaltmak

9-Kısa süreliğine oto avı belirli bir süre oynamış oyuncular için ücretsiz yapmak.

Çok ağır ve item ve yang bakımından piyasa ve oyunculara yardımcı olucak şeyleri yapmanızı öneririm.Ayrıca her küfür konularına vakit ayırmayın.Çünkü çou tahrik ediliyor.Siz gmsiniz.Birinin sırf size takılıp peşinizden gelerek sürekli şaman bufunuzu alması veyahut durmadan sizinle uraşması sizi kesip üstüne hakaret etmesi nasıl bir his bilemezsiniz.Bazen o küfürü edenler toksit oyuncularınızın gazabına uğrayanlar oluyo.Buda farm haritalarında pk'yı kapatmadığınız için tamamiyle sizin suçunuz oluyo.

Kahramanlık madalyonu-Azrail zırhları Mavi ölümede eklensin.Yada en azından 1 tanesinden biri.Azrail drop oranları yükseltilsin.
    Pet-kostüm-binek ve benzeri eşyalar oyun içi daha basit elde edilebilir hale gelsin "TEKRARDAN" önceden öyleydi artık değil çünkü Alesta açıldı ve oyun çok kötü hale geldi.

---Yeni oyuncular için..

Her ne kadar Alesta yüzünden oyuncu kaybetsekte şu günlerde hağla oldukca iyi ve hevesli yeni oyuncular oyuna katılıyor.Piyasaya baktıklarında "Ben bu kadar parayı nasıl kasıpta alacağım" gibi kendilerine soru soruyorlar.Size tavsiyem ilk öncelikle piyasayı düşürmek için bir şeyler yapın.Yoksa 4. sunucuyu birleştirme planını 1 ay içinde sizden duymak zorunda kalıcaz.

Belki şöyle bir şey yapabilirsiniz.Yeni kahraman silahlarını direk %30 ortalama getirin diğer efsunlarıda 12 güç 12 çeviklik vb "Karaktere göre" değişsin.Böylece kimse bir dolunay bulayımda onunla kasılayım derdine girmez çünkü oyun başlangıcında ona metin kesmesinde iyi yardım edicek bir silahı olur.

Npc'deki silah ve zırhlara efsun getirilsin.Yani oyuncu sadece keşiş plaka ile kalmasın.Karakter her seviye atlayışında geçici süreliğine saldırı gücü-saldırı hızı gibi bonuslar kazansın.Örneğin 10.seviyeden 20. seviyeye geldim.Ve otomatik olarak 1 saatliğine karakterime 100 str ve %10 saldırı hızı geldi gibi.Biliyorum bunları kodlamak zor olabilir ama aklıma bunlar geliyor.Malesefki Rohan oyuncuları sadece oyun içi şikayet etmeyi biliyor.Kimse gerçekten genel bir öneride bulunmuyor.Sadece şunu düzelt bunu yap diyor..Herneyse.

Bir diğer önerim yeni başlayanların direkt olarak farma atlayabilmesi için 1 haftalık rüya ruhları verebilirsiniz.Ve maskeler."Tabiki ticareti olmayacak"

Ayrıca sürekli olarak yüksek eşyalarla düşük seviye metin farmı yapanlarada ayar çekilmesi gerek.Şahsen artık Mitsi Mat üstü simyaları giymek +60. seviye olmalı.Mitsi Parlak simyaları gitmek ise +85 ve üstü olmalı.Böylece çoktan simya ve itemlerini yapmış oyuncular fazladan simya desteği ile ufak seviye oyuncuların ellerinden zorla kesmeye çalıştıkları metini kapamazlar.

Edoras ve diğer 120 sunucuyu tekrar popiler yapmak için,yeni bir karakter getirebilirsiniz.Metin2'de yeni bir karakter yapmak basit.Ki internette zaten bir çou kişi kendine göre modeller ve beceriler kullanıyor.Birini seçin ve ekleyin.Belki 6. bir karakter sizi metin2 piyasasının tekrar başına oturtur.Çünkü yeni açılan sunucular sizi indirmeye başladı.

Global sunucularda olduğu gibi bir oyun içi WİKİ yapabilirsiniz.Böylece yeni oyuncular,parasından dolayı kimseyle konuşmayan ve tavsiye vermeyen kendini beğenmiş oyuncularınızdan yarım saat cevap beklemez ve küfür yemez.Üzgünüm ama kimse rohan2 sitesine girip wikiye bakmıyor oyun içi lazım.

Şu yardımcı şamanı biraz daha akıllı "Zeka seviyesini" yükseltebilirsiniz.Böylece yeni oyuncular bi buff için zorla kastığı 5 wonuda gidip buffculara vermez.

Yeni başlayan oyunculara 1 hafta sürücek bir full oran şebnem yüzüğü verebilirsiniz.

Yeni oyuncular 75'inci seviyeye gelene kadar NPC'lerden alınan şeylere daha az yada hiç para vermesin.

NPC lere artık 61. Seviyeye kadar eşyalar getirin.Böylece yeni oyuncular keşişle sürgünde kasılmak zorunda kalmaz.Ve o eşyalarada hazır efsun getirip +9 olarak 1 yangdan satabilirsiniz.

Dolunay ve KDP benzeri eşyaların kaynağı olan Vahşi canavarları daha hızlı spawn olmaları için ayarlıyabilirsiniz.Dolunaylar bile artık yeni oyuncuların alabiliceği türden değil.

