Genel Öneri ve Sıkıntılar

• Görev Sorunları

Bilindiği üzere sunucuda oyuncular için büyük avantaj sağlayacak görevler mevcut lakin bunların bazıları sıkıntılı durumda;

1- Ah-Yu Boyaları Topla: Kalıcı Etki %15 Canavarlara Karşı Güç Bonusu

Birçok hesapta bu görev siliniyor ve 5 çeşit boyadan 20 şer adet olması oyuncuları ciddi masrafa sokuyor.

2- Yaratıkları Öldür 1: +15 Saldırı Değeri - 15000000 EXP - 5000 derece puanı - Kalıcı etki: %15 Saldırı Değeri

Görev yapılıyor lakin kısa bir süre sonra görevler bölümüne tekrar geliyor. Karakter öldüğü zaman görev sıfırlanmış oluyor.

3- Yaratıkları Öldür 2: %10 Yarı insanlara K. direnç - 150000000 EXP - 5000 derece puanı - Otomatik Av(14 Gün) - Max HP: 1000

Gondor oyuncusu olduğum için geçmişte yapılıyordu. “Güncelleme Notları: 3.4 Savaş Bölgesi, Won Etkinliği Masası” başlıklı forum konusunda belirtilmeyen %15 Saldırı Değeri görevde mevcuttur. Lakin güncel sunucumuzda Jotun Thrym Özütü droplarda mevcut değildir. Aynı zamanda Jotun Thrym Özütü nesne markette de mevcut değildir. Geçmişte bu görevi yapan ve güncel sunucuda problemden ötürü yapamayan oyuncular arasında ciddi bir fark gözlemlenmektedir.

4- Official Biolog Chaegirab Görevleri

Temel olarak herkesin rahatlıkla yapabileceği görevler lakin ilerledikçe zaman sınırı olan ve zorlaşan itemlere dayanan bir o kadarda avantaj sağlayan görevler. Lakin lonca oyuncularımdan birinde 2020 Nisan ayı sonlarında bu görev en başa dönmüştür. Göreve dayalı oyun dosyalarını incelemenizde fayda olacaktır.

İtem ve İksir

1- Karakter Zırhları 105 Lv “Kemik Plaka, Şeytan Boynuzu v.b”

Zırh da mevcut olan %10 Max Hp Efsunu çalışmamaktadır. 2 Karakter üzerinde denendi, matematiksel olarak hesaplamalar yapıldı fakat belirtilen miktarda hp atışına ulaşılmadı. Hesaplamalar zırha basılı hp efsunu ve karakterin zırhsız hp efsunu olarak ayrı ayrı yapılmıştır.

2- Tatlılar

Exp Bonusu, Hareket Hızı ve Saldırı Değeri özelliklerine sahip bu iksir/nesne saldırı değerini vermemektedir. Exp ve Hareket hızı başarılı bir şekilde çalışırken saldırı değeri çalışmamaktadır.

3-Şebnem Yapımı

Bir çok oyuncunun sıkıntısıdır bu konu ve tam oran yakalamak oldukça zor. Şebnemlerin yapımında kolaylık sağlayacak bir geliştirme yapılabilir. Oran yakalamaya lafım yok sadece yapımı biraz daha kolaylaştırılmalı.

Arındırma Penceresi

Yili Vadisi Bekçisinde bulunan bu içeri “Üretim için yetersiz malzeme” uyarısı vermektedir. Buna bağlı olarak sunucuda bulunan kemerler ciddi bir şekilde piyasa artışı sağlamış ve Mantar Fidesi fiyatlarıda bununla beraber artış sağlamıştır. Oyunun ekonomisini ciddi anlamda sarsmıştır.

ÖNERİLER

1- Won Masası

Özellikle maddi durumu olmadığı için nesne marketten faydalanamayan oyuncuların gözdesi olmuştur. Masada bulunan Ep Kuponu (100) her zaman ilk hedef olmuştur. Bu hedefi şaşırtmak ve bütün oyuncuların kayda değer gelişim sağlaması için masaya eklenmesi gerektiğini düşündüğüm birkaç nesne önerisi yapmak istiyorum.

a-Ruh Taşı++

Aylar oldu Sage Skill güncellemesi geleli ama oyunda belli başlı oyuncularda Sage skill mevcut buda oyunu biraz p2w düşüncesine sürüklüyor. Won masasına bunun eklenme vaktinin geldiğini düşünüyor ve şiddetle bir an önce eklenmesini arz/talep ediyorum.

