Güncelleme Hakkında

• her oyuncunun en doğal hakkı olan eleştirme hakkımı kullanarak oyuna getirilen son güncelleme ile ilgili bazı değerlendirmeler yapmak istiyorum umarım dikkate alınır. öncelikle yoharada ki gnoll mağarası slotlarının değiştirilmesi , bunun hangi amaçla yapıldığını ben tam olarak anlayamıyorum zaten otomatik av denen bir şey var ve bedava şekilde her oyuncu alabiliyor bunun üzerine 2 3 tane büyücü hangi oyuncuyu rahatsız etmiş olabilir ki temelli kaldırıp sadece yakıncı slotları koydunuz şuanda lvl kasmak sadece pelerin atıp space tuşuna basılı tutmakla oluyor. ve pvp bile oynasak bu oyunun filesi tr ye çok yakın diye insanlar yıllardır burayı tercih ediyor. bu yapılan güncelleme hem daha öncesinde charını saatlerini harcayarak kasan insanlara haksızlık yapmış oluyor. hemde oyunun gidişatını kötü etkiliyor. bir başka şikayetim de dün nesne markete gelmiş olan fiyat değişikliği. toplamda 1 yıl olmuyor yohara geleli ve nesne markette eldiven üretimi için istenilen malzemeleri yarıya düşürdünüz. daha önceden eldiven yapmış olan insanlar oyun içinden bile elde etmiş olsalar sonuçta o itemlerin nesne market ederi vardı ve tonlarca epi gitti. siz şimdi fiyatları düşürüyorsunuz ve oyunculara şunu diyorsunuz ; önden gittin aferin sana ,şimdi bekleyen insanlar yarı fiyatına senin yaptığın şeyi yapacaklar gibi bir izlenim yaratıyorsunuz bu gerçekten hiç adil ve oyun etiklerine de uygun değil. en son şikayetim ise jiangsi peti üzerine. şuan nesne markete eklenen gece mavisi anubis peti. bu pet jiangsi ile aynı oranı verip üstüne birde 300 saldırı değeri daha fazla vermekte jiangsi ise 3000 hp veriyor. jiangsiyi oyun içi bile elde etmek minimum 2 k ep iken bu anubis petinin bir anda gelip 120 epe gelmesi , biz oyuncular ( eski ) oyuncular tarafından nasıl anlaşılıyor hiç düşünüldü mü ? her gelen güncelleme de şu sözle başlanıyor siz değerli oyuncuların daha rahat bir oyun deneyimi yaşaması için yapılan güncellemeler tarzında söze başlanıyor. çok değerli oyun yönetimi ve yetkili insanlar size sorum şu. bu güncellemer gerçekten oyuncuları yıllarını vermiş eski oyuncuları mutlu etti mi ? bir anket açarmısınız. eğer ben düşüncelerimde haksızsam zaten ankette ortaya çıkacak ancak tüm oyuncuların katılacağı bir anket oluşturun ve sorun fiyat düzenlemesi ve yoharada ki değişiklikler hakkında memnun kaldınız mı diye bir sorun rica ediyorum. sonucu hep beraber görelim. +9 eldiveni erebor sunucusunda basan ilk benim. ilk 20 lvl olan ve 30 lvl olacak kişi de benim lonca arkadaşım dostumdur. biz oyunda zirveye oynadıkça siz böyle yaparsanız başta biz olmak üzere hiç kimse risk alıp saatlerini ve parasını harcayıp önden gitmez. nasılsa 1 güncelleme sonra ucuzlayacak , nasılsa 1 güncelleme sonra daha hızlı lvl kasarım diyecekler. yani demek istediğim önden gidenin canı çıkıyor. haksızlık var. diyeceklerim bu kadar. oyun bile olsa buraya özel hayatımızdan vakit ayırıp giriyoruz. o yüzden lütfen world sunucusunda ki arkadaşların yakınmalarına bakıp yıllarını buraya vermiş oyuncuların emeklerini zayi etmeyin sizden rica ediyorum.