---
    Yeni oyunculara başlangıçta ticareti yapılamicak şekilde:

200 Kutsama kağıdı
    Taş envanterine her tür taştan +4 10'ar adet.
    200 adet Çiçek kutusu
    200 adet Bulmaca Kutusu

Verilebilir.

Yeni oyunculara çok fazla destek vermenizi şahsen çok istiyorum.Gerçekten başlayıpda,piyasa ve toksit küfürlü oyuncuları gördükce oyunu bırakanları üzülenleri gördükce şu verdiğiniz gece gündüz emeğe acıyorum.Biraz olsun yenilere,o kadar uraşıp oyunda herkesi kesenler yüzünden bir yere gelemeyenlere yardım edin lütfen.

• Önerilerin için teşekkür ederim. Bu önerilerini dikkate alacağız fakat, oyun yapısını bozmayan ve bozmayacak şekilde güncelleme ve iyileştirme getirebiliriz.

• Önerilerin için teşekkür ederim. Bu önerilerini dikkate alacağız fakat, oyun yapısını bozmayan ve bozmayacak şekilde güncelleme ve iyileştirme getirebiliriz.

size şöyle söyliyim piyasa malesefki satılıp alınmadığı için vede malesefki fiyatları yeni başlamış birini aştığı için oyunu bozmayacakta olsa ne azından hağla rohanda kalan oyunculara bir iyilik yapın.Lütfen,dropları yükseltin en azından.İtem bulunmadığı için işimiz çok zor.Hiç bi şekilde düzgün fiyattan item bulamıyoruz.ELimden geldiğince yapabileceğiniz türden şeyler söylemeye çalıştım.Lütfen yeni oyunculara ve şu ana kadar piyasa altıcıların gazabına uğramış emekci oyuncularınızın sesini duyun.

• bu başlığı okuyan moderatör yok mu? usta şu 999.999 won olayını kaldırın piyasa alt üst oldu hiç oyuna girip bakmıyor musunuz? daha fazla yanlış yapmadan ve oyuncu kaybetmeden kaldırın. niye diyecekseniz kenarda parasını olanlar bu itemleri alıp bir kaç ay sonra 5 10 katına millete satacak. oyunun kalitesi açısından ben böyle +100 lwl üstü itemlerin sürekli pazarlarda kolay bulunmasına karşıyım.

• bu başlığı okuyan moderatör yok mu? usta şu 999.999 won olayını kaldırın piyasa alt üst oldu hiç oyuna girip bakmıyor musunuz? daha fazla yanlış yapmadan ve oyuncu kaybetmeden kaldırın. niye diyecekseniz kenarda parasını olanlar bu itemleri alıp bir kaç ay sonra 5 10 katına millete satacak. oyunun kalitesi açısından ben böyle +100 lwl üstü itemlerin sürekli pazarlarda kolay bulunmasına karşıyım.

Konuyu takip ettiğimizi belirttim.

• Genel olarak zindan giriş eşyalarının-karakter güçlendiren eşyalardan fiyat artışı var.Örneğin şu an kyanit fiyatları her ne kadar kyanit basma eşyaları aşırı yüksek fiyattada olsa kyanit eşyalar hağla yavaş yavaş artıyor.+100 seviye eşyaların TR'de de kolay yapılabildiğini unutmayalım.Kyanit vs.Çünkü buranın aksine orda herkes gidip büyülü ormanda metin kesmiyor.Kesende zaten kafasına göre ufak fiyatlar çekiyor.Çünkü bu zırhlar herkeste yok.Edoras'da şu an herkesde kyanit silah veya zırh veyahut iç eşyalar yok.Sadece belirli süre oynamış kişilerde var.WON stoğu düşündüğümüzden çok daha kritik yerlere ulaştı.Benim şahsi önerim piyasayı hafifletmek için Büyülü ormanda 120. seviye oyunculara kadar her seviye oyuncuya eşit miktarda Efsanevi YÜkseltme sandığı ve Metin taşı sandığı düşmesi.Böylece seviye farkı olmaz ve piyasaya birazcık daha fazladan efsanevi sandık gelir.

Bu dönemdeki aşırı + basma fiyatı artışının sebebi al-satcı kişilerin sürekli olarak efsanevi sandıkları ucuz fiyattan önceden stoklayıp şimdi pahalıya satmaya çalışmalarıdır.Bulmaca kutularını bile.Bakın her metinden çıkan eşyaylı bile.Pazarlardan 1 wona toplayıp.10 wona satmaya çalışıyorlar.AL-SAT ticareti malesefki piyasamızı çok kötü etkliyor.

Biliyorum piyasa bir müdehaleniz olamaz.Ancak malesefki bencil ve kendini düşünün oyuncularınız herkes için oyunu mahvediyor.Ben bişey diyemem.Güç bela wonumu kasar gene ihtiyaçlarımı karşılarım.Acıdığım şey gelen oyuncunun piyasaya bakıp direk esc oyun sonu yapması.Uykusuz geçirdiğiniz ve emek verdiğiniz ve herkes için açtığınız bu PVP'nin sadece bir avuç kendini düşünen oyuncu yüzünden yok olmasıdır.

