Bazı Genel Bilgiler

• Herkese merhaba.
    Rohan'da yeniyim. Tr'yi de çok uzun yıllar önce oynamıştım. Dolayısıyla hem oyunla hem de serverle ilgili bilgilerim kısıtlı. Bilgi sahibi olan arkadaşlara, aklıma takılan bazı soruları yöneltmek istiyorum:
    1- Bazen oyunda peşinde 2 pet gezen oyuncular görüyorum. 2 pet birden nasıl kullanıyorlar? Ayrıca petimin süresi bitecek diye panikledim, süresini uzatmak için yollar aradım ama başarılı olamadım. Tr için verilen bilgiler burada fayda sağlamadı. Ancak süresi geçtikten sonra petim bir yere kaybolmadı. Şimdi tekrar süresi dolmuş ve geri saymaya başlamış. Burada kafam karıştı.
    2- Simya konusunda çok bilgi eksikliğim var. Şu sıralar sürekli farm yapıyorum. Doğal olarak bayağı bir Cor(İşlenmemiş) birikiyor. Genelde bunları 200 yapıp sarıyorum 20 wondan. Ancak tabii bir yerde bana da simya lazım. Acaba bunları bu şekilde satmaya devam edip parayla simya satın almak mı yoksa bunları kullanıp simya yaparak şansımı denemem mi daha karlı olur? Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.
    3- Farm demişken; şu an 35 level bir savaşçı yaptım ve Vadi'de farm yapıyorum. Bu karakteri güçlendirip Vadi'de daha hızlı farm yapmaya devam mı etmeli yoksa level yükseltip başka bir yerde mi devam etmeliyim? Şu an aşağı yukarı 100-150 w civarında bir param var. Param az olduğu için başka yerlere gitmek bana pek mantıklı gelmiyor ama yine de fikrinizi almak isterim.
    4- Omuz kuşaklarıyla ilgili de genel bir özet geçebilen olursa çok sevinirim. 35 level farm karakterim için omuz kuşağı istiyorum ama bunu satın mı almalıyım yoksa kendim mi yapmalıyım karar veremedim. Ayrıca, kendim yapacaksam kaç emişe ulaşmam yeterli olur ve hangi silahı/zırhı basacağımı da bilmiyorum.

Belki sizin için çok basit ve gereksiz sorular olabilir ama inanın beni çok yavaşlatan eksiklikler bunlar. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Merhaba, sorularınızı madde madde cevaplayacağım.

1- İki petin olayı şöyle; birinci pet oyundaki yumurtalardan çıkan petler. Razadör peti, nemere peti, yavru azrail vs. bunların süresi bitince otomatik olarak uzar. Yani herhangi bir şekilde süresi bitmez. İkinci pet ise oyun içindeki mühürlerdir; porki mührü, nogaj mührü, donni mührü vs.

2- Bu soru hakkında oyun içi tecrübelerini paylaşabilecek oyuncular cevaplayabilir. Bana kalırsa iki yolu da deneyip sonucu görmelisiniz, hepsi birer tecrübe.

3- Tekrar tecrübeli oyunculara da danışılabilir bir soru. Yine bana kalırsa karakterinizi adım adım güçlendirdikten sonra aşama aşama farm bölgelerine çıkabilirsiniz.

4- Oyunda iki tür kuşak vardır. Bazı kuşaklar maksimum 25% emişe ulaşmaktadır. Bazıları ise 30% emişe ulaşabiliyor. Yüzdesi ne kadar fazla olursa emdirdiğiniz eşyadan gelen özellikler o kadar iyi olacaktır. Kuşak %15'te iken eşya emdirdiğinizi varsayarsak bu kuşak maksimum yüzdeye ulaştığında, maksimum yüzde kadar efsun verecektir. Yani eşya emdirmek için maksimum yüzdeye ulaşmasını beklemek zorunda değilsiniz. Kuşakları boss sandıklarından veya ince kumaş kullanarak elde edebilirsiniz. Kombinasyon seçeneği ile de yüzdesini yükseltebilirsiniz. %1 kuşak sadece %1 kuşak ile kombinasyonu yapılabilir. %5 ile %5, %10 ile %10, şeklinde kombinasyon yapılır. %10'u geçen "kişiye özel kuşaklar" yüzdesi fark etmeksizin kombinasyon yapılabilir. Kombinasyon işleminde alt slota koyulan kuşak kaybolur. Emdireceğiniz eşya ise tamamen oyun içi stratejinize kalmıştır.

• Konu ile ilgili daha deneyimli olan arkadaşımı bu konuya yönlendiriyorum. Elbet de tüm soru işaretleriniz yanıtlanacaktır.
    @Feitan

İlginiz için teşekkür ederim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tecrübe gerektiren konularda kendim deneyimlemem gerekiyor sanırım. Deneyip öğreneceğim artık.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!