• Nogaj ile jiangs arasında %5 yakın/büyü dövüş oranı için nesne marketten 4600ep verebilirken veya 2.5 k ep oyun içi takasta veya 5000 küsür cadılar bayramı jeton vermeyi kabul eden oyuncu jınja 3000hp oranı göz ardı etmemelidir.
    Nitekim oyunda ilkleri yaparak bir basarı olarak yerini almışken tek basına bunu sürdürmek gerek oyunda gerek ise sosyal ve evrensel dünyada imkanı zordur.Edoras serverında kendimiz muharebe kılıcı siyah çelik zırhtan itibaren bastığımız 5-6 ep yaptıgımız kara ejderha zırh ve silahın 7-8 k yaptığımız kaskları verdiği heyecan ve havası manevi olarak baskadır ve özel olarak yerini almıştır oyunda.bizlerde birleşimden sonra aynı düşünceleri yasadık,ancak oyunun amacı sosyal olmayı paylaşmaya yöneliktir her daim her zaman ilkleri yapmak güzeldir ancak bu ilklen devamı gerekir.Hayatta ve sistemde böyledir ilkleri yaparsınız mücadeleyi bıraktığınız anda baskaları sizin önünüze gecer.oyun yöneticileri amacı bu yenilikler ile bir takım özellikleri tüm oyunların ulaşması imkanı oluşturmaktır. nitekim yaşadığınız maneviyatı herkesin yasaması ulaşmasını sağlamayı amacladıklarını görüyorum.Daha fazla oyuncu hitap daha fazla tercih edilme imkanı oluşturmaktır.Ben destekliyorum güncelemeyi daha fazla VS LİK CAR OLSUN DAHA FAZLA FARMLIK CAR OLSUN OYUN EDORAS GİBİ KALABALIK OLSUN KEYİFLİ OLSUN AYNI KİŞİLER ÜZERİNDEN OYUN DÖNMESİN saygılar..

• aynı kişiler üzerinden dönmüyor oyun hakkeden insanlar yapabilir bunun önce farkına var. daha sonra eldiven almamış daha doğrusu alamamış olan senin bu görüşte olman kadar doğal bir durum yok dikkat ettiysen ben daha önce yapan kişilerin fikri dedim seni kast etmedim burda. ayrıca oyun içi elde edildiğinde bile yüksek paralar eden bu petten bahsediyorum sen kara ejder diyorsun. yani ben la diyorum sen lo diyorsun. sana önerim bundan sonra yorum yapacağın zaman konuyu iyi oku ondan sonra yorum yap.

• @IZODIACI Senin dediğin mantığa göre bir şirkette herkes müdür olsun hakeden hakettiğini almak yerine herkesle eşdeğer olsun. Sen galiba sandınki en iyi hep biz olalım kimse almasın bu şekilde düşünüyoruz. Gerçi sen de haklısın herkesin deli dolu masraflarla hakederek aldığı eşyayı sen de 120epe almış oluyorsun objektif bakış açısından ziyade kendi ekmeğe sürülen yağın peşindesin.

• Mesele hak hukuk adaletse benim aylarca ugraştığım şeyi başkasının 10günde elde edebilmesi ne haktır ne hukuktur ne adelettir. Madem herkes eşdeğer olacak benim çektiğim çileyi çekmek zorunda eşitlik adalet isteniliyorsa bu şart

• aynen öyle yohara genişlemesi geldiği gibi ya bu fiyatlarla gelecekti yada ucuzlamayacaktı. bir tarafın gönlünü yapayım derken önden gidenlerin hakkına giriliyor. anlatmaya çalıştığımız da bu zaten. ben yaptım kimse yapamasın değil. ben emek verip yaptım ya herkes verdiğim emeği versin yada harcadığım epi harcasın.

• Öncelikle çok büyük bir değişiklik yok. Eleştiri yapmakta elbette özgürsünüz, fakat bazı zorluk derecesinin oyuna yarardan çok zarar verdiği için müdahale etmemiz gerekliydi. Dediğimiz gibi öyle çok ta etkileyecek bir yenilikte yok. Diğer bir durum ise sonraki "güncellemede kolaylaşacak neden uğraşalım" tavrı oldukça yersizdir Yohara Genişlemesi oyunumuza 9 ay önce gelmiştir ve kısa bir süre değildir. Erebor sunucumuz 4 yıllık bir geçmişe sahip ve yeni oyuncuyu oyuna adapte etmek için çalışmalarımız devam edecek. Yohara Kıtası içinde bahsettiğiniz space basılı tutma olayını gözlemledik o yüzden iki saat arayla bot kontrol gelecek ve doğrulama yapılması istenecektir. Ek önerileriniz olursa farklı konu açarak belirtebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!