ALESTA YENİ ANKET

• bunun kolaylık veya zorlukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ticaret camının olmaması eziyetten başka bir şey değil. Olması gerekiyor, neden yarım saatimiz durduk yere bir itemi bulmak için boşuna gitsin? o giden zamanı farmlayarak geçirmek varken

• sen böyle düşünüyorsun ama hiç birşey olmaz ticaret camından adam bakıp ona göre eşya alıp satacak sen bunun neyine iyi diyorsun böyle sunucularda ticaret aynası olursa piyasa diye bişey kalmaz herkes fiyat düşüre düşüre artık ticaret ölür

• Bence senin dediğine göre piyasa diye bir şey kalmaz kardeşim. Adı üstünde "piyasa" her itemin bir piyasa fiyatı vardır. Bunu bilmekte oyunu bilen bilmeyen her oyuncunun hakkıdır. Sen yarın öbürgün gerçek hayatta kuyumcudan altın almaya gittiğinde altının fiyatını bilmessen neye göre alacaksın o altını kazık yersin direk. Oyuncuların oyunun içindeki her itemin güncel piyasasını bilmesi kadar normal birşey olamaz. Cam olmassa eğer 100m lik bir şeyi piyasayı bilmeyen birisi 30m ye kuracak diğer adamda o itemi alacak oyundaki dengeler alt üst olacak. Ticaretteki adalet bumu sence ? Her itemin bir fiyat ortalaması vardır cam son derece mantıklı.

• TİCARET CAMI OLURSA NE OLUR ?

-Örneğin 5 tane değerli taş parçası bulunan pazar var diyelim. Ben ticaret camı olduğu zaman direk oradan tek tek bakıp en ucuzunu alacağım. Diğer pazarlardan hiçbir şey satın alınmayacak. O adamlarda ne yapacak diyecek bu böyle satılmıyor ben bunu ucuzlatayım. Bu sefer piyasası düşecek her şey ucuzlayacak. Bu da oyunun ticaretini durduracağı için kimsenin istemeyeceği bir şey diye düşünüyorum.

TİCARET CAMI OLMAZ İSE NE OLUR ?

-Yine 5 tane dtp kurulu pazar var biri anya da diğer konya da sen anyada ki 100k dan satılan pazarı gördün ben konya da 150kdan satılan pazarı gördüm, ikimizde iki pazardan alışveriş yaptığımız zaman iki pazardaki nesnede satıldığı için piyasası düşmeyecek. Kim istemez piyasanın canlı kalmasını herkes ister...

• her itemin bir minimum fiyatı vardır. Sonuçta hiç bir item 1 yangdan koyulmayacak pazara yada kiimse 500k lık bir itemi 100k ya satmıyacak. Ucuza koyan adamın itemi zaten direk çekilir daha sonra mecbur diğer pazaralardaki itemleri alacaklar insanlar. Piyasa altı fiyata koyup kaar ettiğini sanan adam aslında zarar etmiş olacak. Siz bu itemi ucuza satanları kaar etmiş olarak görüyorsunuz benim anladığım kadarıyla. Bakış açılarımız çok farklı arkadaşlar.

• Yanlış hatırlamıyorsam Ticaret Aynası aradığımız itemin pazarlarını gösteriyordu. Ticaret camı ise uzaktan bile olsa aradığımız itemi en ucuza alabilmemize yarıyordu. Umarım doğru hatırlıyorumdur :P Bence ikisi de olmalı. Ticaret aynası herkese açık bir şekilde olmalıdır. Ticaret camı ise sadece bazı sandıklarda çok düşük ihtimalle çıkmalıdır. Lusifer sandığından 75 itemi çıkartmak gibi yani. Şüphesiz bu oyuna birileri, diğerlerinden daha fazla emek verecektir. Emek verecek olanlar, yani daha fazla vakit ayıranlar Ticaret camı itemine ulaşmada daha yakın olacaktır. Bunu onlardan almamamız gerektiğini düşünüyorum.

• ben de sadece ticaret aynasının olmasından yanayım. saatlerimizi pazarlara tek tek tıklayarak geçirmek yerine hangi item hangi pazardaysa göstersin gidip pazarları dolaşalım ama ne saatlerimiz gitsin ne piyasa yavaşlasın. sonuçta 10 dk dolaşmak istemeyen adam onu 150kdan da alır 100kdan da alır kimse hemen satılsın diye piyasa altına koymaz + olarak köylerdeki oyuncu sirkülasyonu yüksek kalıp göz doyurur.

• Öncelikle açmış olduğun konu için teşekkür ederim herkes kendi fikirlerini dile getiriyor benim düşüncem ticaret camı olmalı neden diye soran arkadaşlara şöyle bir açıklama yapmak isterim bu kadar kalabalık olan bir server ' de ticaret camı olmalı herkes teker teker pazar bakamaz çünkü oyunda çok fazla pazar var iğne atsak yere düşmez bu durumda olan bir server için ticaret camı en mantıklısı ek olarak her oyuncunun bilgisayar özellikleri sistem gereksinimleri yüksek kalitede değil bu ticaret camı onlar içinde büyük bir fayda sağlamakta piyasa konusu bu şekilde çözüm bulamaz bu öneri sadece geçici çözümdür.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!