Küçülen kafaları 10 wondan 20 wona çıkardılar.Liderlerin notunu 5 6 wondan 12 wona çıkardılar.Al sat ticareti çok aşırı bir boyuta ulaştı.Artık geri dönüş için sizin yardımınıza ihtiyacımız var.Oyuncu azalmış olabilir ancak hağla farm yaparak burda saydığım eşyaları çıkaran bir çok kişi var.Şu an oyuncu azaldıysa ve daha az yeni oyuncu katılıyosa tek sebebi absürt piyasadır.Biliyorsunuz ki her pvp'nin can damarı piyasa ve alış ve satıştır.Her gün GLOBAL CHAT üzerinden p6 alınır.Parayamı ihtiyacın var p6 alınır bütçe 20k 50k won diye yazmalarından bıktım.Artık ben nasıl para kasacağımı bilmiyorum.İtem yapmak önceden kolaydı.Herkes bir yere kadar eşyalarını diziyordu.O kadar basit olmasına rağmen bir çok kişide 105lik zırh dahi yoktu.Ama şu an hiç bir şekilde dizme şansları yok.

Kısaca uzatmadan tek söyleyebiliceğim 10k won alın yanınıza.Ve 1 level savaşçı açın.Şehirde gezinin ve alabileceğiniz şeyleri düşünün.Mitsi mat yakut bile 1k ya yükseldi.Ki zamanında 150 won belkiydi.Her metinden çıkan eşyalar son derece pahalılandı.Oyuncu düşüşünün 1. sebebi Alesta 2. sebebi ise kontrolsüzce yükselen piyasa.EP 1500 wondan 5000lere çıktı.Artık Happy Hours'da işe yaramıyor.Alım satım belirli eşyalar üzerinden dönüyor.Ve p6 alanlar o eşyalarında fiyatını yükseltmekte son derece kararlı.Derhal müdehale gerek.İsterseniz itemler için fiyat limitini siz getirin.İsterseniz dropları yükseltin.İsterseniz özel etkinlikler yapın.Örnek:

1 Hafta içinde her bossdan çıkan eşya sayısı 2 katına çıkacak !
    1 haftalığına her metinden çıkan drop oranı 2 katına çıkacak !
    Kısaca farm yapanlara bir kolaylık sağlayın ki,al satcılar artık bir şey yapamasın.AL SATCI kesim piyasayı sadece şu şekilde yükseltebilir."KITLIKTA OLAN" sunucuda bulunmayan eşyaları saklayıp sonradan çok yüksek fiyata satarlar.Bu yüzden size drop oranlarını yükseltin dedim.Çünkü yaptıkları şey bu.Stokla,bekle,sat.Ve piyasası yükselsin.Ve kar edim.Umarım yardımcı olabiliyorumdur.Genede nasıl düzeltmeler getireceğiniz size kalmıştır.Ancak bol etkinlik "Özellikle futbol etkinliği" işimizi görürdü şahsen.

• Pekala sanırım yeni kısa bir önerinin süresi geldi gibi.Uzatmadan :P

--Sage beceriler normalde olması gerektiğinden 10 kat güçlü.Bunu bulamayanların hesabı çok güçsüz kalıyor.Geçerli piyasadaki fiyatları aşırı yüksek.Önerim +75 ve üstü bütün bosslardan çıkabilir hale gelmesi.-100 +75 arası canavarlardan çıkma ihtimali düşük geri kalanı orta olmalı.

--Kavansit veya kara ejder eşyalarını bilemem ancak kyanit eşyalar ve Beta eşyaları yapmak piyasa altı alım satım yapanlar yüzünden yükseldi.Önerim Efsanevi yükseltme sandıklarından 2-3 arası %100 oranla apolet çıkması.

--Kyanit zırhları yapmak ve basmaka ayrıca zorlamaya başladı.Mitril-Akik-Aytaşı-Titandiyoksin gibi eşyaların çıkma oranı arttırılmalı.

--Ruh Taşı++ eşyasının yanmaması gerekli.En azından bu kadar nadir çıkıyorken.

--P6 Alım-satım yapmak oyun kuralına aykırı olmalı.Ve 1 aydan 3 aya kadar ban ile cezalandırılmalıdır.Pİyasa altı alım ve satım yapılması oyun içi ticareti çok kötü durumda etkiliyor.Ne piyasa altı satım nede alım yapılmalıdır.

--Yeşil efsun botu bir süredir bugda bunu düzeltin lütfen.

--Zehir bulutu yeteneği artık büyü hasarı yerine saldırı değeri vermeli (INT'den STR'ye dönmeli)

--Kırmızı Kurt Ruhunun verdiği saldırı değeri yüksek oranda düşürülmeli.

--Büyü bozma taşının %25'lik büyü bozma oranı %15-%20'ye düşürülmeli

--Pet küresi satıcı veyahut belirli bosslara eklenmeli.

--Geçici EP kuponu indirimi yapılmalı.

--Yılbaşına özel etkinlikler düzenlenilmeli.Bu etkinliklerden oyuncular belirli miktarda ep kazanabilmeli

--Şamanın düz vuruş hitbox sorunu çözülmeli.

--Lycan'ın Kurt Pençesi becerisi aşırı bir şekilde nerflenmeli.Kritik oranı-saldırı değeri-zırh deşme oranı düşürülmeli.

--Kırmızı kurt ruhunun savunmaya eş değer bir biçimde delici efekti düşürülmeli yada kaldırılmalı.

--İyileştirme grup efekti eklenmeli

--Çivit Kurt ruhu artık tüm gruba etki etmeli

--Kalan karakter yenilemeleri ve okçunun hafif adım yerine getirilmiş özel becerisi getirilmeli.

