Yapmadığım şeyden dolayı banlandım, sadece açıklama istiyorum

• Bugün akşam üzeri 'itemci' sebebiyle ban yedim. Hayatımda bir kere bile girmediğim bir site yüzünden ban yemiş oldum. Discord Destek kısmına gittiğimde sağolsun arkadaşlar hemen geldiler, durumu anlattım fakat 'takım lideri tespit edip banladığı için kanıt sunmak zorunda değiliz' cevabını aldım ve DC'den de ban yedim.

Şimdi eminim itemci'den al-sat yapıp buraya gelip 'valla bir şey yapmadım' diye sallayan çok yalancı oluyordur, bana karşı da ön yargılı olacaksınız bunu anlıyorum. Benim sizlere sunabileceğim bir kanıt yok. Ama sizin olması lazım. Benim en büyük kozum daha 1 hafta ancak oldu oyuna 100 lira atıp 300ep çektim (ID: KOSMER). Yanlış anlamayın ama salak da değilim illegal yola başvuracak kadar, 100 lira benim için çok para. Oynayan diğer 3 arkadaşım ilk günden beni uyarmıştı itemci diye bir site var sakın işlem yapma orada direkt ban yersin diye. Korkumdan siteye bi bakayım bile demedim, kaldı ki öyle bir amacım olsa ep çekmezdim veya ne bileyim tamamını falan harcardım, eğlenmek için oynuyorum sonuçta oyunu, bir şeyler kazanmak için değil. Arkadaşlarım sağ olsun yardımcı oldular oyun hakkında pek bilgim olmadığı için, son 1 haftada günde 10 saat+ oynar oldum.

Her neyse konu çok dağıldı, sonuç olarak 4 arkadaş oturduk şuan 'KOSMER neden ban yedi' diye düşünüp duruyoruz. Sevgili modlar veya GM'ler, lütfen bir kanıt gösterin, 6 saattir kafayı yiyorum burada, üst yönetim tespit ettiyse ona sesleniyorum, lütfen kontrol edin, ben işlem yapmadım demiyorum bakın SİTEYE BİLE GİRMEDİM. Çünkü en başta arkadaşlar uyardı zaten beni.

Para gitti, emeğim gitti ama bu ikisini de umursamıyorum ben, sorun değil ama yapmadığım bir şey yüzünden ilk kez suçlanıyorum hayatımda, kendinizi biraz benim yerime koyun, para vermişsin 10 gündür ölümüne oynuyorsunuz ve girmediğiniz bir siteden dolayı ban yiyorsunuz. Siz kendinizden nasıl 'biz yanlış kişiyi banlamayız' şeklinde eminseniz ben de o sitede işlem yapmadığımdan hatta giriş bile yapmadığımdan o kadar eminim. Acaba başka bir şey mi yaptım farkında olmadan da sebebini itemci diye girdiniz? Tek istediğim bir açıklama. 'Kanıt sunmak zorunda değiliz' dışında bir açıklama. Lütfen bunu çok görmeyin.

• Rica ediyorum. Belki benzer bir isimde biri vardır, gözünüzden kaçmıştır yanlış bir kişiyi banlamışsınızdır. Bunun bir açıklaması olmalı. 23 yaşıma geldim ilk kez yapmadığım bir şeyden suçlanıyorum. Al-Sat veya siteye ilan aç veya ne yapıyorlarsa artık sitede, yapmadım.

• İtemci nedeni ile erişimi kapatılan oyuncularımızın genel soruları bu şekil de. Fakat, bu sorununuza şöyle bir cevap vereyim; Bir modem'e bağlı başka bir arkadaşınız Rohan2 sunucuların da oyunyor ve başka siteler aracılığı ile alışveriş yapıyor ise, modem arayüzne bağlı tüm hesapların erişimi otomatik engellenir. Yani biz kişisel olarak bakmayıp, modem arayüzüne bağlı tüm rohan2 oyuncu hesaplarını engelliyoruz. Böylelik ile, x siteler üzerin den satışları minimuma indiriyoruz. Belki siz satış yapmadınız fakat, aynı modeme bağlı başka arkadaşınız yapmış olabilir. Bu neden ile sizlerin de hesapları kapatılmış'tır.