Dip Not: Ruh Taşı++ nesnesi “Naga Zindanı”nda düşmektedir, anahtarı ep ile alınmaktadır. “Catacomb” da nesnenin drobu mevcuttur fakat çok düşük ihtimallidir. Oyun içi başka hiçbir yerde düştüğü görülmemiştir.

b- Mitsi Simya Efsun Parşomeni

Masada mevcut bulanan Efsanevi simya sınıfına ait “Simya Efsun Parşomeni” Mevcuttur. Oyuncular Mitsi Simyaları Kusursuz sınıfına atmaya korkuyor ki atsa bile şans faktörüne dayalı olarak efsunu bozuk geliyor yada efsunsuz geliyor. Efsanevi sınıfına bu yüzden daha çok önem veriliyor sebebi Won Masasında bulunan “Simya Efsun Parşomeni” dir. Mitsi simyaların hak ettiği ön plana çıkması için Won Masasına “Mitsi Simya Efsun Parşomeni”nin getirilmesi yönünde öneri sunuyorum.

c- Üst Düzey Petler

Griffy, Tavus Kuşu, Nogaj v.b Petler Yine p2w sınıfına girmektedir. Geçmişte Evcil Hayvan Npc etkinliği yapılmıştır ve birçok oyuncu bundan faydalanmıştır. Bu petlerin tekrar gündeme gelmesini piyasada bulunan won miktarını azaltacağı yönünde düşünüyorum. Tekrar “Npc” olarak veya “Won Masası”na eklenerek gündeme getirilebilir.

Won Masası için sunmuş olduğum bu öneriler Ep Kuponu hedefli oyuncuların hedefini şaşırtacaktır. 999 won taşıma sınırından ötürü güzel bir matematiksel hesaplama ile bunlar getirilebilir ve her masada oyuncular farklı hedefler alarak kısıtlı şekilde masadan faydalanabilir. Bu strateji masada bulunan nesnelerin her etkinlikte sabit oyunculara değil de bütün oyunculara dağılmasını sağlayacaktır.

2- Hidra

Yakın zamanda geliştirilen Hidra inanılmaz bir şekilde güçlenmiştir. Karakterimin eski Hidraya olan hasarı 239k, Güncelleme sonrası Yeni Hidraya olan hasarı 97k. Bu büyük ve bir o kadar riskli adım sunucuyu ciddi manada sarsmıştır ki bir çok oyuncu bu yüzden ara vermiş veya bırakmıştır. Geçmişe dönecek olursak; düşük level oyuncular için Ork Labirenti getirilmiş ve inanılmaz güçlü olduğu için bazı değişikliklere gidilmiştir. Lakin Hidra daha mühim bir Boss olduğu için sunucuyu büyük ölçüde zedelemiştir.

Hidra Güncellemesinden kaynaklı olarak Yili ve Agile zindanları belli başlı oyunculara kalmıştır ki bu oyuncular piyasayı kendileri belirliyor hatta diğer oyuncular gelişmesin diye ticarete kapalı konumda oyuna devam ediyor.

Sizler nesne marketten para kazanacaksınız ki bu değirmen dönsün. Bu zamana kadar olan bölümde hep p2w olayını tamamen kaldırmanız yönünde öneriler de bulundum fakat bu konu daha başka…

Kara Ejderha itemleri için önce Kavansit itemlerini elde etmek gerekiyor, Kavansitleri yapmak için Agile nin İninden geçmek gerekiyor, Agile nin İninden geçmek için Hidra sandığında bulunan “Kristal Taş Mührü”nü elde etmek gerekiyor ki “Kemer” dönüşümleri içinde Yili Vadisi yine aynı şekilde Hidra başlangıçlı bir zincire ortak oluyor. Oyuncular Kara Ejderha itemlerine başladığı zaman bu değirmen daha güzel dönecektir ve siz Rohan2 Yönetimi olarak bizlere daha güzel imkanlar sunacaksınız ki önce değirmen dönmeli…

Hidranın Eski haline getirilmesini talep ediyorum.

Eski hidrayı sabit oyuncular yan karakterler dizerek kesiyor olabilir ama atladığınız bir şey var; bu şikayette bulunan oyuncular rekabetten uzak ve şuan sunucuda olmayan oyunculardır. Kaptıra kaptıra kapmayı öğrenecekler…

3- Mitsi Simyaların Gücü

Bilindiği üzere Mitsi Simyalar; Efsanevi Sınıfından farklı olarak elementlerin gücünü içermektedir. Rohan2 de element gücü yerine simya set bonusu tercih edilmiştir ki elementlerin gücü daha önemlidir. Gelecekte açılacak olan Elementar Dünyası için faydalı ve bir o kadar da gerekli olduğunu düşündüğüm bir öneridir. Bu özellik getirilirse Hidrayı Eski haline çevirme düşünceleri askıya alınabilir. Sebebi; Mitsi Elmasa “Buzun Gücü” eklenmiş olacaktır.