--5-35 Seviye arası tüm metinlerden 30 seviye eşyalar düşmeli.Dolunay-Kırmızı Demir Pala-Antik çan vb..

--Bulmaca kutusu bütün seviye metinlere eklenmeli.

--Mavi ölüme fazladan bir kaç eşya konulmalı (Exp Parşomeni,Nesne exp parşomeni,ruh taşı++ (10)-(5) Adet arası büyülü demir.

--Mavi ejdere fazladan ödül eklenerek daha değerli hağle getirilmeli.

--Silahcı-Zırhçı NPC'lerine 1 - 18 - 26 yerine 26 - 34 - 48 lik zırhlar getirilmeli.Veyahut 34 - 48 - 54 lükler.

--Bütün Bosslardan Milo-Athena sandığı çıkmalı.

--Salsa elbisesi Steampunk kıyafeti veya bir çou diğer güzel görünen kostümler milo ve athena sandıklarına eklenmeli.

Şimdilik bu kadar sanırım.Umarım içinden bir kaç tane seçebilirsiniz.

--Ayrıca posta kutusu ne zaman aktif olucak ?

• --Süreli görevleri para karşılığında süresini kaldırma gelsin örnek:

Liderlerin görevi - Yarım saat başı 1

1 Saati 3 kere kaldırma ücreti - 1w
    2 Saati 3 Kaldırma ücreti - 2w
    3 Saati Kaldırma ücreti sabit - 4w "Ve sürekli olarak bu şekilde devam etsin.

Oyun içi en ufak küfürü bile cezalandırıyosunuz.Bence bu yanlış.Şahsen PM dışında herkesin görmesini zorunlu hale getiricek türden küfürler dışında hakaretlere ceza vermemelisiniz.Yani:

Global chat (Bağırma)
    Lonca Sohbeti
    Grup Sohbeti (Grupta 3 den fazla kişi varsa)
    Normal Sohbet

Ve varsa diğer herkesin görebildiği küfürleri cezalandırın ancak,şahsi PM üzerinden yapılmış hakaretlere bakmanız bence o kadarda önemli değil.Çünkü oyunda engelleme,fısıltı bloklama gibi şeyler eklenmiş.Bunları kullanarak kolayca bu küfürler engellenebilir.Eğer oyun içi birinin size küfretmesini kafanıza bu kadar takıyosanızda oyunu oynamayın.Bu metin2 küfürsüz malesefki ne pvp ne de TR var.(Daha doğrusu küfürsüz oyun yada ortam yok)

Gaya Mağzası ve Metin Mağzasını yenileme getirin.Sürekli aynı eşyaları görmekten sıkıldıkda.

Otomatik Av - Metin ve Gaya mağzasına eklenmeli.Veya yüksek seviye bosslara eklenmeli.

+90 Haritalarda canavarlardanda ufak bir şansda + basma atılabilmeli.Aynı 2. Köydeki bir yabani delinin değerli taş düşürme şansı gibi.

Kostüme silah yansıtma getirilmeli tekrar (Varsa bilemiyorum ben yapamadım bunu yapamazsın diyor).

Ve en önemlisi..

Biliyoruzki herkesin çok kolay kasılma şansı yok.Ve bazılarımızın itemleri yok.Güçlü kişiler bizim metinlerimizi bizi öldürüp ayrıyetten çalıyor.Canavarlarla dolu bir yerde kasılırken başka biri gelip yerimizi kapabiliyor.Bende diyorum ki seviye görevlerimi getirseniz ? Örneğin 1. Seviyeden 120'ye kadar.Belirli canavar - metin kesme veya eşyayı bir yere götürme - npc ile konuşma gibi belirli aktiviteler karşılığında oyuncuya ufak bir miktar yang ve görevin karşılığını gerçekten verecek miktarda exp verilmeli.Bu ücretsiz exp görevleri sayesinde kasılıcak kadar iyi itemleri bulamayanlar veya yer bulamayanlar bu görevleri yaparak kolayca seviye yükseltebilirler.

• Aah,sanırım discord'dan bu konunun linkini atsam veyahut ordan en azından en önemli 3 5 şeyi tekrar etsem iyi olacak ama.Şimdilik en önemli birkaç acil güncellemeyi elimden geldiğince "Kibar" bir şekilde anlatmaya çalışıcam.

Bakın reklam yapmış gibi olmasın ama...Otlu veya Global -- Farmlık , pvp'lik (Kısaca vs) her pvp sunucusunun 1 özelliği vardır "Rohanda asla vaar olmamış" Ki oda:

Piyasa bir şekilde düşmeye başlarsa anında müdehale..Bunu nasıl mı yapıyorlar ? Mini güncellemelerle.Örneğin otlu bir pvp sunucusunda,mavi ejdere girmek için gereken kıvrık anahtar eşyası atan General'in çıkardığı kıvrık anahtarların fiyatı yükselmişse.Direk ufak bir güncelleme ile bu bossun attığı kıvrık oranı önemli derecede arttırılıp piyasadaki fazlalığı arttırılıyor.Ve direk bu eşyanın piyasasına müdehale ediliyor.Bu sayede her pvp'nin gerçek anlamda damarı olan piyasa kurtuluyor.

Ne istiyoruz ? Piyasamızı kurtarmak için mini güncellemeler.Drop artışları azaltışları ve ekstra oyuncular için cezai işlemler.