• İtemci nedeni ile erişimi kapatılan oyuncularımızın genel soruları bu şekil de. Fakat, bu sorununuza şöyle bir cevap vereyim; Bir modem'e bağlı başka bir arkadaşınız Rohan2 sunucuların da oyunyor ve başka siteler aracılığı ile alışveriş yapıyor ise, modem arayüzne bağlı tüm hesapların erişimi otomatik engellenir. Yani biz kişisel olarak bakmayıp, modem arayüzüne bağlı tüm rohan2 oyuncu hesaplarını engelliyoruz. Böylelik ile, x siteler üzerin den satışları minimuma indiriyoruz. Belki siz satış yapmadınız fakat, aynı modeme bağlı başka arkadaşınız yapmış olabilir. Bu neden ile sizlerin de hesapları kapatılmış'tır.

Bana bi IP sunmuyorsunuz, şu şu hesap işlem yapmış demiyorsunuz, hiçbir mailimi vs bir şeyim itemci'de yok ama işlem yapmışsınız deyip ban atıyorsunuz. Hocam, böyle bir şeye hakkınız yok. Hiç düşünmüyor musunuz dışarıdan bakan biri bunu görünce sv hakkında ne düşünecek diye? Kanıt sunmuyorsunuz, 'yapmış olabilir' deyip geçiyorsunuz. Hala daha düzgün bir açıklama yapmadınız. Önce oyun sonrasından Discord'tan banlayarak bir yere varamayız bunu siz de biliyorsunuz.

Para aldığınız ve karşılığında hizmet verdiğiniz bir sistemden bahsediyoruz farkında mısınız hocam? Suçluysam bir kanıt yahu. Çünkü kimse modemime falan bağlanmadı kim hangi ipden saat kaçtı hangi maille yapmış?

• Yapmış olabilirsiniz demedim. Bu işlemi yapan bir kişi ile aynı modemi paylaşıyorsanız, sizlerin de erişimi engellenir. Farklı bir modem ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

• Yapmış olabilirsiniz demedim. Bu işlemi yapan bir kişi ile aynı modemi paylaşıyorsanız, sizlerin de erişimi engellenir. Farklı bir modem ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Kimse benim modemime falan girmedi zaten bu konulara dikkat ederim ping çıkmasın diye ara ara kontrol bile ederim panelden. Biri girmiş, tam da itemci'den al-sat yapacakmış yapmış ben de ban yemişim.

Niye bunu konuşuyoruz ki biz şuan? Neden hala 'eğer' li cümleler kullanıyorsunuz? Siz de yoruluyorsunuz, ben de. Bu kadar zor olmamalı yahu kanıtı, yapan hesap mailini, ip'yi, işlem saatini veya ne bileyim herhangi bir şeyi. Siz böyle uzattıkça ben kötü niyet aramaya başlıyorum. Modem olayı ihtimali sizce komik ve inanılmaz derecede küçük bir ihtimal değil mi? Kontrol etmiyor olsam dahi. Ben kendimi de biliyorum hiçbir şey yapmadım itemci sitesiyle alakalı.

Yazın beraber boss keseriz dediğim, daha çok oynayıp yetişmeye çalıştığım arkadaşlarımı da beni de soğuttunuz hem svden hem de oyundan. Kanıt falan sunmayacaksınız anlaşıldı. Boşa daha fazla kendimi de sizi de yormayayım. Belki de siz o kadar yetkili değilsinizdir bilemiyorum size de kızmamak lazım.

Ama en azından şu konuyu silmeyin de insanlar hiçbir şey yapmadan her an banlanabileceklerini bilsinler. Bir anda "Ban nedeniniz : itemci!" gibi bir mesaj alarak başka hiçbir açıklama yapılmadan harcanan emek ve yatırılan paranın gidebileceğini görsünler. Siz kanıt sunmadıkça maalesef bu böyle kalacak, ben beni anladığınıza eminim, empati kurmak yeterli zaten anlamak için. Daha fazla yazmayacağım. Yerimizde sayıyoruz malum.

• Herhangi bir konu silinmeyecektir bundan şüpheniz olmasın. Modem arayüz konusuna gelirsek, bizler itemci banlarını ya Bilgisayar ip üzerin den atarız, ya da modem maç üzerin den atarız. Bu durum değişiklik gösterebilir. Eğer sizin internetinize bağlı bir başka Rohan2 oyuncusu var ise ve bu oyuncu itemci alışverişi yapmışsa, o modeme bağlı tüm bilgisayarların erişimi engellenir. Dilerseniz modeminizi sıfırlayıp giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!