4- Yili ve Agile Kaldığın Yerden Devam Et

Zindandan düşen oyuncular için emeklerinin çöp olmaması amacıyla getirilmelidir.

5- Güvenli PC

Geçmişte oyuncuları çok rahatlatan bu uygulama güncel sunucuda mevcut değildir. Tekrar getirilmesi büyük güven sağlayacaktır.

PvP/PvM sunucularının ilk açılış amacı; p2w Metin2 TR Sunucularına bir direniş olarak başlatılmış ve bu sunucularda başarı elde edemeyen, eğlenceli zaman geçiremeyen oyuncular için güzel imkanlar sağlamak olmuştur.

Rohan2 Yönetimine p2w olayını ağır bastırmadığı için bütün oyuncular adına teşekkür ederim.

Saygılar

Kehribar

• Değerli oyun arkadaşlarım; sizlerde içeriği yorumlar ve ekleme yapmayı ihmal etmezseniz daha güzel bir sunucu tasarlamış oluruz.

Unutmayın yönetim bizim geri dönüşlerimiz ile sunucuyu şekillendiriyor.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Emeğine Sağlık Kardeşim Bizim Dile Getiremediğimiz Herşeyi Dile Getirmişsin Bahsetttigin Konulardan Bizde Müzdaripiz Bir Sunucuda Bir Kişi Söz Sahibi Olmamalı Piyasayı O Yönetmemeli Bir Şahıs Çıkıpta Bir Nesneyi Kendisi Piyasasını Belirleyememeli Bahsettigin Zindanlardan Herkesin Zaten Durumu Belli Sunucuda Belli Başlı Adamlar Yapabilior Sadece Şahsen Daha Ork Vadisi Yili Vadisi DAHA Hidraya Girmişligim Bile Yok Çünkü Biletler Ağır Masraf Gerektirior Ve Bunun Üstüne Karakterin Yetersiz Kalınca emeklerin Çöp oluor Won Masasındada Bahsettigin Gibi Düzeltmeler Yapılmalı Çünkü Global Sunucu Oldugu İçin Nesne Miktarı Az Kalıor Ve El Mecbur Won Masasındaki Kostüm Pet Efsun Parşomeni Binekler Vs. Bunlarda Düzeltme Yapılmalı Adamlar Gelip Bütün Nesneleri Çekip Faiş fiyata Satamamalı. Rohan2 Yönetiminin Sesimizi Duyması Dileğiyle

• 1.Ruh taşı++ Naga zindanından değil ejderha kralı sarayı ve katakombdan düşer.Naga düştüğü görülmemiştir ve anahtarı ep ile alınmak zorunda değil ZÇ zindanından düşmektedir.Ancak won masasına eklenmesi konusunda nasıl isengarda insanlar 105 e 120 e exp drobu kapalıyken kastı diye exp dropları diğer kasanlara kapalıyken yinede actılarsa exp droplarını haksızlık olarak görmeyerek,insanların ep le yaptıgı ruh tası++ sını da won masasına getirmelerinde bir sakınca görmüyor ve görüşüne katılıyorum(BÜTÜN HESAPLARIM "SAGE" SKİLLİ).
    2.Mitsi simya parşomeninin masaya gelmesi simya piyasasında ciddi oynama yapar.Bekciler 100 ep ken oyuna geldigi andan itibaren erebor piyasaında 5te 1 fiyata zor satılıyorken mitsi simya parsomeninin mitsi kusursuz yakut ve elmaslarda yapacagı ciddi fiyat düşüşü sonrası antika simyalara kadar butun simyaları ucuzlatıp piyassını bitirebilir ancak aynı ep kuponu gibi masaya 1 tane gelmesi oldukça mantıklı bir fikir gibi geldi teşekkür ediyorum güzel önerin için.
    3.Tavus kusu konusunda pek katılamadım güzel arkadaşım.Çünkü zamanında sevgi anahtarından 750 wona elde edilmiş ve insanların günlerini uzatarak uzun süre kullandığı mühürlerdir ve bu kadar kolay elde edilebilmesi onlar (bizler) adına haksızlık olur (sakın bencillik ettiğimi düşünmeyin).Ayrıca masada bulunan 100 ep kuponu ile 70 ep karşılığında tavus kusu nesne marketten çekilebilir.
    4.Hidra konusuna gelicek olursak ben herhangi bir zorluk yaşamadığım için tam anlam veremedim eski haline gelmesi isteğini fakat dedigin gibi ciddi bir kombinasyon var hidra ve diğer zindanlar arasında.Piyasa olmadığından dolayı piyasaını belirlediğimizi düşünmüyorum (ki en iyi sen bilirsin benim item malzeme simya satmadığımı).Yinede hidra kolaylaştırılsa cıkacak itemler anlamsızlaşır bence sende herkeste bekciler veya mühür anahtar vesaire olsun istemezsin cunku bu suna benzer:bir tarafta nasıl sadece bilet satanlar piyasasını kendi kendine 3 kuruş kazanmak icin yukseltiyorsa,herkesin elinde mühür anahtar bekciler olması piyasa tahminimizden daha cok zedeler diye düşünüyorum(piyasa hakimiyetine güvenerek)
    5.Elementer konusunda ki görüşünü çok beğendim ancak ben elementer dünyasında direncinden cok on planda olacagını dusunuyorum ve fırsat paketlerinde elementer dunyasında %10 element gücü ve %10 element dayanıklılıgı adı altında 2 paket görmüştüm eğer onlar p2w kısmına giriyosa bu yenilik adında yanında en önde ben yürürüm çünkü haksız rekabet olur ama henüz gelmemiş ve beta da denenen bu güncelleme mutlaka gözden geçirilen şeyler vardır(bu kadar bosuna beklettiklerini düşünmüyorum).
    6.Agile ve yili den atmaları gerçekten beni de cok rahatsız ediyor.Çünkü ben ve benim gibiler yayıncı değil ki bütün gün bandicamla gezsin veya görmüş geçirmiş oyuncularız 2 bilet mühürün peşine düşmeyi kendimize yakıstırmayız zindana geri giriş getirmeleri konusunda sana katılıyorum.Kaldı ki burası TR tipi ve TR de zindana geri giriş var özellikle hidra da.
    Çok güzel yazmış ve güzel fikirler beyan etmişsin umarım yeterli desteği benden görmüşsündür iyi oyunlar diliyorum iyi forumlar.

