İyileştirme Günlükleri: Öneri, Sorun ve İyileştirme Toplu Bildirim Konusu

• Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere uzun zamandır aralıksız hizmet vermekteyiz.Devamlı güncel içeriklerle oyunumuza yön vermekteyiz.
    Sizlere tamamen sorunsuz bir oyun sunmak için bu çalışmayı yapıyoruz. Kısa bir süreliğine konu aktif kalacaktır.
    Oyuncularımızdan isteğimiz oyunda gördüğünüz varsa hata, sorun veya iyileştirme önerilerini konu altından mesaj ile bildirmenizdir.

- Daha iyi analiz yapmamız için bildirim mesajlarınızda ayrıntılı bilgi vermeniz daha sağlıklı olacaktır.
    - Birden fazla bildirim yapanlar eğer yeni bildirim mesajı eski bildirim ile ilgiliyse, eski bildirim mesajınızdan alıntı yapınız.
    - Konu altından yapılan bildirimlerle ilgili fikrinizi belirtebilir veya bildirim ile ilgili iyileştirme fikrinizi yazabilirsiniz.

Şimdiden bütün oyuncularımıza teşekkürler ve keyifli oyunlar dileriz.

<3

• Merhaba, Ban affı ile ilgili bir çalışmanız olucak mı acaba ? Eğer böyle bi çalışma düşünürseniz yine oyununuza ve oyuncularınıza yararı olucaktır illaki. Herkes yaptığı yanlıştan veya kurar ihlalinden illaki pişmandır ve tekrarlamak istemez.

• S.a Sayın Yetkili Kardeşim Oyunda herşey olmasına ragmen Sınırsız şebnem olmaması gerçekten bir tuhaf çogu sv de var. Rohan gibi kaliteli bir serverede Sınırsız şebnem Npc si getirilirse sevinirim. Sv de Şebnem yapmak gerçekten çok sıkıntılı ama belli birşey karşılıgında Sınırsız Şebnem üretilirse bu oyuncular içinde çok iyi olacaktır. Hemde Çiçek kutuları değer kazancaktır..Önerimi dikkate alırsanız sevinirim gereginin yapılmasını saygılarımla Arz ederim..teşekkürler..

• Razadör sandık drop iyileştirmesi yapılmalı hep çöp atıyor sandık ve oyuncu sayısındanmıdır yoksa herkes kendi itemini hep kendisimi yaptığındandır canavarlı ve wslik itemler haricinde satış yok ayreten oyun içinde pazarları kapatınca online oyuncu sayısının azlığı göze çarpıyor reklamlarınızı daha iyileştirmenizi isteriz serverin canlılığı önemli :) iyi akşamlar kolay gelsin