-Belirli eşya-item-metin taşı sandıkları gibi şeylerin düşme oranları çok yüksek oranda artsın.
    -Piyasa altı alım ve piyasa üstü satım yapanlar ağır şekilde cezalandırılsın.

Başkada bir şey yok.

Oyuncular:Yardım edin piyasa mahvoluyor,eğer piyasa mahvolursa kimse bişey alamaz pvpde batar.:
    Rohan2 Yönetim:Biz piyasaya müdehale edemeyiz..sAyGıLaRıMlA
    Oyuncular:O halde bir kaç eşyanın drop oranını yükseltemezmisiniz ? Biz size yardımcı olabiliriz düzeltmekte.
    Rohan2 Yönetim: "Foruma bakar ve bir şey olmamış gibi ayrılır".

Sadece 10 bin wonunuz oldunu düşünüp oyuna girin ve neler alabiliceğinizi bir kağıda yazın.Aynı sorun Alestada'da başlamak üzere lütfen ama.

• 5 gün önce güncel Efsanevi ve Mitsi mat simya fiyatları:

250-350 won arası mat efsanevi.

750-900 won arası mitsi mat

Şimdiki fiyatlar

650-800 arası efsanevi mat

1500-2000 arası mitsi mat

Ortalama artışı siz söylermisiniz ? Daha kaç kere kaç defa.Ve daha ne kadar drop arttırın demem gerekiyor ? Kaç kere daha ne kadar Piyasa altı alım satım yapanlara ağır cezai işlem uygulayın demem gerekiyor ? Ben buraya kişisel sebeplerden gelmedim.Ben 120 level şaman sahibiyim.İstesem çatır çatırda paramı yaparım gecelerce uraşıp.(Ki yapıyorum yalanda yok) Ama peki soruyorum size ne için ? Günlük 100 won ve üzeri zamma urayan piyasa içinmi ? Daha size ne kadar drop oranlarını arttırın diye yalvarmamız gerek ? Sizce sadece yüksek levellerin yararınamı olucak ? Bütün sorunları çözücek düzgün ve iyi bir alternatifiniz mi var ? Üstünde günlerdir durduğunuz başka bir çaremi var ? Ne var da bu kadar bekliyorsunuz ? "Sunucuları birleştirmicez" sözde kalıcak buda aynı yeni sunucu planımız yok diyip Alestayı açtığınız gibi.Kaç kere size daha önerilerde bulunup gene boş cevaplar alıcaz ?

Geçen gün arkadaşım gecesini gündüzüne katıp 10k won yaptı.Tertemiz 5-5 yakut alabilmek için.Ne oldu biliyormusunuz ? o 10k yı biriktriği günden sonraki gün 12k ya yükseldi.Parasının bir kısmını ben tamamlarım dedim tamam dedi.O gün yakut bulamadım ve ertesi gün.TErtemiz yakutlar 17kya yükseldi

Şu parlak yakutlar tertemiz yakut fiyatlarına ulaştı.

Cor drop oranını aşırı aşırı aşırı şekilde yükseltin.Büyülü ormandaki drop oranlarını yükseltin.40 levellik metinlere biraz daha düzgün şeyler koyun.Bakın ben 120 levelde yaptığım onca farm ile item alamıyorum.Kara ejder itemleri pazarlara düşmeye başladı. 120k dan kusursuz Yakutlar görüyorum.Antika yakut bile eski efsanevi yakut fiyatlarından yüksek.

Nasıl gelip burda önerilere bakıyorsunuz anlamıyorum.Dropları açın diyorum lütfen.Allah için hani ne bileyim.Namazınız olsa,işiniz gücünüz olsa.Tüm gün çalışsanız bile.12 saat gece 12 saat gündüz olan 1 günden 1 saatini oyuna girip 10 dakika dolaşmaya ve piyasaya bakmaya ayırabilirsiniz.

Yeni oyuncular gelmiyor ?! Bırakıyor.Artık onları sunucuda tutamıyoruz.Gelende gidiyo olanda itemini gerçek paraya satıp kaçıyo.Yohara gelmeden önce bu sunucu biter.Son kez söylüyorum artık şu sunucunun sorunlarını çözün ve bunun için ise oyuncularla çalışın.

Siz gene paranızı nesne marketten kazanıcaksınız ben size bedava ep dağıtın demiyorum.İTEM DROP ORANLARINI arttırın diyorum.Bakın simyalar karakterler için aşırı önemli.Bunun üzerinden yüksek miktarda para dönüyo.Herkes birbirini kazıklamak için uraşıyo.Ticaretciler ticaret yerine piyasa altı alım satım yapıyo.Bakın şu 1 yıl öncesine kadar piyasa altı alım satım çıktı hem her pvp hemde tr ayvayı yedi.Bu Piyasa altı alım satım tüm metin2 pvp lerinde ömrünü bitiriyor.Sizi son kez uyarıyorum.Bütün dropları eksik oyuncu oranına göre %200 oranında arttırın.Artık tek metin taşı sandığından 5-10 arası cor atsın.Cor fiyatları simya fiyatları uçtu piyasaya biraz fazlalık gerekli.Yoksa bu düzelmicek.Elimizden geldiğince size önerilede bulunuyoruz.Oyunu düzeltmek için olanları not ediyoruz demeyin sakın bana etmiyosunuz.ETseydiniz eğer bu yakutun fiyatı 1 günde 400 won zamlanmazdı.Artık Piyasa altıcıları banlayıp cor oranlarını yükseltin.Çok zor günlerden geçiyoruz elimideki hiç bir para bişey almaya yetmiyor.Bu herkes için geçerli kimse bişey alamıyor.Lütfen artık biraz şu oyuncularınıza yardım edin LÜTFEN.ARTIK GERÇEKTEN DAYANAMIYORUZ.