• Ruh Taşı ++ (Sage Skill) önerim ile alakalı fikriniz ve Rohan2 takımının bu konu ile alakalı düşünceleri nelerdir?

Aylar oldu güncelleme geleli lakin çok nadir oyuncularda Sage mevcut ve çok büyük kısmı nesne market ile bu beceriye ulaştı...

@AvşarEli

• Ruh Taşı ++ (Sage Skill) önerim ile alakalı fikriniz ve Rohan2 takımının bu konu ile alakalı düşünceleri nelerdir?

Aylar oldu güncelleme geleli lakin çok nadir oyuncularda Sage mevcut ve çok büyük kısmı nesne market ile bu beceriye ulaştı...

@AvşarEli

Yeni içerikler yolda buralara entegresi sağlanacak. Özellikle oyunumuzda bir çok yeni nesne ve kostüm setleri var bunlar hem nesne markette hemde oyun içerisinde droplarda ekli değil. Çoğu zaman bu nesneleri Fırsat Paketine ekliyoruz. Yaklaşık 1 aydır Fırsat Paketine nadir olarak nesne markette olan nesne ekliyoruz. Eklediğimizde ise sadece bir set oluyor genelde. Yeni gelecek içeriklerde hem bu nesnelere ağırlık vereceğiz hem yeni drop yapısı yapacağız. Bazı nesnelerin değerini kaybetmemesi için sadece belirli veyahut bir zindana droplarını ekliyoruz. Keyifli oyunlar dileriz.

Dipçe: Yalnız Dağ, Ejderha Lordu Ganimeti (Sandığında) Ruh Taşı++ drobu eklidir.

• Ruh taşı++ ya verdiğim epler yüzünden yakınmaktan başka bir şey aklıma gelmiyor :) Gerçekten çok fazla droba eklenmiş ve artık herkesin sage skill yapması muhtemel hepinize başarılar diliyorum birleşimden önce herkesin hesabını geliştirmesi rekabet ortamı açısından ayrıca bir keyif sunacaktır. Konuyla bağımsız olarak @AvşarEli her konuyla inisiyatif kullanarak görüş belirterek ilgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Serverlar boşaldıkça bir çok kişinin "birleşmez mi acaba?" "sunucu kapanır mı?" gibi endişelerine sizin ortalıkta böyle sıkça görülmeniz eminim ki su serpiyordur iyi çalışmalar

• Daha öncede dediğim gibi; haksız rekabeti kaldıracak bir adım oldu.

Bununla beraber oyunun her bölümü kullanılabilir duruma geliyor.

Geliştirici @AvşarEli için bende seninle aynı düşünüyorum kardeşim...

İlgi her zaman önemlidir ki elinden geldiği kadar bunu gösteriyor.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!