• Merhabalar İyi çalışmalar dilerim ilk öncelikle..
    Oyunda geliştirilmesi gereken bir kaç husus daha önceden belirtmiştim sizlere konu açarak. Ufak göz gezdirmem ile diğer açılan konularda şu notları size ekleceğim.
    İlk öncelikle şebnem konusu; Bildiğimiz gibi METİN2 rohan için değil genel olarak sorunlu bir oyundur. Kullandığımız veya da kullandığınız bilgisayarlar ne kadar dile sığmaz kadar iyi olsa da lag yapabiliyor belli süre sonrası veya daha farklı bir şey. Şebnemlerin markette satılmasını Rohan ekibi onaylasa bile karşı çıkarım çünkü oyuna yeni başlamış oyuncu şebnem yapıp satıyor veya cor en basit karşı çıkacağım konu. Bu şebnem konusunda bilgisayara değindim demin bunla ne alakası var diyeceksiniz biliyorum :) Bilgisayar dediğim gibi iyi olsa bile şebnem yaparken '' SİYAH EKRAN - ANLIK DONMA '' gibi sorunlar yaratıyor hepimiz için. Donmaları ve insanların şebnem sorununu engelliyecek olarak, 1-1 basım yerine 10-10 vermesi şebnemleri basarken yada üretirken. Bu şekil de kullanılan bilgisayarın daha az kasmasına ve yeni başlayıp şebnem üretmeye çalışan kardeşlerimizin önünü açmakta fayda olacağını düşünüyorum.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    İkinci olarak cor ve cor piyasasına değineceğim; Oyuna başlamış ve 3-4 haftasını geçirmiş kardeşlerimiz çok rahat tüm simyalarını en kötü tertemiz-mükemmel olarak yapabiliyor. Bu simyaları yaptıkdan sonra yavaş yavaş boss/büyülü orman gibi akla gelebilecek yerlerde farm yapabiliyorlar ama yeni başlayan birisi cor kasmakta vadi metinlerinde genellik ile. Oyunda won silinmesinden dolayısı corların fiatı oldukça düştü. Yeni başlayan arkadaşlarımız cor kasıp item yapamamaktadır bu dip fiat ile. Buda Rohan2de kalıcı kalım oranını %10 ile %20 oranın da etkiliyor malesef ki. Cor piyasasının yükselmesi için geçiş ihtimalleri dropbu tekrardan göz önünde bulundurulmalıdır ki cor piyasası tekrar canlansın. Filanca gazetesinden duyduğuma görede malesef bazı loncalar cor stoku yapıyor bu anı beklemek için buda etkileyecek piyasayı kötü yönde ama yeni başlıyanların daha kalıcı olması için birşeyler elde edip heves alabilmeleri için dediğim konu iyileştirmelere eklenmeli.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Üçüncü önerim de ise Efsun botudur; Efsun botuna malesef birşey yapamadığımızı biliyoruz. Efsun atmadan önce Oyunu kapatıp tekrar başlattığımızda bir müddet sorunsuz çalışıyor. 20 dakika sonrası akabilin de sorunu tekrarladığı için tekrar oyunu açıp kapatmak gerekiyor. Bunu pek çok oyuncu forum mu takip edip kısaca bu sorunu nasıl çözeceğini bilmiyor. Ekibinizde ki Geliştirici görevinde bulunan kardeşimizin bu sorunu detaylı şekilde araştırması lazım. Eğer ki yine çözüm bulunamaz ise Geliştirici oyuna harici bir program getirip kurulabilir bir efsun botu rohan2 de çalışır şekilde getirmesi lazım.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dördüncü önerim ise pazarlardan item arama aynası; Bazen tıkladığımız bulmuyor. Aynada var gözüküp ''EVANTERDE BULUNAMADI'' uyarısı verip haritada işaretleme yapmıyor. Aslında ayna çalışmıyor diyenlerin bilmesini isterim gerçekten de kullanmasını çözene problem etmiyor aksine buluyor. Bunun ile ilgili video çekmesi lazım GM ekibinden birisinin. Peki ayna nasıl çalışıyor ? Şu şekilde kısa öz anlatıyım video çekerseniz insanların anlıyabileceği şekilde. '' İlk öncelikle arayacağımız itemi yazıyoruz -> Zehir kılıcı --> ardından seçtiğimiz hoşumuza giden zehir kılıcına bastığımızda ''M'' harfine basınca haritada işaretliyor. İşaretlemediğinde pazar kurulan alanda at üzerinde sürekli gezerken başka zehire tıklayıp istediğimiz zehire tıklıyoruz sürekli ayna üzerinde. Pazara yakın bir yerde geziyorsan ararken o göstermedi zehir kurulan pazarı bu sefer gösterecektir...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Beşinci önerim de Event; Oyun eventi harici OX gibi eventlerin yapılmasıdır. Oyuncular bu şekilde oyunda daha fazla durması daha fazla has alması ve daha fazla istekli olacaktır girmek için. OX eventi en basitir örneklerden. Bir örnek eventi vermek istiyorum. Ruh kristali bileziğine ruh kristali taşı eklemek biraz masraf işi ve insanlar fazla şekilde damarlarda zaman harcadığından sıkılabiliyor. Biz bosslardan sandıklardan saten düşürüyoruz bol miktar da ama yeni başlamış bir insan düşüremez. Bizim yaptığımız bossları kesebilmesi için 4-5 haftadır oynaması lazım.
    Doğal olarak damar harici bir çözümleri yok ve 50m de dönüşüm için veriyorlar Ruh kristali taşına. Yanması da ayrı cabası şansına. Bunun ile alakalı bir event olabilir. Örneğin damar eventi direk ruh kristali taşı düşürebilecek. Her kazmada %10 şans ile düşürme ihtimali olması lazım ki piyasada çoğalmasın ihtiyacı kadarını insanlar alsın 30 dakikalık bir eventte. Bunun gibi örneklendirilebilecek event yapılmalıdır...
    Altıncı öneri balık tutma önerisidir; Yeni başlamış insanlar gerçektende +7 +8 +9 item yapmakda zorlanıyor. Zorlanması güzel birşey çünkü server ws lik değil emek serveri. Balık tutarak inci arayanlar çok oluyor örnek ben oyuna başladığımda 3 saatımı balık ile geçirmiştim ne yalan söylüyeyim :) Balık tutarken Pembe altın inci mor inci yeni başlıyana yaramıyor. Bunları kaldırıp tekrar düzenlenmesi önerimdir. Örneğin bunlar kalktığında beyaz inci cıkma olanaksılığı %5 ise %9 %10 yapılması. Abartı bir oynama olmadan. Bu da yeni başlıyanlar için güzel bir başlangıç olabileceğini düşünüyorum item konusunda.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Yedinci önerim ise Won satışı; Won satışı malesef piyasaya etki ediyor. Cezası ban sebebidir bildiği halde ama caydırıcı olmuyor. Artık alıcılarında Ban sebebi olması lazım ki 2 taraflı caydırma olsun. Ek olarak forum harici ban lisetesine ekleniyorlar ama bunun yanı sıra sadece alım / satım yapanlar oyun chat bölümünde ( NAME İSİMLİ WON SATIŞI İLE SINIRSIZ BANLANMIŞTIR ) gibi won alım/satım için chatten herkezın göreceği şekilde güzel bir caydırma işlemi de olur sadece won satanlar ve alanlar için.