• En son çare yapıcaksanız

Arama camını kaldırın
    Ticaret camı tek eşya olsun
    Fiyat bulucuyu güncelleyin.
    Fiyat bulucudaki fiyatların üstünde eşya satanları ise cezalandırın.Veya koyulamaması için bir yol bulun.Orjinallik demeyin bana bu bir pvp.Orjinal metin2 nin %40ı belki var burda.Piyasa pvpnin ömrünü uzatır.Geceli gündüzlü pvp açma hayal ve emeklerinizin çöpe gitmesini istemiyosanız.Bunlaarı yapın.

• En son çare yapıcaksanız

Arama camını kaldırın
    Ticaret camı tek eşya olsun
    Fiyat bulucuyu güncelleyin.
    Fiyat bulucudaki fiyatların üstünde eşya satanları ise cezalandırın.Veya koyulamaması için bir yol bulun.Orjinallik demeyin bana bu bir pvp.Orjinal metin2 nin %40ı belki var burda.Piyasa pvpnin ömrünü uzatır.Geceli gündüzlü pvp açma hayal ve emeklerinizin çöpe gitmesini istemiyosanız.Bunlaarı yapın.

Merhaba, serbest piyasanın geçerli olduğu bir oyun oynamaktasınız, isteyenin istediği fiyattan özgür iradesiyle item koyması en doğal hakkıdır. Açtığınız forum konusu takım tarafından incelendi ve üzerinde tartışıldı, serverla ilgili düşüncelerinizi yazıya dökerek gerek bizim gerek oyuncularımızın okuması için sarf ettiğiniz emek, ayırdığınız vakit için teşekkür ederiz. Fikirleriniz her daim bizim için kıymetlidir. İyi forumlar

• Merhaba, serbest piyasanın geçerli olduğu bir oyun oynamaktasınız, isteyenin istediği fiyattan özgür iradesiyle item koyması en doğal hakkıdır. Açtığınız forum konusu takım tarafından incelendi ve üzerinde tartışıldı, serverla ilgili düşüncelerinizi yazıya dökerek gerek bizim gerek oyuncularımızın okuması için sarf ettiğiniz emek, ayırdığınız vakit için teşekkür ederiz. Fikirleriniz her daim bizim için kıymetlidir. İyi forumlar

Bir kişi 20 wondan koyarken diğer kişinin 200 wondan koyması elbetteki benim için hiç sorun değil.Ama siz bilee..Biliyorum ki,siz bile oyuncularınızı nasıl bir koyun ve kaç tanesinin çoban olduğunu biliyosunuz.Oyuncularınız en ufak bir söylemde bile tedirgin olabiliyor.Biri Edoras diğer sunucular ile kısa süre içinde birleşecek dese hiç ama hiç tereddüt etmeden inanır.Oyuncularınızın Sadece ufak bir kısmı discord ve forum kullanıyor geri kalanının hiç bir şeyden haberi yok.Aynı mantıkla oyunu bırakıyorum diyenleride cezalandırıyosunuz çünkü diğerlerini oyunu bırakmaya teşvik ediceğini biliyosunuz.Ve burdada aynı mantıkla bende sadece 20 wonluk eşyayı 200 wona koyupda diğer oyuncuları buna teşvik edenlere yol vermemek tek çare demek istedim.Ama genede ARAMA CAMI eşyasını derhal kaldırmanız gerekiyor."Biliyorum süs taşı biraz zamlanıcak ancak" yapıcak bir şey yok.Ya dropları eksik oyuncu oranına göre yükseltmelisiniz.Yada fiyatları siz belirlemelisiniz.Alesta'da malesefki yakın bir zamanda piyasası yüzünden kaybedecek.Anlıyorum güncellemeler oyun içi değişiklikler ve daha bir sürü şey ile uraşıyorsunuz.Ancak tek söylemek istediğim önceliğiniz farklı.Önceliğiniz oyuncuların oyun içinde nasıl ve ne kadar sürede eşyaya sahip olabiliyor diye düşünmek olmamı.Zırh,takı,silah bunlara oyuncular sahip olabiliyormu ? Simyalarını bir oyuncu ne kadar sürede dizer bu süze içinde sıkılıp sunucumu bırakırmı diye düşünmelisiniz.Piyasaya müdehale etmek için ya fiyat bulucu zorunlu olmalı ya arama camı kaldırılmalı yada droplar arttırılmalı.Umarım geç olmadan düzeltebilirsiniz.(Özellikle eklemek istiyorum piyasa altı alım satım yapanlara cezai işlem uygulayın)