Şimdilik bu kadar önerilerim ama devamı olduğunda size bildiririm. Çocukadam loncası dolduğundan ötürü 2ci bir lonca açtık ve sürekli lonca da bulunanlar discord da aktif olan ve bizle ihtibatı olan insanlardır. Çoğu yeni başlamış ve bizden destek gören insanlar olduğundan bize sordukları şu nasıl oluyor neden böğle bir bug oldu nasıl çözerim yada şöyle olsa iyi olurmuş dedikleri şeylerin notlarını alır iletirim sizlere.

• Selamın aleykum .. biraz daha kolaylastırın aylardır oynuyoruz user azaldıkca pıyasa cokuse gectı ılk zamanlardakı gıbı önem vermıyorsunuz won masasındakı fıyatlarla pazar fıyatları uymuyor oyun duzelene kadar kullanıcılara yonelık calısma yapın 1 e 1 tr ye benzetmeye veya yenı zındanlar getırmeye donusumler getırmeye calısmayın kac tane user da kyanıt zırh var bı gırın sızde oynayın mesela ekıpce lonca kurun oyuna katılın mılletın derdını oyundada dınleyın herkes dıskord bılmıyor sonucta .... baslıca aklıma gelen onerı ıse razador ve jotun a tek gırılmesı 1 taneyı gecmıyor attıgı sandık razaadordan artık lav bınegı alamaz olduk 2 gundur sandık kasıyorum sureklı guncelleme yapıp bıseylerı zorlastırıyorsunuz her gecen gun bıraz kolaylastırın ogretıcı olun vıdeo cekıp atıyorsunuz kac kısı ızlıyor ıtem basmak 110 ustu ıtemler ıcın dıyorum zor.. ayrıca eventlerı artırın para kasmak bıraz daha kolay olsun 2 haftadır takıp edıyorum won masasını oyunla sız ılgılensenız masadakı fıyatlar pazardan dusuk olur amacına uygun degıl artık .. ıyı calısmalar..

• Merhabalar , oyuna başlayalı yaklaşık bir 5 gün oldu ve yeni başlayan biri olarak oyunda ilerlemek için sürekli farm yapmak dışında başka bir seçeneğin pek olmadığını hepimiz biliyoruz ve bu farmların sonunda genelde elimizde 1000 1200 kutu civarı item oluyor bu kutuları açarken 45 metinlerde sıkıntı çıkmıyor iken 90 metinlerinden çıkan kutularda sürekli çöp item attığı için ctrl komutunu kullanamadan tek tek açıp sonra o itemleri Sil/Sat Seçeneği ile yok etmek zorunda kalıyoruz yada envanter doldurup yere atmak zorunda bırakılıyoruz , yere attığımız taktirde zaten zar zor kastığımız wonların büyük bir kısmını alamıyoruz yeni başlayanlar için bu miktarlar önemli meblalar olduğu için en azından metin sandıklarında item drobu azaltılıp yang artışı sağlaması gibi update veya daha kolay hızlı item silmeye yönelik bir tuş çok iyi olacaktır ayrıca ,

İstiridyelerde de ctrl komutu suanda çalışmamakte elinizle 1000 1200 tane istiridyeye tek tek sağ tık yapmak zorunda kalıyorsunuz Bunlar dışında tek sorun oyun 90 metinlerinden sonra tamamen yavaşlıyor ve ekonominizi tamamen yeni hesap açıp günlerce 45 metni kesmek zorunda kalıyorsunuz ki 115 metinlerini 90 level üstü karakterlerinizle kasabilesiniz yani şuan oyun tamamen daha iyi taş kesebilmek için daha kötü taşları kesme simülatörü oldu en azından insanların ana hesaplarında zaten hali hazırda geliştirmiş oldukları hesaplar ile 30 levellik hesaba nazaran daha fazla para kazanabildiği bir duruma gelmesi gerektiğini düşünüyorum bu şekilde insanlar gerileme değilde ilerlerme kat ettiğini düşünüp oyundan sıkılmaz ve yeni oyuncu kitlesi oyuna bağlı tutulabilir.

• ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER HAYIRLI OYUNLAR İYİ MESAİLER ;

30EMİŞ KUŞAKLAR GELDİKTEN SONRA BİZİM 25 EMİŞ KUŞAKLARA BASTIĞIMIZ ZODYAK OLSUN VEYA PVP LİK İTEMLERİMİZ OLSUN YALAN OLDU ŞÖYLE BİR ÖNERİM VAR SİZE BELİRLİ BİR WON KARSILIGINDA 25 EMİŞ OLAN KUSAKLARIN BONUSUNU 30EMİŞ KUŞAKLARA AKTARMA İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YAPSANIZ BİZ OYUNCULARI COK MUTLU EDERSİNİZ :) :thumbup:

• Bana kalırsa böyle bir uygulama yapılamaz.25 Emiş kuşakların bonusu 30 emişe geçtiğinde yine eksik olacaktır.Diyelimki 10 ortalaması olan bir 25 emiş kuşağın bonusunu 30 emişe aktardığınız.Bu yine 10 ortalama olur.

Bunun için bir yenilik getirilebileceğini zannetmiyorum.Çünkü o silah teknik olarak yok edilmiş bile,o silahın fotorafını çekip göstermeden malesef ki bir şey yapılamaz.Ki oda bir çok çıkarcıya yol açar.

• Pazarlar full olarak satmaya yönelik Alım da olmalı mesela adam ayarlıcak 200 cor xx fiyat diye böylelikle oyunda deyilkende cor zen vb. İtemler alınabilir adama para lazım ama aktif oyunculara lazım deyil kapalı olan adamın alım pazarına satabilir

Alım pazarları getirilmeli bu yüzden

• Pazarlar full olarak satmaya yönelik Alım da olmalı mesela adam ayarlıcak 200 cor xx fiyat diye böylelikle oyunda deyilkende cor zen vb. İtemler alınabilir adama para lazım ama aktif oyunculara lazım deyil kapalı olan adamın alım pazarına satabilir

Alım pazarları getirilmeli bu yüzden

Sanırım açıkca değinmek istediğin şey otomatik satın alma.Böyle bir sistemin gelmesi oyunculardan çok itemden kaar edenlerin işine yarayacaktır.Ticaret camı ve arama camıda bu yüzden yapılmıştır.Böyle bir sistemin gelmesi şahsen mümkün olamaz.

• Bir diğer değinmeyle alım pazarı,yani oyuncu bu pazara satacak bu eşyayı.Bunuda 10 hesapla yan yana açarak abartı bir şekilde ayarlıyabilirler bence.Fikrin yapıcıda olsa pekte yapılabilir bir yanı yok şahsen.

• MERHABA

Benim size verebilceğim tavsiye rohan ve gondor birleşmesi ve iki tarafta ister bu şekli çünkü bazı olaylar yüzünden rohan boşaldı rohanda kimse kalmadı birleşirse çok güzel olur herkes istediği olur birleşmesini bekliyoruz yoksa 1 er 1 er oyunu arkadaşlarımız bırakıyor bu sebebden oyuncu gidiyor

• MERHABA

Benim size verebilceğim tavsiye rohan ve gondor birleşmesi ve iki tarafta ister bu şekli çünkü bazı olaylar yüzünden rohan boşaldı rohanda kimse kalmadı birleşirse çok güzel olur herkes istediği olur birleşmesini bekliyoruz yoksa 1 er 1 er oyunu arkadaşlarımız bırakıyor bu sebebden oyuncu gidiyor

Takım liderinin en son attığına bak dostum :D

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!