• Görüyorumki Gmler veya oyun yöneticileri YurikoOmega kadar çaba göstermemişler cevaplar hep otomatik sanki kopyala yapıştır yapılmış gibi okuduk anladık takip ediyoruz havasında ama yapılan hiç birşey yok FORUMU ne amaçla açtınız!!!. Oyuna bakıyormusunuz +200 tılsımlar kaç won simyalar kaç won bu olanlar son 1 ay da diyorsunuzki serbest piyasa isteyen istediği fiyata koyar ama oyuna yeni başlamış biri 200 - 300 k wona nasıl tılsım alsın veya 150 - 200 k wona nasıl kusursuz yakut alsın doğal olarak oyuncularda şu özgürlüğe sahip isteyen istediği serverda oynar. Piyasanın bu içler acısı hali yüzünden kaç oyuncu kaybettiniz farkında değilsiniz. En son 300 tl lik ep aldım o kadar pişmanımki bir dahada almam çünkü bi ederi yok tamamen çöpe atılmış bir para olarak görüyorum. Şunu unutmayın eğer gm ve oyun yönetici olarak siz birşey yapmazsanız oyuncuların yapacağı tek şey başka serverlara geçmek olur. Size bir tavsiye vereyim belki dinlersinizde hiç yoktan diğerlerine bi faydam olur ŞU WON MASASINI Bİ AÇIN ARTIK bir iki kere açtınız ondan sonra bi daha gözükmedi !!!

• Aaah.Konumla ilgilenmeyi unutmuşum üzgünüm ;( ... Eeh..Yazdığım onca şeyden biraz olsun..Ne bileyim..Not falan aldınız mı ? Gerçekten oynadığım sunucuyu desteklemek için çok uraşıyorum.

--Ufak güncellemeler ile drop oranlarını düzeltin.Ve büyük güncellemelerden önce bugları ve dropları düzelterek alt yapıyı kurun.Böylece daha basit bir şekilde yapabilirsiniz büyük olanları.

--Büyük güncellemeleri bekletmek yerine oyunculara yavaş yavaş yeniliklerden bahsedin.Böylece oyuncular yeni gelicek olan görev-item-eşyalara yönelik olarak piyasasını yenilikten önce ayarlayabilir ve sizinde yeniden ufak bir güncelleme ile ayar yapmanıza gerek kalmaz.

--Yeni oyuncular için fazla özen gösterin.Yeni başlayan bi royuncu sahip olduklarıyla ilk haftada en kötü efsanevi bir set dizicek kadar güçlü olmalı.Çünkü zaten mitsi seti alamicak bari efsanevi sete sahip olsunda mutlu olsun ilk haftadan.

--Oyun içi bir wiki yapın.Bu wiki oyun içi bir pencereden açılsın.Sandıklardan neler çıktığını bosslardan neler çıktığını nerede olduklarını neler ile kolayca öldürülebiliceklerini yazın.Yeni oyuncular,diğerlerine sorular sorduğunda küfür yiyerek kendilerini kötü hissetmesin.Böylece soru sormak yerine herkes bu oyun içi wiki sayfasını açarak herşeye rahatça ulaşabilir.

--GG-WP gibi kelimelere otomatik sansür ve uyarı yaptığınız gibi küfür kelimelerinede yapın.Böylece cezalar caydırıcı ve hızlı olur.Sizde daha az ss ile uraşırsınız..

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.

• Erebor ve Edoras İçin Öneri

İlk Öncelikle söylemek istediğin,gelecek olan Yohara güncellemesini bir fırsat bilmeli ve bundan istifade ederek bu 2 sunucu ayrık bir şekilde birleştirmeliyiz.Ereboru kapatmalıyız.

Eşyaları geçirmek.

Biliyoruz ki Ereborda çok emek verenler var.Ve bunlar artık sunucuların birleşerek dahada beter olmasını istemiyor.Ayrıca Edorastaki oyuncularda Erebor'daki aşırı piyasanın kendisine yansımasını istemiyor.Bu yüzden şu önerileri paylaşmak isterim.

Erebor'dan Edoras'a oyuncular eşyalarını ve piyasayı bozmamak içinde belirli bir miktar yangını Edorasa geçirebilsin.

Örnek:

Seviye 120 (Ninja)

İç eşyaları (Kısaca kyanit)
    Eli ve üstü kara ejderha
    Simyaları kusursuz 5-5
    Sahip olduğu yang 200k won.

Edoras'a geçmek istersen konulacak limitler

Karakter bir isim değiştirme kağıdı ile Edorasa geçirilecek.Karakter 120 olarak oyuncuya teslim edilecek.
    İç eşyaları zırhı ve simyaları aynı şekilde verilecek.
    Max 100k won olmak üzere sahip olduğu para geçirilecek.

Satmalık eşyaları Edoras piyasasına göre özenle seçilerek geçirilecek.
    Kasılmalık farklı eşyaları ise aynı ws lik eşyaları gibi geçirilecek.
    Oyuncuları teşvik için karakteri ister şaman ister ninja ister savaşçı gibi dilediği gibi dilediği karakterde geçirilebilecek.

E-posta onayı ve geçmek isteyenler.

Elbetteki her oyuncu bu şartları kabul etmeyebilir.Bu yüzden son oyuncusu kalana kadar beklediğiniz bu sunucuyu taki hiç oyuncusu kalmayana kadar açık tutabilirsiniz.Yeni bir sunucu birleştirme yerine eski sunucuyu yeni sunucuya aktararak Edoras'ta yüksek oyuncu tekrar yakalanabilir.

Sunucu birleşmeleri piyasalarıda birleştireceği için,sunucu geçişleri sırasında etkinlikler yapılabilir.Drop etkinlikleri boss etkinlikleri.Böylece gelecek olan eşyalarla + Edorasın sahip olduğu eşyalarla + etkinlikten kasılarak gelicek eşyalarla fazladan item birikecek ve bunlarda piyasadaki eşyaların aşırı bir şekilde pahalılaşmasını engelleyecek.

Geçmek isteyenler güvenlik sebeplerinden dolayı E-Postalarını değiştirmeli yeni şifre ve Id belirlemeli.

Neden eşyalarımız tamamiyle geçirilmiyor ?

Bildiğimiz üzere Isengard-Gondor-Rohan sunucularının 3'üde vakit içerisinde farklı piyasalara sahip oldu.Bu yüzden oyuncuları yeni geldikleri sunucuda item fazlalığı ve aşırı won birikmesini engellemek amacıyla bu sistem getirilmeli.

Örneğin biri 400k wonu var.Ve edorasa tam bu parayla geçti.Karakterinizi tamamiyle günler içinde fulleyebilirsiniz.Edoras sunucusu Erebor'a göre daha ucuz bir piyasaya sahiptir.Bu piyasadaki eşyaların tamamiyle yok olmaması,veya oyuncuların getirdikleri fazla parayla piyasayı bozmaması amacıyla yapılacaktır.Oyuncuların eşyaları tam geçirilecek ancak 100wondan fazla yang taşınmayacak.Oda Edoras piyasası bozulmasın diye.

Sunucular neden (Bu) şekilde birleştirilmeli ?

3 Sunucu birleşmesindede kötü sonuçlar elde edilmiştir.Ve 3'ü eninde yada sonunda kötü piyasaya sahip olmuş ve oyuncu kaybetmiştir.Bu yüzden,yeni sunucu yerine yada sunucuları birleştirmektense.Sunuculardan birini bir diğerine aktarıp orayı tamamiyle kapatarak oyunu aynı bırakıp aynı şekilde devam edecekler.Erebor'daki kişilerin Edoras'a geçmesi hağlinde bir çou boss ve belirli farm ve itemlerde fazlalık görülecek.Ve bu sayede Edoras'taki az oyuncu az itemler Erebor'dan gelecek olan fazla eşya ancak sayılı oyuncu ile bir nebze azalacak.Erebor oyuncuları artık daha az yanlız hissedecektir.

Rohan Şirketine Öneri.

Son derece iyi bir pvp sunucusu olmanız malesefki hatalar yapmadığınızı göstermiyor.Malesef ki Twitch,youtuber ve sağdan soldan sahte hesaplarla yeni sunucu açın diye size haykıranları çok fazla önemsiyorsunuz.Bunu yapmamalısınız.

Bunun yerine şöyle bir fikrim var.Yeni son bir sunucu daha açın ve 3 tür sunucunuz olsun

Edoras 1-120
    Alesta 1-99
    (Yeni sunucu) 1-105

Her kitleye hitap eden 3 sunucu olsun bunlar asla kapanmasın.

Bu sunucuları nasıl devam ettirmelisiniz ?

Şahsi fikrim yeni oyunculara değer vererek.Biliyoruz ki önceden başlayan sonra başlayanı çatır çatır yiyor.Bu yüzden kimse açılalı 3 ayı geçmiş sunuculara başlamıyor.Bu yüzden,yeni başlayan oyunculara bol bol destek ve eşya yardımı yaparak.Etkinliklerinizi bol tutarak.Drop oranlarını açık ve piyasayı kontrollü tutarak.Belkide bırakın 3'ü senelerce yaşayacak 3 sunucu açabilirsiniz.Şahsen bu benim düşüncem.

Umarım burdaki yazanlar size yardımcı olmuştur.

• Meraba,tekrardan hem bir soru hemde bir öneride bulunmak istiyorum.

Yohara güncellemesinde 9. seviye beceriler getirilecek mi ?

Yohara yada farklı bir güncelleme geldiğinde Ninja ve Lycan'ın malesefki çok fazla buglu olan ve oyuncuların bundan sonuna kadar yararlandığı becerileri düzeltilecek mi ?

Artık güncelleme notlarını güncellemden önce açıklasanız ? Mesela,eğer oyuncular bu şeyin olmasını istiyorsa yada istemiyosa bunu size bildirebilir.Ve sizde o şeyi tekrar düzeltmek zorunda kalmazsınız ve herşeyi en baştan tekrardan oyuncuların isteğine göre yapabilirsiniz.Tabi gene sizin kararınız.
    ------------

Biliyoruz ki Yohara güncellemesinde yeni ekipman ve beceri ayrıyetten görevler mevcut.120 olan oyuncuların yeni becerileri için mutlaka 1 kere Hidra kesmek zorunda kalacağını biliyorsunuz.Malesef ki Hidrada çıkan kavgalar vede her oyuncunun 120 olsa dahi Hidraya karşı en az +200 tılsım gerekmesi benim gibi şaman veya farm becerisi düşük karakterleri derinden sarsabilir.

Diyorum ki Hidranın attığı sandıkları azaltıp buna oranla Hidra'nın kuvvet ve hasarını ayrıyetten gücünü düşürseniz.Daha iyi olmaz mı ?

Biliyorum bu birazcık kolaya kaçmak gibi gelecek ancak,kim neden rastgele bir şaman yada okçuyu yanında hidraya götürsün ki ? Bu konuda belki farklı sınıf farm yapamicak canavar kesmekte zorlanacak olan karakterlere karşı birkaç yenilik veya kolaylık getirebilirsiniz ?

Güncelleme için önceden bir haber verilecek mi ? Beta süreci ne kadar sürücek ? Bu güncelleme kafadan bir tarih ile ne zaman gelecek ?

Ayrıca beta testi alımları devam ediyormu ?

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!